MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

MIRZATEN (Mirtazapina-Esprital, Mirtagen,Mirtor)

przez ciapek 02 paź 2011, 19:39
Czy miał ktoś uczucie, że lek jest za słaby? Biorę 30mg ale nadal się zamartwiam, jestem niespokojny, nie mogę się zrelaksować;/ Jestem tak sztucznie pobudzony, że nie zasnąłbym bez leku, a zmartwiony na maksa. Podbijać mg?
citalopram 20mg, mirtazapina 30mg

przez girl anachronism 02 paź 2011, 20:20
U mnie apetyt nie wzrósł ani trochę, a na to liczyliśmy z lekarzem, bo mi na początku stosowania jakichkolwiek leków poleciała w dół waga (ważę normalnie ok. 43, więc nie bardzo miało z czego lecieć).

Najbardziej wkurza mnie poranna senność. Biorę na noc 30mg Mierzatenu + 2mg Clonazepamum, próbowałam tych leków (pod kontrolą lekarza, oczywiście) razem, osobno, w mniejszej dawce - zawsze to samo, ledwo się zwlekam z łóżka i do południa jestem śpiąca jak diabli.
wild hearts can't be broken.

F31

przez tekolo1 06 paź 2011, 21:07
Witam serdecznie
chcę was ostrzec przed tym lekiem !!! powiem wam,że to najgorsze gówno jakie mogli wymyślić :( miał mi pomóc w chorobie a okazało się,że czułem sie jeszcze gorzej . Faktycznie na sen jest to bardzo dobry specyfik ale na drugi dzień no swojego nazwiska w dowodzie szukałem zrobił mi takie pranie mózgu!!! Co najgorsze nigdy nie chorowałem na padaczkę i nigdy nie miałem problemów z tą chorobą pomimo tego po wzięciu Mirtazapiny po 3 dniach dostałem ataku padaczki :( straciłem świadomość na 20 minut (dobrze,że w domu a nie w pracy albo za kierownicą ) :/ naprawdę strzeżcie się tego leku !!! został mi przepisany na bezsenność i pobudzenie psycho-ruchowe podczas dnia niestety mój lekarz zrobił sobie ze mnie królika doświadczalnego :( wiem że ktoś z was bardzo cierpi...lęki ,urojenia i inne choróbska które paraliżują życie ,ale uwierz że każdy lek będzie lepszy od tego...pozdrawiam serdecznie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Martysienka 14 paź 2011, 08:33
Mój lekarz przepisał mi dawkę jaką przepisuje się dla pieska na sylwestra, żeby nie bał się petard (15mg) i myśli, że mi to pomoże. Oczywiście podbijam dawkę, bo po tak małej to budzę się w nocy ze trzy razy. Nie wiem czy na dłuższą metę pomaga bo dopiero zaczynam brać ale w przyszłym tygodniu zmieniam lekarza więc może w tej kwestii coś się ruszy.

przez uzytkownik 14 paź 2011, 09:29
tekolo1: po prostu nie jest lek dla Ciebie. Jest to bardzo dobry lek i nie przestrzegaj bez sensu, widocznie miałeś złą diagnozę i Twój organizm się nie nadaje na ten lek. Albo po prostu miałeś predyspozycje i coś było wyrzutem tej sytuacji.
uzytkownik

przez malwina77 15 paź 2011, 21:47
No nie wiem. Ja kiedys czytalam, ze ten lek czesto powoduje drgawki. Linku niestety juz nie mam, bo siadl mi system.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Artur_Hose 15 paź 2011, 21:56
A miał ktoś przepisany ten lek na nerwicę natręctw wynikającą z nerwicy lękowej ? Mi lekarz przepisał mirtamerck. Ogólnie najlepszy efekt miałem po Sulpirydzie bo natręctwa nasiliły się jak brałem Fevarin (przez 6 lat). Ale Sulpiryd za bardzo zwiększył mi poziom prolaktyny w organiźmie.

przez Martysienka 16 paź 2011, 10:24
Artur_Hose napisał(a):A miał ktoś przepisany ten lek na nerwicę natręctw wynikającą z nerwicy lękowej ? Mi lekarz przepisał mirtamerck. Ogólnie najlepszy efekt miałem po Sulpirydzie bo natręctwa nasiliły się jak brałem Fevarin (przez 6 lat). Ale Sulpiryd za bardzo zwiększył mi poziom prolaktyny w organiźmie.

