MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez depresyjny 15 lip 2014, 16:39
No to ladnie mi lekarz mi pocelowal z lekiem, ale moj blad, geba jest od gadania. Mialem do wyboru jeszcze fluwoksamine. A tak musze odstawic, bo nie moge tego brac, poprostu, a kiedy pojade do niego ponownie tego nie wiem. Nie mam kasy. Na razie pociagne na sucho, sprobuje wlaczyc pozytywne nastawienie
depresyjny

przez Meg1985 15 lip 2014, 16:59
depresyjny, ale czemu nie chcesz brać Mirty? jaka jest główna przyczyna?
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez depresyjny 15 lip 2014, 17:11
Nakręca mi się taki speed w klatce piersiowej czuje to somatycznie i to jest nieprzyjemne dla mnie. Poza tym ciężko mi się skupic na pisaniu pracy magisterskiej.

-- 15 lip 2014, 17:20 --

Ja ukojenie rozumiem w sposób przeciwny do tego co oferuje mirtazapina. Ja nie potrzebuje napędu, przynajmniej takiego.
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 15 lip 2014, 17:22
depresyjny, a próbowałeś zmniejszyć dawkę. Ja jechałem długo na 7,5mg a czasem 15mg. Ty bierzesz 30mg tak? Mirta to jest dobry lek na depresję, ale zależy co to za depresja. Ja mam bowiem poza samą deprą w bonusie lęki, czasem podminowanie i właśnie kłopoty ze snem. Na pewne rzeczy działała świetnie: motywacja, napęd a na pewne źle: lęki, dlatego odstawiłem
miko84, brakuje mocnego antagonizmu 5ht2aic i byłby to lek idealny i może by tak nie nakręcał i nie irytowałby się człowiek na nim
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depresyjny 15 lip 2014, 17:47
Tańczący ja właśnie uważam dokładnie tak samo. Z tą motywacją na plus, z lękami na minus. Biorę 15 mg. ew. mogę sprobowac brac te 7,5. Te 15 mg to jest taka niezła mina dla mnie. Siedzę na minie, tak to można określic. Nie można już popełniac takich błędów po tylu latach leczenia.;)
depresyjny

przez Meg1985 15 lip 2014, 17:58
To ja się muszę zgodzić z Wami jeśli chodzi o te lęki, również biorę 15mg. i Mirta ich nie eliminuje, z tym, że ja motywacji też nie zauważam. Może to za mała dawka, ale działanie antydepresyjne też jest znikome. Dobrze, że chociaż sen przychodzi szybko:)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez miko84 15 lip 2014, 18:07
Tańczący z lękami ogólnie w psychofarmakologii brakuje mocnego i selektywnego antagonisty 5-HT2c. Ale i pewnie paru innych leków. Wg. badań antagoniści 5-HT2c powodują szybką i mocną poprawę w depresji - nie rozumiem więc czemu ich nie ma. Czyżby przez możliwe działanie uzależniające?

Główny mechanizm mirty to blok alfa-2 a przez to zwiększone uwalnianie noradrenaliny i serotoniny. Noradrenalina agonizując rec. alfa-1 dodatkowo jeszcze bardziej zwiększa ostrzał neuronów serotoniny. A więc ten lek jest noradrenalinowy a przez to i serotoninowy. No i pewnie dodatkowa blokada 5-HT2a/c i 5-HT3 robi swoje. Z minusów (ale i dla niektórych plusów) to silna blokada H1 a więc zmuła i senność.

Blokada alfa-2 może niestety powodować agresję, zwiększenie impulsywności a nawet objawy ADHD.
miko84

przez mvp95 15 lip 2014, 18:34
miko84 napisał(a):ogólnie w psychofarmakologii brakuje mocnego i selektywnego antagonisty 5-HT2c

Przecież miansa to mocny antagonista 5HT2c a nawet bardzo mocny (Ki - 2.59 nM) Przynajmniej wg Wikipedii...
mvp95

przez Arasha 15 lip 2014, 19:16
tomekp200 napisał(a):Zastanawia mnie jedna rzecz.Jak to jest w koncu z tymi antydepresanami?.Ogolnie pisza,że leczenie pzreciwdepresyjne powinno trwac okolo 6 miesiecy.Czy oznacza to,że dzialanie leku,dajmy na to Mirty którą biorę da dlugotrwaly efekt,nauczy mozg produkowac noradrenaline,serotonine itd,czy pozmienia cos w receptorach?Ciekaw jestem czy mozg nauczy sie sam pewnych pozytywnych zachowan po tych paru miesiacach,bo pzreciez takie jest zalozenie w leczeniu tymi lekami.

