MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez uzytkownik 21 mar 2014, 14:33
Ale łojotokowe zapalenie skóry to nie trądzik. Nazwa jest mylna. Wyglądem jest to bardzo podobne to łuszczycy i atopowego zapalenia skóry.
Co do HPA. U mnie bardzo skuteczne zostało wszystko wyciszone metoprololem. Po prostu bajka jakiej nie miałem od wielu lat. Żadne psychotropy mi tak nie poprawiły komfortu życia jak właśnie ten beta bloker. 0 napinki, 0 stresu, 0 potu. Po prostu chill.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez miko84 21 mar 2014, 15:23
uzytkownik ale podłoże jest podobne - nadaktywność gruczołów łojowych.

Metoprolol zmniejsza objawy aktywności układu nerwowego, co może rzeczywiście przełożyć się w dalszej kolejności na uspokojenie osi HPA.
miko84

przez Popiół 21 mar 2014, 16:31
miko84, mam podobne doświadczenia i odczucia związane z ssri i mirtazapiną, co do tego lęku na mircie to też miałem takie dni kiedy ten lęk nie występował, np. w sytuacjach gdzie byłem "zmuszony" do pracy, kontaktu z ludźmi, gdy byłem czymś zajęty, wówczas czułem się bardzo dobrze a lęk nie dokuczał, natomiast gdy miałem np. dzień wolny od pracy i obowiązków to w pierwszych godzinach po przebudzeniu lęk wolnopłynący był tak silny i męczący że praktycznie utrudniał całkowicie funkcjonowanie. Możliwe że lęk psuł u mnie działanie przeciwdepresyjne mirty, bo były takie dni że czułem się świetnie, byłem zmotywowany, miałem marzenia i plany, np. w pracy potrafiłem myśleć o tym co będę robił jak wrócę do domu, potrafiłem się tym ekscytować że będę mógł się zająć czymś przyjemnym np. hobby.
Na ssri tego brakuje, fakt że te leki trzymają moją depresje w ryzach, pozwalając jakoś funkcjonować, nie skupiam się tak na negatywnych myślach i jestem odcięty od negatywnych emocji, niestety na tym kończą się pozytywne efekty działania.

Ogólnie bardzo dużo charakterystycznych przesłanek (nie che mi się już tego wymieniać) wskazuje u mnie na problem właśnie z przewlekłą nadaktywnością osi HPA od wieku dojrzewania, mówiąc wprost mój mózg był przez lata pod ostrym obstrzałem ciężkiej artylerii jaką jest silny chroniczny stres. Teraz by odwrócić te niekorzystne zmiany które powstawały przez lata potrzeba bardzo dużo czasu i odpowiednich leków.
Problem ssri jest taki, że ten niebotyczny wzrost serotoniny (500%) chcąc nie chcąc musi prowadzić do wielu zmian adaptacyjnych w naszym mózgu, niestety nie wszystkie te zmiany są korzystne, i na pewno takim lekom jak tianeptyna (ogólnie bardzo zdrowy lek dla naszego mózgu) jest bliżej do leczenia przyczyn depresji niż ssri, to ssri bardziej leczą objawowo, u mnie następny problem jest taki że po odstawieniu ssri objawy depresji czy lęk atakuje z jeszcze większą siłą (prócz początkowej poprawy nastroju zaraz po odstawieniu).

-- 21 mar 2014, 16:35 --

Ps. żeby ktoś źle mnie nie zrozumiał dodam że SSRI często są bardzo skuteczne w pewnych typach depresji, nie jest tak że chcę zniechęcić kogoś do tych leków.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 21 mar 2014, 16:53
Popiół,
brałem leki z różnych grup (poza TLPD) i jezeli chodzi o eliminacje nadmiernej emocjonalności, roztrzęsienia, które sa przeciez czeste w depresji to poza SSRI zaden inny lek na to nie pomagał

przez miko84 21 mar 2014, 16:59
lunatic nie brałeś mirtazapiny ani TLPD, więc nie brałeś chyba żadnych sedujących leków?

