MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez sunREmo 24 kwi 2014, 10:48
Popiół napisał(a):sunREmo, nie jesteś, bo chyba wszyscy mają rozszerzone źrenice po SSRI tylko nie każdy zwraca na to uwagę.
Odpowiedzialny jest za to zjawisko "nadmiar" serotoniny.
czyli zaczęliśmy leczenie ami w tym samym czasie, fajnie, bo będę miał się z kim powymieniać doświadczeniami.

Uspokoiliście mnie trochę, już myślałam, że tylko ja to zauważyłam (te źrenice). W ulotce tego nie zauważyłam.
Byłam u neurologa nawet (bo zaniepokoiło mnie, że tylko jedna źrenica jest większa). Wysłał mnie na MRI głowy i prześwietlenie płuc. Mam nadzieję, że to standardowe. Dla spokoju zrobię te badania, ale strachu mi to napędziło.

Razem raźniej. ;)
Ami bierzesz w ciągu dnia a 'mirtę' wieczorem?

Też ją kiedyś miałam, spało się całkiem miło, tylko w dzień przez pierwsze dwa tygodni miałam wrażenie, jak by mi mózg "pływał" nie nadążał za ruchem głowy. :bezradny: No i to tycie i puchnięcie (niestety nie tylko biust, ale cała z rozmiaru 36 na 38 się powiększyłam).
W oczekiwaniu... Na cud.

sit nox cum somno, sit sine lite dies...

przez Popiół 24 kwi 2014, 21:27
sunREmo, generalnie to mam zamiar brać tylko amitryptylinę i lamotrygine, ale tak przyzwyczaiłem się do zasypiania na mirtazapinie że ciężko mi się z nią rozstać. Ami' biorę na wieczór 50mg i 30mg mirty, sama ami bardzo mnie uspokaja i wycisza ale i tak mam problem z zaśnięciem. Na działanie antyhistaminowe wyrobiła mi się już tolerancja i te leki nie zwalają mnie już tak z nóg, czuję tylko delikatnie wchodzącą senność.
Niestety w ciągu dnia nadal jestem często "wzbudzony" ręce mam mokre i odczuwam niepokój, dlatego niewykluczone że dodam następne 50mg Ami z rana.
Zobaczę jeszcze jak się będę czuł gdy odstawie całkowicie mirte, bo oba te leki *zwiększają* noradrenaline a u osób takich jak ja, żyjących w patologicznym stresie, to działanie może nie być zbyt korzystne.

wieslawpas Niestety LPD głównie te silne serotoninowo mają niekorzystny wpływ na libido i funkcje seksualne, mnie najbardziej kastruje paroksetyna, sertralina i wenlafaksyna, najlepiej pod tym względem wypada fevarin i ogólnie najlepiej go toleruję z pośród tych leków, chociaż nie próbowałem nigdy escitalopramu i fluoksetyny.
Są też LPD które mają neutralny wpływ na libido czy nawet korzystny, te leki to np. mirtazapina, mianseryna, trazodon, welbutrin, tianeptyna, moklobemid, agomelatyna.

sunREmo, ja na mircie zazwyczaj wracam do swojej naturalnej wagi (78kg) która później utrzymuje się na tym samym poziomie. Inaczej było na mianserynie, która powodowała u mnie taki efekt "puchnięcia" jednak na tkance tłuszczowej nie przybierałem.
Popiół

przez Kitex120 24 kwi 2014, 22:43
wieslawpas napisał(a):Marian_Paździoch, czy leki rzeczywiscie tak wplywaja na libido czy to sobie wmawiamy?

Myślę że tutaj dużo zależy od osoby, ale fakt faktem że SSRI obniżają libido u przeważającej większości. Ale jeśli chodzi o Mirtazapinę to nie powinno być takiego problemu raczej, bo mirtazapina nie blokuje pośrednio dopaminy, którą to pośrednio blokują SSRI. Dopamina generalnie wpływa chyba najsilniej korzystnie na libido, serotonina też podobno odpowiada za potrzeby seksualne ale raczej wycisza zapędy, ale to zależy od człowieka, osobowości itp. Każdy jest inny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna P. 26 kwi 2014, 13:52
Tak zachwalałam ten lek (biorę od czerwca 90mg na noc) i klops. Od miesiąca czasu dosłownie rzucam się na jedzenie, zwłaszcza na słodycze, których wcześniej w ogóle nie jadłam (wolę mięsko) i nie wiem co robić. Ślub za miesiąc z hakiem a ja już przestaję dopinać się w kieckę! Aż się boje co będzie 14 czerwca. Normalnie tyję w oczach i czuję się strasznie napompowana (chyba gromadzi mi się woda). Co robić? Odstawić lek i po ślubie do niego wrócić? W pracy zaczynają się śmiać, że ślub się zbliża więc zaciążyłam. :why:
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez Popiół 26 kwi 2014, 15:33
Anna P., chciał bym mieć tylko takie problemy - czy zmieszczę się w spodnie od garnituru ;)

