MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Meg1985 09 lip 2014, 17:39
Słuchajcie, czy to możliwe żeby po Mirtorze mieć takie doły, biorę już 7 dzień i myślałam, że minęło, ale jednak nie, jeśli chodzi o spanie to na prawdę nie mogę narzekać, zasypiam od razu, ale samopoczucie, kurcze nie wiem, ale mój brat mi dziś powiedział, że od kilku dni mnie wcale nie słychać, chodzę po domu, snuję się, nie mam na nic ochoty, energii do życia....czy to mija??
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez estera1 09 lip 2014, 17:40
Tristi a spisz juz normalnie na samej mircie?czy tritico lub ketrel dorzucasz?jakie dawki?

przez Tristitia 09 lip 2014, 17:46
estera1, ja już od kilku miesięcy w ogóle nie biorę mirty. Rzeczywiście spałam na niej dobrze, aż za dobrze,
ale sporo przytyłam i zdecydowałam się odstawić. Ze spaniem generalnie jest u mnie bardzo różnie, raczej nie zdarzają mi się całkiem
bezsenne noce, ale bywają dni kiedy nie śpię do 4-5. Mam jeszcze w zapasie chlorprotixen i jak już jest naprawdę źle to łykam dwie tabletki,
po czym jakoś zasypiam. A co do trittico to jak dla mnie jest shit.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 09 lip 2014, 17:47
lucy1979 napisał(a):Biorę czwarty dzień mirtazepinę, 15 mg. Co z tego, że śpię po tym jak niemowlę skoro nigdy nie miałam ze spaniem problemów. Ma działać na depresję z nadmierną sennością.
Chodzi o to, że mam potworne samopoczucie po tej mircie. Jestem totalnie wyczerpana, bez sił, leże całe dnie w łózku,mam myśli samobójcze. Wiem, że to prawdopodobnie skutki uboczne, ale jak długo jeszcze potrwają? Jestem u kresu wytrzymałości.
Czy ktoś podobnie reagował na mirtazepinę? Czy to normalne?

Bardzo dobrze Cię rozumiem, że masz tego dość. Ja też nie jestem wytrzymała na uboki. Ale to dziwne, że mirta tak na Ciebie działa. Ja od pierwszej tabletki dobrze się czułam. Chociaż od razu mówię, poza snem na nic mi nie pomogła, a już na pewno nie na depresję ( tyle, że miałam ją brać razem z fluoksetyną, ale po pół roku przerwałam, bo nie widziałam żadnych pozytywnych skutków i zostałam na samej mircie ). A Ty bierzesz coś oprócz mirtazapiny ? Bo z tego co wiem, to ona głownie na sen pomaga. A skoro nie masz problemów ze snem, to nie wiem, czy jest sens to brać, skoro się źle czujesz ... Chyba, że chcesz trochę przeczekać i zobaczyć jak będzie ...
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Meg1985 09 lip 2014, 17:49
lucy 1979, mam podobnie, spanie ok. ale samopoczucie, na pewno było lepsze, gdy nie brałam żadnych leków....:) ja biore 7. dzień...
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez Tristitia 09 lip 2014, 17:53
Ciekawe jest to co piszecie, że mirtazapina pomaga Wam tylko na problemy ze snem. Gdzieś tu czytałam, że w opinii psychiatrów
mirta jest bardzo skutecznym lekiem przeciwdepresyjnym, a jedynym powodem, dla którego nie zrobiła kariery jest jest jej działanie uboczne
w postaci przybierania na wadze.