Popiół jest trochę badań wskazujących, że SSRI mogą zwiększać poziom kortyzolu, jak to badanie z sertraliną stosowaną przez 6 tygodni i testem hamowania deksametazonem. W dodatku z jakiegoś powodu są najmniej skuteczne w depresji melancholijnej, a prym w leczeniu tego typu depresji wiodą leki trójpierścieniowe - dodam tylko, że każdy z tych leków jest antagonistą 5-HT2 (poza tianeptyną, ale osobiście uważam, że lek wykracza poza ramy leków trójpierścieniowych).
miko84

przez lunatic 21 mar 2014, 17:03
miko84,
mnie tam paroksetyna az za bardzo seduje wiec nic mocniejszego pod tym wzgledem nie jest mi potrzebne, poza tym po wyrobieniu tolerancji na dzialanie antyhistaminowe mirta chyba nie ma dzialanie sedujacego?

przez miko84 21 mar 2014, 17:04
Każdy lek działa inaczej, ale nie możesz mówić, że próbowałeś leków z różnych grup, skoro nie brałeś mirtazapiny ani żadnego z TLPD.
miko84

przez lunatic 21 mar 2014, 17:09
no to moze inaczej, bralem leki ktore dzialaly na ser., nor. i dop. i tylko dzialanie na serotonine pomagało w opanowaniu nadmiernej emocjonalnosci i na wyciszenie depresyjnego samopoczucia

przez miko84 21 mar 2014, 17:17
Ok, a brałeś leki które blokują receptory 5-HT2?
miko84

przez Popiół 21 mar 2014, 17:21
miko84, W moim przypadku sertralina właśnie działała bardzo stresogennie, dlatego zmieniłem na fevarin.

Częste charakterystyczne fizyczne objawy chronicznego stresu to :

Pocenie się dłoni przez większość dnia (u mnie gdy jestem zrelaksowany są suchutkie a zrelaksowany jestem bardzo rzadko)
Napięcie mięśni
Szybkie bicie serca, bóle w klatce
Osłabiona aktywność seksualna
Wzmożona aktywność gruczołów łojowych
Wszelkie zaburzenia ze strony układu pokarmowego
U pewnych osób też częste przeziębienia
wypadanie włosów, problemy skórne.

Z psychicznych objawów to np. osłabiona pamięć, koncentracja, pobudzenie, drażliwość a co za tym idzie niezdolność do relaksu, wahania nastroju aż w końcu depresja, problemy z podejmowaniem decyzji, bezsilność.
Popiół

przez miko84 21 mar 2014, 17:32
Mam wszystko co wymieniłeś (łącznie z problemami z cerą i włosami) i leki typu SSRI u mnie tylko pogarszają sprawę (szczególnie jeśli chodzi o potliwość, napięcie wewnętrzne, napięcie mięśni, problemy żołądkowe, przyspieszają akcję serca itd.). Na pewno jest im daleko do pełnego wyleczenia tych objawów. Za to zauważyłem bardzo korzystny wpływ antagonistów 5-HT2c - mirtazapiny/mianseryny, amitryptyliny, doxepiny, opipramolu, a z innych leków benzodiazepin (obniżają aktywność osi HPA).

W badaniach wyszły mi androgeny nadnerczowe ponad normę, co tylko potwierdza, że moje nadnercza pracują na wysokich obrotach. Problemy skórne i z włosami więc nie dziwią.

Co do fluwoksaminy to próbowałem ją brać i rzeczywiście jest łagodniejsza ale to może też wynikać z tego, że jest to po prostu słabszy serotoninowo SSRI od sertraliny.
Ostatnio edytowano 21 mar 2014, 17:35 przez miko84, łącznie edytowano 2 razy
miko84

przez lunatic 21 mar 2014, 17:34
miko84 napisał(a):Ok, a brałeś leki które blokują receptory 5-HT2?

nie, mialem brac trazodon ale w koncu lekarz mi go nie dal wiec nie bralem zadnych o takim dzialaniu receptorowym

przez uzytkownik 21 mar 2014, 21:23
Popiół napisał(a):miko84, W moim przypadku sertralina właśnie działała bardzo stresogennie, dlatego zmieniłem na fevarin.
Pocenie się dłoni przez większość dnia (u mnie gdy jestem zrelaksowany są suchutkie a zrelaksowany jestem bardzo rzadko)
Napięcie mięśni
Szybkie bicie serca, bóle w klatce
Osłabiona aktywność seksualna
Wzmożona aktywność gruczołów łojowych
Wszelkie zaburzenia ze strony układu pokarmowego
U pewnych osób też częste przeziębienia
wypadanie włosów, problemy skórne.

Z psychicznych objawów to np. osłabiona pamięć, koncentracja, pobudzenie, drażliwość a co za tym idzie niezdolność do relaksu, wahania nastroju aż w końcu depresja, problemy z podejmowaniem decyzji, bezsilność.

Dołącz sobie propranolol lub metoprolol... 3/4 spraw Ci zniknie...
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez wieslawpas 22 mar 2014, 01:46
jaka dawke mirtagenu birerzecie zeby zasnac i jaki czas przed zasnieciem??/

Sortuj wg