Myślę że ten problem da się załatwić racjonalnym odżywianiem, ograniczyć węglowodany proste jak np. białe pieczywo, kajzerki na spulchniaczach, słodycze i inne cukry a najlepiej odstawić całkiem. Posiłki jeść częściej w małych porcjach, kolacja powinna być bardzo skromna i bez węglowodanów. Nie trzeba stosować żadnych super diety, wystarczy wiedzieć co jeść i kiedy, resztę można znaleźć w sieci.
Niestety nie ma nic za darmo, ludzie ciężko pracują by np. osiągnąć wymarzoną sylwetkę.
Popiół

przez Anna P. 26 kwi 2014, 17:24
Popiół napisał(a):Anna P., chciał bym mieć tylko takie problemy - czy zmieszczę się w spodnie od garnituru ;)

Myślę że ten problem da się załatwić racjonalnym odżywianiem, ograniczyć węglowodany proste jak np. białe pieczywo, kajzerki na spulchniaczach, słodycze i inne cukry a najlepiej odstawić całkiem. Posiłki jeść częściej w małych porcjach, kolacja powinna być bardzo skromna i bez węglowodanów. Nie trzeba stosować żadnych super diety, wystarczy wiedzieć co jeść i kiedy, resztę można znaleźć w sieci.
Niestety nie ma nic za darmo, ludzie ciężko pracują by np. osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Ale ja wcześniej nie miałam żadnych problemów z utrzymanie wagi a ograniczenie w pożeraniu wszystkiego nic tu nie da - raz, że przez 1 tydzień jadłam 1000kcal dziennie i przybrałam na wadzę 1,5kg a dwa - apetyt jest nie do poskromienia, zwłaszcza na słodycze, których wcześniej wręcz nie lubiłam.
No chyba, że to wina depakine, którą biorę w dawce 900mg na dobę. W sumie od tego momentu zaczęło się tycie
rano - 60mg fluoxetyny

przez Ramanujan 26 kwi 2014, 18:00
Wie ktoś, jaką maksymalną dawkę fluwoksaminy można brać z 30 mg mirtazapiny?
Ramanujan

przez zaczarowana 26 kwi 2014, 18:54
Anna P., to na dobrą sprawę może być skutek kumulacji obu tych leków, bo i depakine i mirta może spowodować wzrost łaknienia i wagi
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Anna P. 26 kwi 2014, 19:49
zaczarowana napisał(a):Anna P., to na dobrą sprawę może być skutek kumulacji obu tych leków, bo i depakine i mirta może spowodować wzrost łaknienia i wagi

No i co tu robić?? Neurologa i psychiatrę mam pod koniec maja. Do tego czasu dobiję do 60kg i zamiast sukienki ślubnej ubiorę chyba worek od ziemniaków. Nie zrozumcie mnie źle, wole mieć kilka kg więcej i czuć się dobrze - bo oba medykamenty działają super no ale ten cholerny ślub i kiecka!
Dodam, że przez pierwsze 6 m-cy brania mirtagenu nic nie przytyłam, wręcz schudłam.
Chyba odstawię oba leki od poniedziałku :why:
rano - 60mg fluoxetyny

przez lucy1979 26 kwi 2014, 20:39
wieslawpas napisał(a):Marian_Paździoch, czy leki rzeczywiscie tak wplywaja na libido czy to sobie wmawiamy?

Jasne, że wpływają.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez zaczarowana 26 kwi 2014, 20:49
Spróbuj może połączenia: ćwiczenia (te szczególnie ale raczej coś w stylu bieganie, pływanie, jazda na rowerze), dużo wody, rozsądna dieta (nie żadne 1000kcal, po których organizm zaraz nadrobi z naddatkiem ale z 0 słodyczy, węglowodanami złożonymi, zdrowymi nienasyconymi tłuszczami i pełnowartościowym białkiem). Organizm, który nie ma z czego nadrabiać - nie tyje, chyba, że po katorżniczej diecie (gdzie pierwsze co zrobi to zacznie odkładać zapasy) lub od nadmiaru wody (tutaj oczywiście nie tyje się w znaczeniu tego słowa ale wrażenie jest podobne) w organizmie ale ten problem powinnaś załatwić wypijaniem dużej ilości wody i ćwiczeniami.

Może spróbuj tak przez 2 tyg efekty powinny być, chociażby związane z tym, że waga wzrastała nie będzie.
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Popiół 27 kwi 2014, 01:20
Anna P., tak, depakine może powodować tycie.
W jakim celu stosujesz depakine ? Możesz próbować lamotryginy, to stabilizator który ma najmniej skutków ubocznych.
Popiół

przez wieslawpas 27 kwi 2014, 02:30
Mnie sie wydaje, ze najlepszy na odchudzanie to byłby basen, bo w czasie pływania wiele miesni na raz pracuje.

przez Marian_Paździoch 27 kwi 2014, 09:04
Nie chodzi o pracę wielu mięśni, a o sport którego uprawianie spala najwięcej kalorii. Leki zwalniają przemianę materii, a np. bieganie ową przemianę przyspiesza.
Marian_Paździoch

Sortuj wg