MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Popiół 22 kwi 2014, 20:02
U mnie jak jest źle, to alkohol też nic nie zdziała, nie poprawi nastroju, nie wyluzuje, nie doda pewności siebie itd, chociaż nie wiem jak bym się zalał, to nic to nie da.
Popiół

przez depresyjny 22 kwi 2014, 20:13
Ja obstawiam ze seretonina odczula. Mi na lęki ratuje dupe, ale jest antagonistą dobrej zabawy, jeżeli można to tak określić. Mozna coś poudawać, potańczyć, ale to średnio ma sens. No wy rozumiecie..
depresyjny

przez wieslawpas 22 kwi 2014, 20:20
Popiół, ja nie wiem jak jest u mnie z alkoholem bo juz od roku nic nie pilem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 22 kwi 2014, 20:32
Też nie pije, może dlatego że teraz nigdzie nie wychodzę, z nikim się nie umawiam, nie imprezuję itp. ale też nigdy mnie specjalnie nie ciągnęło do alkoholu, tylko okazjonalnie w dobrym towarzystwie.
Popiół

przez wieslawpas 22 kwi 2014, 20:35
Mam tak jak Ty, ale odkad przestalem pic towarzysko to w zasadzie teraz nawet nie mam z kim sie napic jakbym pil.

przez sunREmo 22 kwi 2014, 21:55
Popiół napisał(a):sunREmo, nie zwracałem uwagi na źrenice, zobaczę dziś wieczorem czy się powiększają. Ja biorę 50mg, pierwszego dnia wziąłem 25mg żeby się nie zdziwić w razie czego, ale jak pisałem, prócz suchości w gębie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.
Ciekawe jest to że od strony psychicznej, nie odczuwam żadnego dyskomfortu jak np. w przypadku SSRI kiedy to męczę się strasznie na początku (stan przypominający trochę akatyzje

Przez przypadek zobaczylam, rzęsy malujac... nie to żeby szukać specjalnie. Wyglądało to conajmniej jakbym miala specjalne szkła kontaktowe.
Na ssri niestety podobnie reaguje. Widać nie jestem odosobnionym przypadkiem. ;-)
W oczekiwaniu... Na cud.

sit nox cum somno, sit sine lite dies...

przez Popiół 22 kwi 2014, 23:08
sunREmo, nie jesteś, bo chyba wszyscy mają rozszerzone źrenice po SSRI tylko nie każdy zwraca na to uwagę.
Odpowiedzialny jest za to zjawisko "nadmiar" serotoniny.

Przyzwyczaiłem do zasypiania na mirtazapinie i teraz ciężko mi się odzwyczaić, jeszcze jej nie odstawiłem i pomagam sobie w zasypianiu.

-- 22 kwi 2014, 23:12 --

sunREmo, czyli zaczęliśmy leczenie ami w tym samym czasie, fajnie, bo będę miał się z kim powymieniać doświadczeniami.
Popiół

przez Kitex120 23 kwi 2014, 11:12
Popiół napisał(a):sunREmo, nie jesteś, bo chyba wszyscy mają rozszerzone źrenice po SSRI tylko nie każdy zwraca na to uwagę.
Odpowiedzialny jest za to zjawisko "nadmiar" serotoniny.

Przyzwyczaiłem do zasypiania na mirtazapinie i teraz ciężko mi się odzwyczaić, jeszcze jej nie odstawiłem i pomagam sobie w zasypianiu.

-- 22 kwi 2014, 23:12 --

sunREmo, czyli zaczęliśmy leczenie ami w tym samym czasie, fajnie, bo będę miał się z kim powymieniać doświadczeniami.

Tak jest, ja jak zaczynałem swoją przygodę co prawda bardzo krótką z Escitalopramem to też miałem rozszerzone źrenice i jakby intensywniejsze odcienie barw, bardziej barwy ,,biły'' po oczach, za rozszerzone źrenice na SSRI najprawdopodobniej odpowiada pośredni agonizm receptorów serotoniny 5TH2A.

przez zaczarowana 23 kwi 2014, 17:04
alkohol ble - czuję cię po nim dokładnie jak na tabletkach, czyli totalnie fatalnie, nie do życia, do kitu i w ogóle.

a ze źrenicami też tak miałam - tylko, że ja to zauważam dopiero teraz :lol: kiedy schodzę z tabletek, a źrenice mi się robią malutkie jak szpileczki
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez depresyjny 23 kwi 2014, 19:38
Anafranil to jest piekielnie mocny lek. Teraz to czuje jak jestem na 37,5. Biore o 18 i jest takie jebnięcie. Jestem zmulony i rozdrażniony. Ja teraz gram o większą świeczke. Chce odstawić ten szajs tak jak zaczarowana. Jak polecacie teraz zjechać? Pobiore z 2 tygodnie w tej dawce.Nie moge sie doczekać kolejnego zmniejszenia.:)
depresyjny

przez zaczarowana 23 kwi 2014, 20:12
depresyjny, ja bym schodziła z jednego leku minimum 2 miesiące, ogólnie nie ma co się spieszyć, jak nie ma z powodu ich brania większych problemów.
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez wieslawpas 23 kwi 2014, 21:47
sorry za offtopa ale dzisaj najchetniej bym sie napil, nie ma natomiast z kim.

przez Marian_Paździoch 23 kwi 2014, 22:04
Zauważyłem, że im mniejszą dawkę mirty biorę, tym libido jest większe. 45mg nie poprawia libido, ale biorę ćwiartkę 45mg i libido jest przyzwoite. 7/10 (10 to libido sprzed depresji)
Marian_Paździoch

przez wieslawpas 23 kwi 2014, 22:07
Marian_Paździoch, czy leki rzeczywiscie tak wplywaja na libido czy to sobie wmawiamy?

Sortuj wg