MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 18 lip 2014, 18:37
A czemu taka wysoka dawka mirty? Potrzebujesz takiej na sen? Zauważyłaś inne działanie mirty poza nasennym? Jakaś różnica między niższą a wyższą dawką jeśli chodzi o depresję?
miko84

przez cyklopka 18 lip 2014, 18:39
Nie "lek przestał działać", bo on jak większość antydepresantów zaczyna działać podobno dopiero po kilku tygodniach, tylko pierwszy skutek uboczny (senność w ciągu dnia) zniknął po 2 dniach.

I też po pierwszych kilku tygodniach mi zniknęły fajne kolorowe sny z papieżem i jednorożcami :(
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Arasha 18 lip 2014, 21:46
Anna P. napisał(a): Mam nadzieję, że nie przestanie działać bo to najcudowniejszy lek na ziemi i wreszcie skończyła się moja bezsenność, z którą bezskutecznie walczyłam od dłuższego czasu

Z tą opinią muszę się zgodzić ;) Co do dawki i przyzwyczajenia ... Ja biorę mirtę od 8 lat ( wcześniej nic nie pomagało ), początkowo było to 30 mg, później zauważyłam, że wystarcza mi mniej i sama zmniejszyłam sobie do 22,5 mg, a potem nawet do 15 mg ( czego podobno robić nie powinnam :roll: ). Liczyłam na to, że może wystarczy mi kiedyś 7,5 mg. Ale potem znowu popieprzyło mi się ze spaniem i musiałam z powrotem zwiększać. W pewnym momencie byłam przerażona, bo 30 nie działało przez jakiś czas ( dobierałam w nocy Signopamy, Estazolamy byle tylko spać ). W końcu któryś z lekarzy zasugerował mi dawkę 45 mg i taką od dłuższego czasu biorę, działa w miarę skutecznie ( zdarzają się pojedyncze noce, jak jestem za bardzo podekscytowana albo z niecierpliwością czekam na następny dzień, gdzie nie mogę zasnąć i muszę dobierać wtedy Clonazepam - ale to obecnie naprawdę sporadyczne sytuacje ). Aha, jak mirta przestała na jakiś czas na mnie działać, to brałam jeszcze dodatkowo Ketilept ( neuroleptyk, który zwala z nóg ), ale niespecjalnie się po nim czułam, więc odstawiłam. A potem zaczęłam właśnie brać 45 mg mirty.

Ale nie słyszałam, żeby ktoś jednorazowo brał 90 mg :shock: Jest po tym jakaś zamuła następnego dnia ? Ale ty w ogóle strasznie dużo tego wszystkiego bierzesz ... Jak Ty się po tym czujesz ? Tyle leków jednego dnia ... bosz
Ostatnio edytowano 18 lip 2014, 21:51 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cyklopka 18 lip 2014, 21:49
Mnie ani jedno ani drugie jakoś nie zwala :roll:
I Miss Forum

przez estera1 19 lip 2014, 09:47
Cyklopka a ile czasu bierzesz mirte?ile spisz ?codziennie czy doraznie ketrel bierzesz?skoro mirta nie dziala to czemu nie odstawisz ?

przez tomekp200 19 lip 2014, 11:08
Arasha

Mirte biore w celu antydepresyjnym.Chodzi mi o to,ze skoro coaxil tak dziala,że wacha sie jego stezenie,to moze i Mirta moze tak dzialac.BO tak jak pisalem dosc dobzre sie czulem biorac co drugi dzien,mniej bylem zamulony.Druga sprawa to chyba za bardzo ufam lekm.Zawsze mialem problem z doborem leków,bo wiekszosc obniza prog drgawkowy,a mam epilepsje.Po dlugim okresi eposzukiwan tianeptyna okazala sie bardzo dobra,z tym,ze pozniej bylem na niej jakis rozdrazniony. Zaczalem teraz praktykowac medytacje,do tego cwczenia fizyczne .Zobaczymy co z tego wyniknie.Oczywiscie caly czas jestem na lamotryginie,ale to na padaczke,chociaz jakis tam efekt antydepresyjny napewno daje.

przez estera1 19 lip 2014, 11:46
Tomek jestem zdziwiona ze mirta dziala jesli bierzesz ja co drugi dzien?a dziala nasennie?

-- 19 lip 2014, 10:49 --

Tomek jestem zdziwiona ze mirta dziala jesli bierzesz ja co drugi dzien?a dziala nasennie?

