MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Marian_Paździoch 24 mar 2014, 21:17
Każda dawka.
Marian_Paździoch

przez wieslawpas 24 mar 2014, 21:19
lunatic, to jest całkiem sporo, ja najwiecej bralem 3 tabletki, ale nie wiem czy usypialem po nich czy po stilnoxe. Dzis noca biore stilnox.

-- 24 mar 2014, 21:20 --

ale lubie ten lek. Niestety zjadlem juz wszytkie tabletki.

przez Tristitia 24 mar 2014, 21:25
wieslawpas, a skąd tyle czasu bierzesz recepty na zolpidem? lekarz Ci tak chętnie przepisuje?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 24 mar 2014, 21:29
Tristitia, No chetnie pewnie nie przepisuje ale bez niego nie zasne przeciez. Wiec lepiej brac i spac niż chodzic cały dzien niewyspany.

przez Tańczący z lękami 25 mar 2014, 16:02
po 10 dniach od przejścia z 15mg mirtazapiny na 5mg mianseryny zauważam wyraźne różnice w działaniu: miansa zdecydowanie bardziej seduje a mirta pobudza. Mirta poprawia wyraźnie kondycję fizyczną, na miansie ledwo mogę biegać :D Miansa lepiej działa na natręctwa myślowe, nadmierne pobudzenie, bardziej poprawia mi na nastrój, zdystansowanie i wyluzowanie. Mirta u mnie dawała zbyt dużego kopa i pobudzenie, które u niektórych może być wybawieniem, ale raczej nie u mnie. Ja potrzebuję opanowania, biorę SSRI, które pobudza i po leku nasennym oczekuję przede wszystkim uspokojenia. Na obu lekach śpię podobnie, niestety nadal się wybudzam, ale pogodny nastrój w dzień mi to rekompensuje, wcześniej miałem zje.aną noc i dzień, teraz tylko noc (koszmary jak były tak są) :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez sm@kosz 25 mar 2014, 16:33
Czy po Mirtagenie ciężkie poranki to norma? Ja kilka razy się wybudzam w trakcie nocy, a jak już przyjdzie ta ostateczna godzina, to czuję oszołomienie/odrealnienie, czasami zastanawiam się, czy to sen, czy jawa :mrgreen: Może użyję zbyt mocnych słów, aby to zobrazować, ale czuję się jakbym dostał upośledzenia umysłowego przez noc. ;) Trochę musi potrwać, zanim dojdę do siebie. Biorę Mirtagen 15mg już prawie miesiąc, dodatkowo Depralin, również od miesiąca, bo po citalu wszystko wróciło do mnie.

przez lunatic 25 mar 2014, 16:35
sm@kosz,
słyszalem ze na dzialanie sedatywne mirty/miansy z czasem wyrabia się tolerancja i nie ma juz tego zamulenia, ale nie wiem po jakim czasie mozna sie takiego efektu spodziewac

przez zaczarowana 25 mar 2014, 19:49
Ps. czy remirta actavisu nadaje się do dzielenia? na tab. nie ma podziałki i nie wiem czy w każdej połówce mam tyle samo substancji.

nadaje się, w każdej połówce o ile ją dobrze podzielisz będziesz miał tą samą ilość substancji

Czy po Mirtagenie ciężkie poranki to norma?

chyba nie jest to norma, bo jak zaczęłam brać mirtę i w ogóle sypiać ;) to problemów ze wstawaniem jako takich nie miałam, chyba, że z zwykłego własnego lenistwa, które sprawiało, że nie chciało mi się od razu wyczołgać z łóżka ;)

Po za tym na każdego tabletki działają inaczej
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez uzytkownik 25 mar 2014, 20:05
lunatic napisał(a):sm@kosz,
słyszalem ze na dzialanie sedatywne mirty/miansy z czasem wyrabia się tolerancja i nie ma juz tego zamulenia, ale nie wiem po jakim czasie mozna sie takiego efektu spodziewac

Bardzo różnie. Osobiście do granicy 60 mg mianseryny musiałem zwiększać w ciągu bodajże roku (zaczynałem od 10, która mnie zmiatała z nóg na kilkanaście godzin). Od 60 mg tolerancja nie wzrosła mi już - ewentualnie nieznacznie.
Tolerancja jako taka w mianserynie wyrabia się na działanie histaminowe - stąd efekt sedatywny, który stopniowo wygasa bez zwiększania dawki. Dlaczego nagle przystopowało przy 60? Pytanie raczej do psychiatrów. No i sprawa druga, że po przerwie od mianseryny, ponownie włączona nie działa już tak samo dobrze - mimo nawet większej dawki. Przynajmniej u mnie.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez wieslawpas 25 mar 2014, 22:19
polubilem ten lek, niestety skurczybyk sie juz skonczyl.

przez zaczarowana 25 mar 2014, 22:24
No i sprawa druga, że po przerwie od mianseryny, ponownie włączona nie działa już tak samo dobrze

ta sprawa mnie zawsze interesowała, dlaczego mimo, że te leki nie posiadają potencjału uzależniającego, to po ponownym ich włączeniu efekty są gorsze. Wie ktoś może?

przez Marian_Paździoch 25 mar 2014, 22:52
Często wracając do dawniej branego leku, ten obecnie działa słabiej. Dużą rolę odgrywa tu jego przyzwyczajenie. Wiesz, na tej samej zasadzie działa branie benzodiazepin, a raczej ich nadużywanie - z czasem tolerancja rośnie i bierze się tego coraz więcej.
Marian_Paździoch

przez zaczarowana 26 mar 2014, 13:42
No właśnie to tak nie powinno działać, jak przy benzo, bo przecież lpd podobno nie mają potencjału uzależniające, w związku z czym, gdy wraca się po kilku latach do leku (teoretycznie przecież wszystko w mózgu po takim czasie powinno wrócić do stanu wyjściowego) to lek powinien mieć tą samą siłę działania jak wcześniej... to tak na moje rozumowanie, tymczasem jest tak, że leki takie działają inaczej, słabiej i to jest właśnie zastanawiające, bo albo jednak w pewnym sensie uzależniają, albo pozostawiają swego rodzaju nazwijmy to umownie "bliznę" na komórkach. Ta "blizna" to dla mnie osobiście byłby przysłowiowym "gwoździem do trumny" niestety.

przez Psychotropka`89 26 mar 2014, 14:11
Mi dziś psychiatra kazał odstawić mirtagen i zastąpić trittico. Można mirtę tak nagle odstawić? Nie będzie skutków odstawiennych? :shock:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Sortuj wg