MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Tańczący z lękami 07 lip 2014, 22:31
depresyjny, zdecydowanie na wieczór 2-3h przed spaniem, po kilku dniach powinieneś ładnie spać, dobrze działa też na depresję, również pobudza i poprawia kondycję. U mnie tylko jedna rzecz mi przeszkadzała: "podminowanie" w ciągu dnia
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Arasha 07 lip 2014, 23:59
depresyjny napisał(a):Bede bral zamiast anafranilu. Do 15 mirtoru mam dojsc. Jak sie bierze rano czy wieczorem?

Wyłącznie wieczorem, bo mirtazapina do ok. godziny, półtorej wywołuje silny efekt nasenny. W dzień nie polecam. Ale 15 mg to w sumie mała dawka.

-- 07 lip 2014, 23:03 --

[/quote]Cześć kochani, wczoraj wzięłam po raz pierwszy Mirtor i sen przyszedł szybko fajnie, noc minęła z może tylko jednym przebudzeniem, ale to co się dziś dzieje cały dzień to jakaś tragedia, nie pamiętam kiedy było tak źle, łzy same lecą, czuje się koszmarnie, nie wyszłam dziś z domu i raczej nie wyjdę, twarz cala mokra, boże jak mi źle...czy za parę dni będzie lepiej?[/quote]

Trudno powiedzieć. Ja jestem lekofobiczna i panicznie boję się brać jakichkolwiek leków ze względu na skutki uboczne, ale po mirtazapinie nic mi nie było ( poza efektem nasennym właśnie ). Ale muszę przyznać, że na inne zaburzenia. w tym depresję w ogóle mi nie pomaga.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez estera1 08 lip 2014, 00:10
Ciekawe czy w ciagu dnia jakbym wziela mirte to tez bym usnela?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez diritatis 08 lip 2014, 08:15
estera1 napisał(a):
diritatis napisał(a):Ja biorę mirtazapinę na sen i działa dobrze. Nie biorę codziennie, różnica w jakości snu bez leku jest niestety znacząca.

To co ile ja bierzesz?mirte powinno sie codziennie veac.Watpie aby ona cos pomogla jesli bierzesz ja doraznie

Co drugi dzień, czasami codziennie, jednak nigdy więcej niż dwa dni przerwy nie było.
"Nie ma na świecie nic równie ok­rutne­go, jak poczu­cie opuszcze­nia wy­wołane tym, że nie ma się na co czekać" - Haruki Murakami
Wenlafaksyna 150 mg, Lamotrygina 50 mg, Mirtazapina 30 mg

przez estera1 08 lip 2014, 08:37
W koncu przestanie dzialac jak jej nie bierzesz codziennie.Probujesz zasnac bez lekow?

przez diritatis 08 lip 2014, 08:41
Próbuję i z zasypianiem samym nie mam większych problemów, ale bez leków dużo się budzę, mam płytki sen, dziwne sny i jakość snu jest dużo gorsza.
"Nie ma na świecie nic równie ok­rutne­go, jak poczu­cie opuszcze­nia wy­wołane tym, że nie ma się na co czekać" - Haruki Murakami
Wenlafaksyna 150 mg, Lamotrygina 50 mg, Mirtazapina 30 mg

przez estera1 08 lip 2014, 09:52
Ile spisz bez lekow i z mirta?

przez mvp95 08 lip 2014, 11:39
Muszę powiedzieć że nie doceniałem tego leku kiedy pierwszy raz go brałem, ale to pewnie przez to że brałem go razem z tą zjeb*** wenlafaksyną, która niwelowała wszystkie korzyści tego leku. Od kilku dni przyjmuje samą mirtę w dawce 60 mg i muszę powiedzieć że czuję się lepiej. Oczywiście bez fajerwerków, ale jednak poprawa jest. Chyba wrócę także do metylofenidatu, z biegiem czasu stwierdzam że również dobrze na mnie wpływał :)
mvp95

przez estera1 09 lip 2014, 12:02
Chyba oszaleje .Odstawilam tritico i wczoraj mialam pierwsza noc na Mircie po godzinie poczulam zamulenie i sennosc niestety nie usnelam.Wzielam dwie hydroksyzyny i zasnelam na chwilke nad ranem a teraz czuje sie jakbym byla niezle nacpana.Jak dzis nie zasne to mam wziasc dodatkowo Nasen?czy dalej hydro?wszyscy pieknie spia po mircie tylko nie ja :why: kiedys usypiala mnie od pierwszej tabletki a teraz?mam dosc bezsennych nocy :why:

przez Tańczący z lękami 09 lip 2014, 12:58
estera1, spróbuj "na zakładkę", czyli 25-50mg trittico plus 7,5-15mg mirty. Obecnie mirta i miansa również usypiają mnie dopiero po ok 4 dniach a kiedyś miansa ścinała z nóg od razu
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez estera1 09 lip 2014, 13:13
Po 4dniach?a jak spales przez re 4 dni?

-- 09 lip 2014, 12:29 --

Tritico plus mirta?hm?nie slyszalam o takim miksie.Jaka masz przerwe miedzy braniem tritico a miansa?

-- 09 lip 2014, 12:54 --

Tritico plus mirta?hm?nie slyszalam o takim miksie.Jaka masz przerwe miedzy braniem tritico a miansa?

przez Tristitia 09 lip 2014, 15:16
Ja brałam trittico plus mirtę, mój lekarz mówił, że jak najbardziej można te leki łączyć. Estera a czemu nie spróbujesz
z Ketrelem?

przez estera1 09 lip 2014, 17:23
Bo nie wiem czy moge?dzwonilam do lekarki nie odbiera :evil:

przez lucy1979 09 lip 2014, 17:34
Biorę czwarty dzień mirtazepinę, 15 mg. Co z tego, że śpię po tym jak niemowlę skoro nigdy nie miałam ze spaniem problemów. Ma działać na depresję z nadmierną sennością.
Chodzi o to, że mam potworne samopoczucie po tej mircie. Jestem totalnie wyczerpana, bez sił, leże całe dnie w łózku,mam myśli samobójcze. Wiem, że to prawdopodobnie skutki uboczne, ale jak długo jeszcze potrwają? Jestem u kresu wytrzymałości.
Czy ktoś podobnie reagował na mirtazepinę? Czy to normalne?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

Sortuj wg