Ja zawsze słyszałam, że leczenie depresji powinno trwać minimum 6 miesięcy, a zwykle 1,5 - 2 lat. A są i takie osoby, które zażywają antydepresanty przez całe życie ... Widać mózg nie zawsze chce się uczyć :idea: Poza tym, jeżeli bierzesz samą mirtę, na cuda bym nie liczyła. Ja raczę się mirtazapiną od 8 lat, w celach nasennych ( obecnie 45 mg ), ale na depresje nic a nic mi nie pomogła. Siły na rower, ani jakąkolwiek inną aktywność też nie mam :? Do wszystkiego praktycznie muszę się zmuszać. A z chęcią porobiłabym to i owo ( np. wspomniany rower, dalszy spacer, aerobick ). Ale bez mirty w ogóle bym nie spała, więc biorę. Słyszałam też taką wersję, że antydepresanty jeszcze nikogo tak na dobre nie wyleczyły i deprecha prędzej, czy później wraca ...

-- 15 lip 2014, 18:25 --

Meg1985 napisał(a):To ja się muszę zgodzić z Wami jeśli chodzi o te lęki, również biorę 15mg. i Mirta ich nie eliminuje, z tym, że ja motywacji też nie zauważam. Może to za mała dawka, ale działanie antydepresyjne też jest znikome. Dobrze, że chociaż sen przychodzi szybko:)

Ja jak wspomniałam biorę od dłuższego czasu 45 mg i oprócz snu, na nic nie pomaga, lęki miewam koszmarne, motywacji 0, deprecha, że szkoda gadać ... A niestety innych leków ( poza benzo ) się boję.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez miko84 15 lip 2014, 19:49
mvp95 to nie jest antagonista tylko odwrotny agonista a to zmienia postać rzeczy. Poza tym do selektywności to jej daleko...
miko84

przez mvp95 15 lip 2014, 20:47
miko84 napisał(a):mvp95 to nie jest antagonista tylko odwrotny agonista a to zmienia postać rzeczy. Poza tym do selektywności to jej daleko...

No nie wiem, wszędzie piszą że to antagonista... W końcu jest stosowana jako dodatek w chorobie Parkinsona właśnie przez antagonizm 5ht2c.
mvp95

przez depresyjny 15 lip 2014, 21:34
Jak dla mnie to najfajniejszy lek to chyba jednak ten anafranil. Daje najfajniejsze ukojenie. Bo tam na czym kolwiek innym to przykre sa te odczucia subiektywne sa. Z checia bym sie przytulil do samego pana Boga. Ciekaw jestem czy wy podobnie odczuwacie jak ja. To jest bardzo specyficzne odczucie.brak ukojenia, nie da sie tego inaczej nazwać. Po spozyciu 1 tbl anafranilu wszystko sie robi takie gladziutkie, milutkie.Momentalnie, to jest kwestia chwili od zazycia, ale pozniej po jakims czasie wkracza zamulenie i juz nie jest tak fajnie. Mam nadzieje ze Bog mnnie kocha, bo potrzebuje tego. Ale sie z wrazliwoscia urodzilem, ja pierdziele. Trzymajcie się.
depresyjny

przez Tańczący z lękami 15 lip 2014, 21:56
mvp95 napisał(a):Przecież miansa to mocny antagonista 5HT2c a nawet bardzo mocny (Ki - 2.59 nM) Przynajmniej wg Wikipedii...

Nie mam wiedzy na temat różnic między antagonistami a odwrotnymi agonistami 5ht2. Wiem, że na szczęście oba downregulują (leczą) te "złe" receptory. Niestety miansa poza silnym blokiem 5ht2 co jest działaniem w mojej opinii pięknym to ma jeszcze silniejsze od mirty działanie antagonizujące rec alfa2 i to aż 3-4krotnie (porażka)! Ten lek byłby dla mnie ideałem bez tego gównianego działania na alfa2, bo akurat nadmiaru negatywnych emocji nie potrzebuję
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez mvp95 15 lip 2014, 22:49
Tańczący z lękami napisał(a):Niestety miansa poza silnym blokiem 5ht2 co jest działaniem w mojej opinii pięknym to ma jeszcze silniejsze od mirty działanie antagonizujące rec alfa2 i to aż 3-4krotnie (porażka)!

To fakt, mirta w porówaniu z miansą ma bardzo znikomy wpływ na alfa2. Dziwie się że też ją źle tolerowałeś, ale widać musisz być jakoś szczególnie wrażliwy na to noradrenalinowe działanie. Ja np brałem miansę przez pewien czas w dawkach 120 - 160mg i z chęcią dołożyłbym sobie coś dodatkowo speedującego, teraz na mircie to wogóle obowiązkowo... ;)
mvp95

Sortuj wg