MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

MIRZATEN (Mirtazapina-Esprital, Mirtagen,Mirtor)

przez Michuj 23 wrz 2011, 09:49
malwina77, ja brałem 3 tygodnie miaserynę, doszedłem do dawki 120 z 20. Efekt nasenny bardzo szybko ustąpił. Gdzieś po tygodniu brałem już w dzień. Nic się nie działo. Być może za krótko brałem, więc uważam za lek nie do końca zbadany ;)
Michuj

przez ciapek 23 wrz 2011, 10:02
To mnie nastraszyliście :/
Jak przeczytałem zdanie z dd to od razu mnie zniesmaczyło. I rzeczywiście wieczorami mam dużo gorszą dd bo pojawia się zamglony obraz..
citalopram 20mg, mirtazapina 30mg

przez Michuj 23 wrz 2011, 10:07
malwina77, Co do poglądów na temat skuteczności różnych leków. To jest prawie dosłownie wróżenie z fusów. Idziesz do normalnego lekarza np. z anginą, dostajesz antybiotyk który zadziała prawie na 100% i po paru miesiącach ta angina jest dla Ciebie ważna jak np. roczna średnia opadów śniegu w Suwałkach w roku 1975 :D
Są osoby którym mianseryna i mitrazapina pomogły i to bardzo. Jednak prawdopodobieństwo, że Anafranil pomoże, jest znacznie wyższe. Ale czasem trzeba kombinować we wszystkie strony.
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ciapek 24 wrz 2011, 08:58
Czy miał ktoś roztrzęsienie/podudzenie po tym leku? Ja mam teraz tak, że mnie rozwala często od środka.

przez nickyfour13 25 wrz 2011, 13:09
i znowu potwierdza się teoria ze na każdego inaczej działa. w moim przypadku żaden ssri nie może się równać z mirtazapiną. świetnie działa przeciwlękowo, zacząłem mieć również sny co wczesniej rzadko miało miejsce. faktycznie do godziny po wzięciu mam straszny napad senności dlatego biorę zaraz przed zaśnięciem. planuje dołączyć do mirtazapinycoaxil. myślę że to będzie idealne połączenie.

przez malwina77 26 wrz 2011, 08:34
Moze na leki i fobie jest dobra, ale depresja to co innego
I skoro tak dobrze dziala to po co ci Coaxil? :roll:
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez nesca_ 26 wrz 2011, 15:20
Ja biorę Mirtor już 3 dzień. Na początku wzięłam całą tabletkę, po czym musiałam przejść na piechotę koło 300m. Co 5m zatrzymywałam się ledwie idąc, przed domem prawie zemdlałam, ciśnienie 80/50. Poszłam spać
Dzień 2 - przed spaniem pół tabletki, rano i wciągu dnia - fukncjonowanie jako takie. Nerwowość, w miarę dobry humor, co kilka godzin naprzemienne napady ogromnej senności i zmęczenia. 1 napad lęku.
Dzień 3 - pół tabletki na sen, rano - tragedia. Wszystko wypada z rąk, o wszystko się uderzam i wchodzę w każdy mebel. Stresuje mnie to. Zalałam całą kuchnię zupą. Czuję się źle, otumaniona, mimo poprawnego ciśnienia zero jakiejkolwiek siły, brak motywacji, niechęć do wstania z łóżka.
Z lękami wygrałam przed zaczęciem jakiejkolwiek "kuracji" farmakologicznej. Problemem moim była lekka wieczorna depersonalizacja i derealizacja. Po Mirtorze wystąpił lęk(!) i ogólne złe samopoczucie cały dzień, kiedy bez leku dyskomfort psychiczny pojawiał się wieczorem, a czasem w ogóle.
Jest jeszcze gorzej, niż było bez leku, dodatkowo jem, nie, ja POCHŁANIAM kilogramami wszystko.
Nie polecam, naprawdę, nie polecam.

przez uzytkownik 26 wrz 2011, 15:39
Każdy lek na początku powoduje efekty uboczne...
Ten lek, to jeden z najlepszych antydepresantów - jak możesz oceniać po 3 dniach.... proszę Cię...
uzytkownik

przez malwina77 26 wrz 2011, 21:50
A kolega to te informacje czerpie z netu czy sam probowal?

Zaliczenie tego leku do najlepszych antydepresantow to nawet wiecej niz gruba przesada :roll:
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez ciapek 26 wrz 2011, 21:53
Zależy jak na kogo zadziała. Wiele osób pisze, że ma po nim nieziemski apetyt. Mi jak na razie po 1,5 tyg zażywania nic się nie zmieniło w tym temacie. 30mg działa na mnie dużo lepiej niż 40mg paroksetyny.

przez uzytkownik 26 wrz 2011, 22:03
malwina77 napisał(a):A kolega to te informacje czerpie z netu czy sam probowal?

Zaliczenie tego leku do najlepszych antydepresantow to nawet wiecej niz gruba przesada :roll:

Wikipedia, która czerpie źródła z publikacji medycznych. Ja jadę na starszym leku z tej branży - mianserynie.
uzytkownik

przez nickyfour13 27 wrz 2011, 18:30
jeżeli przyczyna depresji są lęki zachamowania to mirtazapina powinna pomóc. byłaby lekiem idealnym gdyby nie oddziaływanie na histamine. senność odczuwam jeszcze rano gdzieś do południa. jednym wiadomo pomoże innym nie. nie ma co odradzać komukolwiek bo tak czy siak warto każdy lek spróbować na sobie, a odstawianie leku bo 3 dniach to pomyłka bo czasami naprawdę musi być gorzej żeby mogło być lepiej

przez aree1987 27 wrz 2011, 22:42
Po wizycie dzisiaj u lekarza mam brać dodatkowe 7,5mg rano. I w związku z tym mam pytanie czy da się prowadzić auto po tym jak zazyje z rana? ;>
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez nickyfour13 28 wrz 2011, 09:38
ja prowadze i jeszcze żyje, nawet lepiej niż bez leku bo nie jestem taki spięty. wiadomo jak będziesz senny to lepiej nie siadaj bo wiadomo refleks troche siada

Sortuj wg