MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Arasha 09 lip 2014, 22:33
depresyjny napisał(a):Lekarz mi ostatnio powiedzial ze ja sobie wymyslilem ten brak ukojenia, ze dąże do ukojenia ktorego nigdy nie zaznam, ze w dziecinstwie mamusia z tatusiem dawali to a ja sobie uroiłem że tego potrzebuje przez cale życie. I jeszcze powiedzial mi ze pewnej części mózgu wogóle nie wykorzystuje( jeszcze) i dziwi sie ze nie zajmuje sie duchowością bo moglo by mi to pomóc.

Sorki, a co to ma wspólnego z bezsennością ??? Niektórzy lekarze chyba sami nie wiedzą, co mówią. Jakby tak jeden z drugim parę nocy się poprzewracali z boku na bok, to może cośby do nich dotarło :time: Radzę zmienić lekarza 8)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez depresyjny 09 lip 2014, 22:39
Jest tez psychoterapeuta, nie przepisuje tylko leków tylko czasami powie coś od siebie, ale nie pracuje jako psychoterapeuta.

-- 10 lip 2014, 10:21 --

Denvull mi lekarz powiedzial to co napisalem w watku mirtazapiny. On wie ze mi zaden bujny miks nie pomoze, mowi mi to szczerze.
depresyjny

przez Meg1985 10 lip 2014, 17:02
Witajcie, jak u Was dziś samopoczucie? u mnie chyba wreszcie zaczyna być lepiej, pewnie, że do pełni szczęścia jeszcze daleko, ale jest o wiele lepiej niż wczoraj i wcześniej. Także głowa do góry- 8. dzień Mirtor 15 mg.
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny 10 lip 2014, 18:29
Gratuluje, ciesze sie jak cos komus pomaga. Ja jutro i pojutrze musze byc czysty, wtedy ew. Mirta.
depresyjny

przez Meg1985 10 lip 2014, 18:51
dzięki, a miałam wczorajszą dawkę olać i już dać sobie spokój z tym całym Mirtorem. Dobrze, że tego nie zrobiłam:))) zobaczymy co będzie dalej....powodzenia
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez estera1 10 lip 2014, 19:10
meg tlko pozazdroscic takiego spania

przez Zbychu 1977 10 lip 2014, 20:09
Mianseryna silniej pobudza receptory dopaminergiczne w mózgu niz czyni to mirtazapina,wynika to ze stosunkowo silnego antagonizowania przez nią receptorów 5HT2c.Ponadto jest IZW noradrenaliny,mirtazapina nie ma takiego działania.
Zbychu 1977

przez miko84 10 lip 2014, 20:48
Ale mianseryna nie jest antagonistą 5-HT2c tylko odwrotnym agonistą, poczytaj o różnicach, na pewno nie jest to działanie stricte pro-dopaminowe jak u antagonistów. Mirtazapina i mianseryna chyba najmocniej zwiększają dopaminę przez pośredni agonizm 5-HT1a.

http://www.biomedcentral.com/1471-2202/13/65

"SB 206553, a putative 5-HT2C inverse agonist, attenuates methamphetamine-seeking in rats"
miko84

przez Lord Kapucyn 10 lip 2014, 20:51
Tak mi się przypomniał teraz ten mem z zielonym dinozaurem. Czy jeśli agoniści i antagoniści 5-HT2 prowadzą do downregulacji tych rec. to odwrotni agoniści 5-HT2c też je downregulują?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 10 lip 2014, 20:56
Też, bo mianseryna np wykazuje downregulację.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9282925

"Mianserin-induced down-regulation of human 5-hydroxytryptamine2A and 5-hydroxytryptamine2C receptors stably expressed in the human neuroblastoma cell line SH-SY5Y."

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 8/abstract

"Mianserin-induced 5-HT2 receptor downregulation results in anxiolytic effects in the elevated plus-maze test"
miko84

przez tomekp200 11 lip 2014, 14:47
Witam!
Jestem tu nowy,dopiero co zalozylem konto,co nie znaczy ,ze tu wczesniej nie zagladalem.
Lecze sie psychiatrycznie,jak i u neurologa(epilepsja).Biore obecnie Lamotrygine,coaxil i od 2 miesiecy Mirtazapina,ktora po wielu nieudanych probach z innymi lekami wydaje sie strzalem w dziesiatke.Mam pytanie odnosnie tego ostatniego leku,bo dreczy mnie jedna rzecz.Mianowicie chodzi o to,ze od jakiegos czasu jestem ,że tak powiem "uczulony" na punkcie łysienia androgenowego,bo od juz kilku lat powiekszaja mi sie zakola,jak u wiekszosci facetow.Wiem,ze mirtazapina podbija troche dopamine.Z tego co slyszalem, choc nie wiem czy to nie glupoty dopamina podbija testosteron,ktory przeksztalca sie w dht.
Moje pytanie jest takie czy tak rzeczywiscie jest?,czy ma wplyw na testosteron,ktory produkowany jest w nadnerczach i jadrach?a nawet jezeli to czy ten wplyw jest duzo,czy na tyle znikomy,ze nie ma wplywu klinicznego?.Sorry ze zadaje takie pytania,ale wiem ze tutaj kilka osob jest co nieco obeznanych.
Bardzo mi na tym zalezy,bo niechcialbym sie zrazic do leku po którym wreszcie zyje,a niestety błądze z lekami chyba z 8 lat.Z góry dzieki

przez miko84 11 lip 2014, 15:48
Mirta w badaniach wykazywała działanie zmniejszające DHEA. Co do testosteronu to nie chyba takich badań. Nie myśl o tym bo wtedy dopiero zaczniesz łysieć.
miko84

przez depas 12 lip 2014, 04:48
Potencjalnie interesujący lek z grupy NaSSA, być może kiedyś trafi na rynek: http://en.wikipedia.org/wiki/S32212

-- 12 lip 2014, 06:57 --

I jeszcze tutaj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22178753

-- 12 lip 2014, 07:03 --

I ciekawostka na koniec:

Affiliation
Institut de Recherches Servier, Centre de Recherches de Croissy, Psychopharmacology Department, 125 Chemin de Ronde, 78290 Croissy/Seine, France.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 12 lip 2014, 09:40
Taka mirta bez blokady H1 a przez to bez zmuły mogłaby być ciekawa.
miko84

Sortuj wg