A jest coś takiego jak nerwica natręctw wynikająca z nerwicy lękowej? A co jest pierwsze natręctwa czy lęki? Ja od kiedy choruję to dużo chcę na ten temat wiedzieć. Od kiedy mam nerwicę lękową zaczęłam łączyć fakty z przeszłości. Od dziecka obgryzam nerwowo skórki ale to tak na maksa, strasznie często myję ręce po dotknięciu czegokolwiek co pozostawia jakiś zapach, w dodatku miałam epizody lękowe w dzieciństwie ale nigdy nie było to zdiagnozowane, miałam wówczas problemy hormonalne i owe epizody lękowe zniknęły po ich uregulowaniu. Później doszły problemy jelitowe co kiedyś zdiagnozowano jako zespół jelita nadwrażliwego... Teraz jednak wiem, że u mnie to nerwica... Czyli, że te nie leczone natręctwa doprowadziły do tego, że moja nerwica się uaktywniła ze zdwojoną siłą i muszę się leczyć farmakologicznie? Nie wiem już gdzie mam szukać pomocy bo jak dotąd nic mi nie pomaga. Mój lekarz najpierw leczył mnie tylko hydroxyzyną potem lerivonem a teraz mirtazapiną... i nic. Wczoraj wylądowałam na izbie przyjęć w szpitalu i dali mi doxepin. Wzięłam wczoraj i normalnie spałam.... tylko, że nie wiem co dalej.

przez *Monika* 16 paź 2011, 11:30
Martysienka, Same leki to nie wszystko w przypadku nerwicy lękowej.
Leczeniem wiodącym jest psychoterapia.
Leki za Ciebie nie rozwiążą trudności z jakimi się borykasz.
Obrazek
Główny Moderator

przez Martysienka 16 paź 2011, 11:53
Monika1974 napisał(a):Martysienka, Same leki to nie wszystko w przypadku nerwicy lękowej.
Leczeniem wiodącym jest psychoterapia.
Leki za Ciebie nie rozwiążą trudności z jakimi się borykasz.

Wiem, wiem i sama to wszystkim powtarzam!!! :) Chodzę na psychoterapię ale dopiero ją zaczęłam i wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną. Problem u mnie polega na tym, że nie mogę spać i mam częste ataki fizyczne- np. skoki ciśnienia, duszności... a na to niestety potrzeba jakiś leków. Człowiek musi się wewnętrznie uspokoić, żeby mógł zebrać mysli i poukładać sobie coś w głowie. Leki pomagają tylko doraźnie, zdaję sobie z tego sprawę dlatego dużo rozmawiam i dużo czytam na ten temat. Nie chcę się za bardzo faszerować lekiami bo wolę być sobą niż stwarzać sobie sztuczną osobowość. Nie chcę też do końca życia być od nich zależna. Psychoterapia mi pomaga nawet po tak krótkim czasie ale zdaję sobie sprawę, że to musi potrwać.

przez Artur_Hose 16 paź 2011, 14:33
W sumie u mnie od 13 lat jest nerwica lękowa. I te lęki, poddenerwowanie się gromadzi. I organizm szuka jakiejś formy upustu, rozładowania. I takie rozładowanie następuje właśnie przez natręctwa. A czym jest nerwica natręctw o tym dużo w internecie.. Czy ktoś z was był leczony na nerwicę natręctw mirtazepiną ?

przez Aldona28 26 paź 2011, 19:57
Witam.Mam pytanie do osób, kóre zażywały mirzaten.W jaki sposób go odstawiliście? przez kilka dni braliście np 15 mg i potem przestaliście?czy w jakiś inny sposób.Ja od prawie 7 miesięcy biorę mirzaten, najpierw brałam w dawce 15 mg , a od ponad miesiąca zażywam 30 mg.Jednak nie widzę poprawy jeśli chodzi o nastrój, więc lekarz zadecydował ,żeby go odstawić i spróbować cos inego.Ale ja nie mam pojęcia jak wyglada odstawianie tego leku.Jesli ktoś ma doświadczenia to bardzo proszę o opinie.

-- 26 paź 2011, 20:00 --

Aldona28, Aldona28,

przez Artur_Hose 27 paź 2011, 11:23
Ja tego leku nie odstawiałem ale brałem inny antydepresant Fevarin baardzo długo, chyba z 8 lat. I jak jechałem na dawce dużej 300mg to nagłe odstawienie było tragiczne a jak stopniowo zjechałem do dawki minimalnej 50 mg i tak brałem dłuższy czas i potem do 25 mg to z tego odstawienie całkowite było bez żadnych przejść. Tak więc myślę, że trzeba sobie dawki zmniejszać i zmniejszać i tak odstawiać.
A co do mirtazepiny, to napiszcie na co wam ten lek pomógł jeżeli pomógł - na depresję, nerwicę, nn ?

przez Aldona28 27 paź 2011, 13:43
Na początku mirzaten pomagał mi na lęki i powodował wilczy apetyt.Ale po 5 miesiącach brania nerwica żołądka ,którą mam spowrotem powróciła, więc lekarka zaproponowała zwiększenie dawki do 30 mg, szczerze mówiąc niewiele to dało.Mi mirzaten swojego czasu pomógł trochę na nerwicę, a raczej stłumił lęki.Jednak ten lek nie działa na mnie antydepresyjnie.Nie zauważyłam po nim poprawy nastroju i chęci do działania.

Sortuj wg