przez Arasha 09 lip 2014, 17:57
Generalnie wszystkie psychotropy są bardzo "ciekawe", nigdy nie można być pewnym, co, na kogo i jak zadziała :mrgreen:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Tristitia 09 lip 2014, 18:06
Arasha, to prawda :D Nawet moja przyjaciółka która jest farmaceutką opowiadała, że w trakcie
studiów można było zgłupieć, bo w podręcznikach gdy była mowa o psychotropach, zawsze było zaznaczone, że mogą zadziałać tak,
ale równie dobrze tak i tak albo też tak :D

przez lucy1979 09 lip 2014, 18:27
Arasha napisał(a):
lucy1979 napisał(a):Biorę czwarty dzień mirtazepinę, 15 mg. Co z tego, że śpię po tym jak niemowlę skoro nigdy nie miałam ze spaniem problemów. Ma działać na depresję z nadmierną sennością.
Chodzi o to, że mam potworne samopoczucie po tej mircie. Jestem totalnie wyczerpana, bez sił, leże całe dnie w łózku,mam myśli samobójcze. Wiem, że to prawdopodobnie skutki uboczne, ale jak długo jeszcze potrwają? Jestem u kresu wytrzymałości.
Czy ktoś podobnie reagował na mirtazepinę? Czy to normalne?

Bardzo dobrze Cię rozumiem, że masz tego dość. Ja też nie jestem wytrzymała na uboki. Ale to dziwne, że mirta tak na Ciebie działa. Ja od pierwszej tabletki dobrze się czułam. Chociaż od razu mówię, poza snem na nic mi nie pomogła, a już na pewno nie na depresję ( tyle, że miałam ją brać razem z fluoksetyną, ale po pół roku przerwałam, bo nie widziałam żadnych pozytywnych skutków i zostałam na samej mircie ). A Ty bierzesz coś oprócz mirtazapiny ? Bo z tego co wiem, to ona głownie na sen pomaga. A skoro nie masz problemów ze snem, to nie wiem, czy jest sens to brać, skoro się źle czujesz ... Chyba, że chcesz trochę przeczekać i zobaczyć jak będzie ...

Oprócz mirtazepiny biorę też amisulpryd 50 mg na dystymię. Ma mnie zaktywizować, ale bezskutecznie na razie. Wcześniej brałam rozne SSRI, ale przestały działać. Moja psychiatra mówi, że mirta jest świetnym lekiem na depresję. Ale boję się, że nie przetrzymam do czasu aż objawi swe antydepresyjne działanie. Może to trwac nawet powyżej 2 tygodni, a ja już po 4 dniach mam dość. Wyjście do sklepu jest wyzwaniem. I jeszcze ten niepohamowany apetyt..
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Arasha 09 lip 2014, 18:34
Wyjście do sklepu jest wyzwaniem.

Nie masz siły, czy męczą Cię lęki ? Trzymaj się Lucy ;)

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez estera1 09 lip 2014, 18:39
Tristi śpisz już bez leków ?jak ci sie udało?jak nie śpisz do 4-5 rano bierzesz chloroprotixen o takiej godzinie?
Meg daj czas mircie z dwa tyg jak ci nie pomoże zmień lek albo poproś aby ci coś dorzucił do mirty

przez Tristitia 09 lip 2014, 18:53
No tak jak pisałam, nie biorę nic regularnie. Jak to jak, a kto powiedział, że jak już ktoś zacznie brać leki na spanie, to
już potem nigdy nie zaśnie bez? Wszystko jest w głowie.

przez estera1 09 lip 2014, 18:55
Ja miałam ostatnio czas kiedy spałam bez leków ,jak już nie usnełam wziełąm hydro lub ketrel.Co to sie ostatnio porobiło nie wiem?w zeszłym roku nie brałam nic i spałam.Boje sie bezsennych nocy ileż można?odstawiłaś nagle czy stopniowo?

przez depresyjny 09 lip 2014, 22:12
Lekarz mi ostatnio powiedzial ze ja sobie wymyslilem ten brak ukojenia, ze dąże do ukojenia ktorego nigdy nie zaznam, ze w dziecinstwie mamusia z tatusiem dawali to a ja sobie uroiłem że tego potrzebuje przez cale życie. I jeszcze powiedzial mi ze pewnej części mózgu wogóle nie wykorzystuje( jeszcze) i dziwi sie ze nie zajmuje sie duchowością bo moglo by mi to pomóc.
depresyjny

Sortuj wg