MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Lord Kapucyn 26 mar 2014, 23:21
wieslawpas, Bo alkohol jest akurat takim związkiem chemicznym, który bardzo szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i dodatkowo jest w płynie co też zawsze przyspiesza wchłanianie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez wieslawpas 26 mar 2014, 23:29
Dark Passenger, No widze ze obeznany jestes.

przez estera1 26 mar 2014, 23:29
Psychotropka od razu po tym leku mozesz nie zasnac ,na dzialanie moze poczekasz kilka dni

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 26 mar 2014, 23:31
wieslawpas, A te nasenne przeciwpsychotyczne o ktorych Ci lekarz mówił to właśnie m.in. pernazyna się do nich zalicza. A także promazyna, lewomepromazyna, kwetiapina, olanzapina itp.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez wieslawpas 26 mar 2014, 23:32
Psychotropka`89, tak jest dokladnie, spie w ciagu dnia. rytm przestawiony. Zima to mialem tylko godzine dnia, teraz wiecej go ogladam.

przez zaczarowana 28 mar 2014, 14:39
wieslawpas, to może przemęcz się w czasie dnia nie śpiąc to po którymś razie organizm się tak przyzwyczai i leków nie będziesz musiał brać i jeden problem z głowy może byś miał
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Popiół 28 mar 2014, 16:51
Mój stan, od paru dni pogorszył się diametralnie, wczoraj pojawiły się myśli samobójcze a to źle wróży, poza tym nie wychodzę praktycznie z łóżka, każdą najmniejszą czynność wykonuję z przymusu, dobrze że pracę mam mało wymagającą to jeszcze z niej nie uciekłem, jak robiłem to już wielokrotnie, ludzi unikam jak tylko się da (kiedyś jak byłem zdrowy, miałem mnóstwo znajomych) rozmawiając z kimś, w duszy modle się żeby ten ktoś poszedł sobie jak najszybciej bo rozmowa na siłę męczy mnie okrutnie.

Martwi mnie to wszystko bardzo, bo trudno mi w tym stanie wytrwać do czasu aż np. leki zaczną działać, na razie zaciskam zęby i funkcjonuje na siłę tylko nie wiem czy ile to wytrzymam jeszcze.

Co do tianeptyny to poczułem działanie od pierwszych tabletek, po pierwszym dniu - wieczorem miałem bardzo wyostrzone zmysły, głównie słuch i wzrok, patrząc w lustro zauważyłem też wyraźnie zmniejszone źrenice. Choć ogólnie teraz dużo łatwiej się irytuję to po tianeptynie czuję taki dziwny wewnętrzny spokój.

-- 28 mar 2014, 16:52 --

no i potliwość dłoni zmniejszyła się bardzo wyraźnie.
Popiół

przez lunatic 28 mar 2014, 16:52
Popiół napisał(a):Co do tianeptyny to poczułem działanie od pierwszych tabletek, po pierwszym dniu

dzialanie dopaminowe ktore niestety mija dość szybko

-- 28 mar 2014, 15:54 --

Popiół,
od jakiego czasu bierzesz tianeptyne?

przez miko84 28 mar 2014, 17:19
Popiół musisz postarać się wytrwać, chociaż w takim stanie jest to trudne. U mnie też tianeptyna i mirtazapina zwężają źrenice.
miko84

przez elfrid 28 mar 2014, 18:20
Dark Passenger napisał(a):wieslawpas, A te nasenne przeciwpsychotyczne o ktorych Ci lekarz mówił to właśnie m.in. pernazyna się do nich zalicza. A także promazyna, lewomepromazyna, kwetiapina, olanzapina itp.

Ale kwetiapina i olanazapina to nie tylko neurolpetyki o działaniu nasennym. To przede wszystkim leki o wpływie na nastrój. Są stabilizatorami nastroju oraz mają właściwości przeciwdepresyjne. Więc niech wiesławpas zastanowi się skąd te problemy ze snem, zapyta lekarza o DIAGNOZĘ. Zamiast brać 50mg kwetiapiny lepiej brać 200mg, 300mg żeby leczyć przyczynę a nie tylko objawy.

-- 28 mar 2014, 18:27 --

Popiół napisał(a):Mój stan, od paru dni pogorszył się diametralnie, wczoraj pojawiły się myśli samobójcze a to źle wróży, poza tym nie wychodzę praktycznie z łóżka, każdą najmniejszą czynność wykonuję z przymusu, dobrze że pracę mam mało wymagającą to jeszcze z niej nie uciekłem, jak robiłem to już wielokrotnie, ludzi unikam jak tylko się da (kiedyś jak byłem zdrowy, miałem mnóstwo znajomych) rozmawiając z kimś, w duszy modle się żeby ten ktoś poszedł sobie jak najszybciej bo rozmowa na siłę męczy mnie okrutnie.

Martwi mnie to wszystko bardzo, bo trudno mi w tym stanie wytrwać do czasu aż np. leki zaczną działać, na razie zaciskam zęby i funkcjonuje na siłę tylko nie wiem czy ile to wytrzymam jeszcze.

Co do tianeptyny to poczułem działanie od pierwszych tabletek, po pierwszym dniu - wieczorem miałem bardzo wyostrzone zmysły, głównie słuch i wzrok, patrząc w lustro zauważyłem też wyraźnie zmniejszone źrenice. Choć ogólnie teraz dużo łatwiej się irytuję to po tianeptynie czuję taki dziwny wewnętrzny spokój.

