MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Meg1985 14 lip 2014, 19:06
depresyjny głowa do góry, ja biorę już 12. dzień Mirtor i wczoraj zrobiłam rowerem 40 km. i nie byłam za bardzo zmęczona, stwierdzam, że kondycji ten lek nie pogarsza. A tętno mam również dość wysokie, przed spaniem czasem serducho wali, ale jakoś zasypiam....
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez depresyjny 14 lip 2014, 19:15
Tak wiem nastawienie to podstawa. Mam z tym problem, a przy pozytywnym nastawieniu i energetyka jest inna.
depresyjny

przez estera1 14 lip 2014, 20:14
Ja dzis zrobilam 30km biorac mirte.Jak dla mnie nie ma roznicy w kondycji przed braniem a teraz.Szkoda tylko ,ze mirta mnie nie usypia :evil:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 15 lip 2014, 12:16
Pamiętam, że jak byłem na mircie codziennie MUSIAŁEM biegać, żeby wywalić ten stres. Widzę po Was, że nagle wszyscy zaczęli jeździć na rowerze. Ten stres to była właśnie noradrenalina. Odkąd z tego leku zrezygnowałem może nie mam kondycji a'la Lance Armstrong na dopingu i sub-maniakalnego nastroju, ale czuję się paradoksalnie lepiej, spokojniej i chyba pogodniej. Zacząłem więcej spotykać się z ludźmi, nie nosi mnie tak, że usiedzieć na dupie nie mogę. Ten lek usypiał świetnie, ale w ciągu dnia odbierał mi spokój a brałem go 1,5 roku na szczęście w małej dawce pro-nasennej 7,5-15mg. Napisałem wcześniej, że to dobry lek na depresje, bo mocno aktywizuje, ale na depresje z pobudzeniem? Hmmm kwestia indywidualna...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez tomekp200 15 lip 2014, 12:47
Zastanawia mnie jedna rzecz.Jak to jest w koncu z tymi antydepresanami?.Ogolnie pisza,że leczenie pzreciwdepresyjne powinno trwac okolo 6 miesiecy.Czy oznacza to,że dzialanie leku,dajmy na to Mirty którą biorę da dlugotrwaly efekt,nauczy mozg produkowac noradrenaline,serotonine itd,czy pozmienia cos w receptorach?Ciekaw jestem czy mozg nauczy sie sam pewnych pozytywnych zachowan po tych paru miesiacach,bo pzreciez takie jest zalozenie w leczeniu tymi lekami.

przez Zbychu 1977 15 lip 2014, 12:52
Leki mają ograniczony czas działania,czasem rok,czasem 5 lat ,ale wcześniej czy później ich moc się wypala.
Zbychu 1977

przez mvp95 15 lip 2014, 13:03
Popiół napisał(a):ja na mirtazapinie byłem w wyraźnie lepszej kondycji, więcej siły i lepsza kondycja

estera1 napisał(a):Ja dzis zrobilam 30km biorac mirte

To jest bardzo ciekawe co piszecie bo ja również u siebie zaobserwowałem coś podobnego... Gram w kosza i zauważyłem że kiedy biorę Mirtę to gram po prostu lepiej :D Przede wszystkim mniej się męcze, ale też moje umiejętności jakby wzrosły :D Serio, widzę to ewidentnie dlatego między innymi wróciłem do tego leku ;) No ale najprawdopodobniej wynika to po prostu ze zmniejszenia depresji...
mvp95

przez estera1 15 lip 2014, 13:43
Na mircie nie mecze sie ani mniej ani wiecej.Wraca mi po prostu moja uspiona energia ktora zniknela przez bezsennosc.To ,ze ide na rower nie znaczy ze sie stresuje.Nie pracuje wiec nie mam zadnego ruchu dlatego staram sie wychodzic chocby na rower.

-- 15 lip 2014, 12:44 --

Po mircie wzrasta apetyt wiec trzeba spalic zbedne kalorie

przez tomekp200 15 lip 2014, 13:47
Zbychu zle sie wyraziłem.Chodziło mi o efekt po odstawieniu leku po 6 miesiacach.Czy dzieja sie po tym czasie jakies zmiany np w receptorach dzieki ktorym w mozgu bedzie odpowiednia ilosc neuroprzekaznikow.

przez Zbychu 1977 15 lip 2014, 14:02
Przez pewien czas moze byc zachowana równowaga chemiczna w mózgu,ale nikt nie da Ci gwarancji ze będzie to trwała tendencja.
Zbychu 1977

przez Tańczący z lękami 15 lip 2014, 14:28
estera1 napisał(a):Na mircie nie mecze sie ani mniej ani wiecej.Wraca mi po prostu moja uspiona energia ktora zniknela przez bezsennosc.To ,ze ide na rower nie znaczy ze sie stresuje.Nie pracuje wiec nie mam zadnego ruchu dlatego staram sie wychodzic chocby na rower.

rozumiem, że po trittico, na którym spałaś również wróciła Ci uśpiona energia...i robiłaś te 30km w ciągu dnia? :P Ten lek to speed, choć może nie na każdego tak działać to większość pobudza ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez estera1 15 lip 2014, 15:04
Po tritico na nic nie mialam ochoty ,nie mialam sily podniesc sie z łóżka.Najgorsze byly bóle i zawroty głowy a serce mało mi nie wyskoczyło.

przez depresyjny 15 lip 2014, 16:09
Ej tańczący z lękami to trzeba napisac przykladowo do takiego lundbega zeby zrobili taka mirte ale bez komponentu norradrealinowego, bo ja mam bardzo podobnie do ciebie. Albo nawet moze blokowac nor. Takich jak my moze byc wiele, mozna to zalatwic jakos nie sadzisz?
depresyjny

przez miko84 15 lip 2014, 16:33
Z tym, że komponent noradrenalinowy jest jej głównym mechanizmem działania :pirate:
miko84

Sortuj wg