MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez myszka36 14 kwi 2014, 20:16
mirtazepina +wenlafaxine wyciagnela mnie z 20-letniej depresji. Jesli ktos naprawde cierpi nie mysli o kilogramach

przez Kitex120 17 kwi 2014, 16:23
Mam pytanie, czy Mirtazapina wpływa u was w jakiś sposób na tętno lub ciśnienie krwi?

-- 17 kwi 2014, 16:26 --

U mnie w zasadzie bez wpływu. Zawsze, jeszcze przed braniem leków miałem tak że tętno miałem ok 83 - 85, ciśnienie niskie około 100 -105, 110 u mnie to było dużo. O czym może świadczyć wysokie tętno przy raczej niskim ciśnieniu, dodam że mam skończone 21 lat. W sierpniu będzie 22. Czy adrenalina wpływa i na ciśnienie i na tętno?

przez Marian_Paździoch 17 kwi 2014, 19:05
myszka36 napisał(a):mirtazepina +wenlafaxine wyciagnela mnie z 20-letniej depresji. Jesli ktos naprawde cierpi nie mysli o kilogramach

Bardzo popularne i skuteczne połączenie leków ;)
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 21 kwi 2014, 01:56
ja zarzwyam na noc dwie tabletki 45, nie wiem czemu ale lubie ten lek.

przez estera1 21 kwi 2014, 13:48
Po przerwie wieslawpas zawital znow na tym watku :p

przez sunREmo 21 kwi 2014, 23:26
Wolę nie pytać, co jeszcze "zarzwyasz" :mhm:
Miłego, po świętach, współforumowicze.

-- 21 kwi 2014, 22:26 --

Wolę nie pytać, co jeszcze "zarzwyasz" :mhm:
Miłego, po świętach, współforumowicze.
W oczekiwaniu... Na cud.

sit nox cum somno, sit sine lite dies...

przez depresyjny 22 kwi 2014, 10:51
Najgorsze jest to otepienie na anafranilu. Mirta dodana do anafranilu odmuli? Ja jestem na 0,5 tbl anafranilu. Ale mozg caly czas jakby byl w jakims kloszu, a amilitryptylina tak nie zamula?
depresyjny

przez Popiół 22 kwi 2014, 12:26
depresyjny, spróbuj amitryptyliny, ja ten lek jak na razie bardzo dobrze toleruję, choć wiele jeszcze nie mogę powiedzieć bo jestem dopiero 4 dzień na ami.
Co zdążyłem zauważyć, to działanie antycholinergiczne daje u mnie duży spokój, myśli stają się czyste, nie takie chaotyczne, rozbiegane, jestem bardziej zrelaksowany, dłonie mniej spocone, częściej są całkowicie suche.
Co do nastroju to jest kiepski, jak zawsze ;) ale to będę oceniał po kilku tyg.

Od strony psychicznej, to nie odczuwam jak na razie żadnych działań niepożądanych, gdzie np. SSRI strasznie mnie wymęczą na początku.

-- 22 kwi 2014, 12:32 --

No i amitryptylina jest sporo słabsza od klomi, jeśli chodzi o blokowanie transportera serotoniny, co w niektórych przypadkach jest korzystniejsze.

-- 22 kwi 2014, 12:37 --

depresyjny, No amitryptylina może mniej "zamulać". Nie czaj się tak, tylko spróbuj ;)
Popiół

przez sunREmo 22 kwi 2014, 13:32
Popiół napisał(a):depresyjny, spróbuj amitryptyliny, ja ten lek jak na razie bardzo dobrze toleruję, choć wiele jeszcze nie mogę powiedzieć bo jestem dopiero 4 dzień na ami.
Co zdążyłem zauważyć, to działanie antycholinergiczne daje u mnie duży spokój, myśli stają się czyste, nie takie chaotyczne, rozbiegane, jestem bardziej zrelaksowany, dłonie mniej spocone, częściej są całkowicie suche.

Widzę, że nie tylko ja jestem w początkowej fazie testów AMItryptyliny? Wątek o tym temacie jest dość wymarły. Ja przez 4 dni także, 1 tabletkę godzinę przed snem (10mg). Podobno to dawka minimalna. Ale jak 5 dnia wzięłam już dwie (czyli 20mg) kiepsko się czułam następnego dnia. I jedno co mnie zaniepokoiło - bardzo powiększone źrenice (w tym jedna większa, od drugiej). Jest to w objawach ubocznych. Ale czego tam nie ma ;) Lista iście imponująca.
@ Popiół, miałeś też takie objawy? Jaką masz dawkę?
W oczekiwaniu... Na cud.

sit nox cum somno, sit sine lite dies...

przez depresyjny 22 kwi 2014, 14:16
Tak zrobie, zamulam już półtora roku, mózg jest w jakichś sidłach. Opuszczam matrix. I tak samodzielnie zszedłem do 37,5 z 200. Dziwne że zamuła jest cały czas taka sama. Jakby dawka nie miała już znaczenia.

-- 22 kwi 2014, 14:36 --

To seretonina tak odczłowiecza? Może tak być. Myślałem może że blok h1, ale w amili jest jeszcze większy. Stawiam na seretonine odmóżdżyciela.

-- 22 kwi 2014, 15:01 --

Ja chce pójśc na dyskotekę i się zajebiście bawic, miec libido. To jest mój mały cel. Ale to nie na anafranilu.
depresyjny

przez wieslawpas 22 kwi 2014, 19:39
depresyjny, zeby pojsc na dyskoteke i dobrze sie bawic wystaczy sie napic duzo piwa.

przez Popiół 22 kwi 2014, 19:57
sunREmo, nie zwracałem uwagi na źrenice, zobaczę dziś wieczorem czy się powiększają. Ja biorę 50mg, pierwszego dnia wziąłem 25mg żeby się nie zdziwić w razie czego, ale jak pisałem, prócz suchości w gębie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.
Zobaczymy jak będzie z "dwójką" w toalecie 8) bo dziś jeszcze mnie nie przycisnęło, pewnie trzeba będzie zmienić trochę sposób odżywiania i jeść produkty które przyspieszają perystaltykę jelit.
Ciekawe jest to że od strony psychicznej, nie odczuwam żadnego dyskomfortu jak np. w przypadku SSRI kiedy to męczę się strasznie na początku (stan przypominający trochę akatyzje).

depresyjny, ciężko tu coś wywnioskować, co daje u Ciebie takie objawy, czy to leki czy choroba. Taki "zalew" serotoniny na pewno może człowieka psychicznie wyjałowić. Musisz próbować, bo tak gdybać to sobie można.
Popiół

przez depresyjny 22 kwi 2014, 19:57
Wiesławpas jak piwo łączy sie z anafranilem wychodzi wielka kiszka. Do niczego jest na anafranilu. I po alkoholu również. Ale dzięki za rade.
depresyjny

przez wieslawpas 22 kwi 2014, 20:00
depresyjny, nie radze pic piwa po lekach ale wiem co czujesz, czlowiek po prostu chcialby sie wyluzowac i zabawic.

Sortuj wg