Popiół z tego co piszesz Twój stan ciągle jest zły z tą różnicą, że czasem jest bardziej zły, a czasem mniej zły. A bierzesz leki przeciwdepresyjne od dłuższego czasu. Może warto zmienić kierunek leczenia? Jesteś przykładem pokutującego przekonania, że zaburzenia nastroju leczy się wyłącznie antydepresantami. Pomimo, że nie działają a pacjent się męczy. Na zaburzenia nastroju i afektu skuteczne są również neuroleptyki i moim zdaniem działają dużo bardziej całościowo niż LPD. Ja im dłużej nie biorę antydepresantów, tym mniej mam objawów depresyjnych.
PS Twój psychiatra nie proponował Ci zmiany? Nie jest sfrustrowany, że Twój stan ciągle jest zły, a proponowane przez niego leczenie nieskuteczne?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Popiół 28 mar 2014, 23:10
lunatic, 4 dni a mirtazapine 8 dni, tak tianeptyna może "uwalniać" dopaminę od pierwszych dawek ale nie wiem, czy to co czuję to dopamina, ogólnie zareagowałem na ten lek takim dziwnym wewnętrznym spokojem, fizycznie czuję się bardzo dobrze, ciało jest zrelaksowanie takie lekkie, rozluźnione. Zaryzykuję też stwierdzeniem że tianeptyna działa już przeciwlękowo i to dobrze bo od dwóch dni ten ciągły niepokój i napięcie wyraźnie ustępuje.

elfrid zgadza się, jest cały czas źle dlatego zmieniłem leczenie, choć ssri chronią mnie przed tym "bardziej złym" stanem, to jednak nie leczą mojej depresji, spostrzegłem też u siebie pewne symptomy zaburzeń osobowości a mianowicie osobowości unikającej co też może komplikować w znacznym stopniu leczenie (kiedyś robiłem jakiś test u psychologa i pamiętam że wyszło tam bardzo dużo lęku).
Ogólnie podejrzewam, że w bardzo dużym stopniu do mojego obecnego stanu przyczynił się chroniczny, bardzo silny stres (co od dawna próbowała mi uświadomić moja matka a ja głupi, jej nie słuchałem). Pisałem to wiele razy na forum więc tylko skrócę - od dziecka wiecznie spocone łapy, przyspieszona akcja serca, częste przeziębienia, zmniejszona aktywność seksualna, zmęczenie, trudność w podejmowaniu decyzji, słaba pamięć - koncentracja, wahania nastroju, osłabione poczucie humoru itp. aż w końcu powoli postępująca depresja.
Stąd też celuje w leki które "ochronią" mój mózg przed negatywnym działaniem stresu oraz zmniejszą nadaktywność całego układu odpowiedzialnego za stres, a mózg to tak zaawansowana i plastyczna maszyna że wieżę w to, że przy odrobinie mojej pomocy będzie potrafił się dość szybko zregenerować. Taki mam plan, czy wypali to się okaże.

Co do neuroleptyków to nie widzę dla nich zastosowania w moim przypadku. Na ostatnią deskę ratunku zostawiam sobie TLPD które są bardzo skuteczne w depresji z moimi objawami.
Popiół

przez miko84 29 mar 2014, 09:16
Popiół wybrałeś dobrą drogę, bo Twoje objawy aż krzyczą, że stres i oś HPA leży u podłoża Twoich zaburzeń. Bierzesz dobre leki na które ja z moimi podobnymi do Twoich objawami zareagowałem dobrze. I podobnie jak Ty, w razie gdyby nie wypaliły (chcę "dobrnąć" na tym co teraz biorę do 12 tyg. by nie mieć później wątpliwości i nie wracać do nieskutecznego leczenia) to mam w pogotowiu amitryptylinę, czyli lek najskuteczniejszy na ten typ depresji (niestety może mieć też pewne objawy uboczne, dlatego wolałbym żeby zadziałała tianeptyna i mirtazapina).

PS. Informuj jak idzie leczenie i czy tianeptyna likwiduje te momenty nasilenia lęku na mirtazapinie.
miko84

przez lunatic 29 mar 2014, 09:47
Popiół,
na mnie tez dzialala wyciszająco, ale tylko do 3 tygodnia, potem dość silny zjazd samopoczucia, ciekawe czy u Ciebie utrzyma na stałe działanie

przez depresyjny 29 mar 2014, 10:03
Kurcze mnie szczerze mówiąc tak wycofało, że nawet rozmowa z dobrym znajomym przez telefon stwarza napięcie. Nie mówiąc o tym że 3 godziny pracy wśród ludzi wywołuje takie zmęczenie jak bym 8 godzin fizycznie pracował. Nie radze sobie z tą fobią społeczną. Troche za bardzo mnie wycofało, też nic mi sie nie chce, nawet wychodzic z domu. Będę chciał spróbować tej mirtazapinki do anafranilu, bo zamienić totalnie lek to raczej nie, bo coś on jednak zrobił.

-- 29 mar 2014, 10:08 --

Tak anafranil zrobił to że jestem stosunkowo spokojny, ale bez woli, celu, planu, satysfakcji. Jednym złowem chciałbym chcieć.
depresyjny

Sortuj wg