-- 19 lip 2014, 10:49 --

W jakiej dawce bierzesz?

przez Infinity 19 lip 2014, 12:29
Anna P. napisał(a):Biorę regularnie jak w zegarku. Punkt 20 łykam mirtagen i o 22 idę spać. Mam nadzieję, że nie przestanie działać bo to najcudowniejszy lek na ziemi i wreszcie skończyła się moja bezsenność, z którą bezskutecznie walczyłam od dłuższego czasu

ja biorę mirte leżąc w łóżku i pół godz zasypiam, inaczej bym nie zasnęła jeśli bym chodziła.

przez Arasha 19 lip 2014, 12:57
Na mnie działa po godzinie od zażycia
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez cyklopka 19 lip 2014, 14:25
estera1 napisał(a):Cyklopka a ile czasu bierzesz mirte?ile spisz ?codziennie czy doraznie ketrel bierzesz?skoro mirta nie dziala to czemu nie odstawisz ?

Codziennie, ale nieduże dawki. Właśnie mi psychiatra mirtę zmniejszyła na rzecz kertelu, więc możliwe, że będzie powoli wycofywać.

Infinity napisał(a):ja biorę mirte leżąc w łóżku i pół godz zasypiam, inaczej bym nie zasnęła jeśli bym chodziła.

Chyba muszę tak samo zrobić, bo ja mam problem z tym, że wieczorem mnie nosi i ciężko mi się zebrać, żeby w ogóle wejść do łóżka.
I Miss Forum

przez depresyjny 19 lip 2014, 15:48
Powiedzcie mi co ma ten anafranil w sobie ze mi tylko on pomaga? Dzisiaj jade sobie rowerem zatrzymuje mnie taki trener z walk pyta sie mnie czemu nie chcodze. Po jakimś czasie podaje mi ręke, ja uśwadamiam sobie ze nie podalem mu ręki. To wszystko tak bardzo boli. Dlaczego ten umysl nie umie filtrowac tych informacji tak zeby ta rzeczywistosc byla bardziej zrozumiala, przyjazna. Nie jestem w stanie pogodzic sie z tym co mowi lekarz ze to w dziecinstwie lezy zrodlo problemów. Moj wujek tez sie bardzo meczyl, tylko ze on dostawal atakow furii, no ja jakos sie hamuje. I jeszcze jedna rzecz nie potrafie okreslic swoich celów, ciezko mi jest mowic na terapii czego ja potrzebuje. Tak jak bym byl pozbawiony mozliwosci realizowania swoich potrzeb. A one są, tylko nie mam do nich dostępu. Nie mam innego wyjscia jak wrocic do anafranilu, chociaz nie chce.

-- 19 lip 2014, 15:54 --

Czego ja nie moge sobie odposcic tego bolu, wyluzowac, skupic na wlasnych potrzebach zacząc je realizowac. Czego nie ma tej przejrzystosci, nie widze tego jasno, ze zycie jest proste, ze nie jest trudne? Czemu nie jestem w stanie okreslic czego chce i zyc w zgodności z tym? Dlaczego nie jestem w stanie czuc siebie. Czy to nie jest schizofrenia, tyle ze jestem ewenementem bo sobie z tego zdaje sprawe?
depresyjny

przez warrior11 19 lip 2014, 17:45
depresyjny,
Z tego,co pisałeś,na anafranilu też się męczyłeś..może wreszcie jest czas,żebyś zrozumiał,że
rozwiązanie problemów nie jest w tabletkach..tabletki mogą pomóc na pewnym etapie,ale głębszych
problemów osobowości nie rozwiążą..a gdy się zaczyna z nimi kombinować,zmieniać co chwilę,można wpaść w klasyczną lekomanię od której później ciężko się uwolnić,
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez depresyjny 19 lip 2014, 18:08
Psychoterapeutka mówi o przebudzeniu, ze droga do niego nie wiem czy zawsze, ale wiedzie przez ból.
depresyjny

przez warrior11 19 lip 2014, 18:27
depresyjny, nie bardzo wiem o jakie przebudzenie psychoterapeutce chodzi,ale ważne jest,żebyś zaczął szukać pomocy poza tabletkami..sam pisałeś,że prawie wszystkie leki psychotropowe już wypróbowałeś i odpowiedz sobie sam,czy leki te uleczyły Cię,czy uczyniły szczęśliwym?..chyba nie
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Sortuj wg