MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 16 mar 2014, 11:01
Trudna sytuacja. Musisz wybierać mniejsze zło. Szkoda, że nie możesz brać czegoś na lęki z bupropionem. Jak reagujesz na benzo?
miko84

przez CórkaNocy 16 mar 2014, 11:56
reaguję tak, że mulę a lęków mi nie zmniejsza, więc jedynie serotoninowce mi je zmniejszają niestety
CórkaNocy

przez lunatic 16 mar 2014, 12:00
CórkaNocy,
zmniejszenie dawki SSRI nie pomaga na zamulenie? moze na nizszej udaloby sie utrzymac efekt przeciwlękowy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 16 mar 2014, 14:59
właśnie zmniejszyłam sertrę do 25 mg, trochę mniej mulę, ale i mniejszy efekt przeciwlękowy, znowu lęki codziennie mam, a zmęczenie i tak jest
na razie niech będzie jak jest, ciężko mi cokolwiek robić, do czegokolwiek się zmusić, ale jak już się zmuszę to przynajmniej wśród ludzi jakoś siedzieć mogę
CórkaNocy

przez elfrid 16 mar 2014, 15:18
CórkaNocy, nie możesz brać sertraliny albo paroksetyny z buporpoionem bądź reboksetyną?
pregabalina, wenlafaksyna

przez lunatic 16 mar 2014, 15:18
CórkaNocy,
początkowe zwiększenie lękow może być tylko reakcją na zmniejszenie dawki, tak mialem jak zmniejszałem dawke różnych SSRI

przez elfrid 16 mar 2014, 17:20
miko84, a ty znalazłeś farmakologicznego świętego grala? Osiągnąłeś stan przypominający remisję? Ja przestałem bezpośrednio zwracać uwagę na samopoczucie po lekach, odstawiłem wszystkie leki poza kwetiapiną, braną dzień w dzień w stałej dawce, odpuściłem sobie analizowanie swojego stanu. I wszystko jeszcze bardziej się poprawiło. Jasność umysłu, energia które nie ma nic wspólnego ze sztucznym napędem psychoruchowym.
Ponieważ dużo osób piszę na forum, że źle się czuje po lekach, że nie pomagają; dla odmiany napiszę, że w końcu biorę lek, który przywrócił mi pełnie zdrowia. Też brałem mnóstwo leków, w różnych okresach czasu, też w pewnym momencie zacząłem leczyć sam siebie. Ale dopiero prawidłowa diagnoza, konsekwentne branie kwetiapiny, nie zmienianie leków pod wpływem jednego bądź drugiego objawu spowodowało, że to całe psychiatryczne leczenie zaczęło odnosić skutek.

przez Marian_Paździoch 16 mar 2014, 17:23
Z całej mojej psychiatrycznej kariery dowiedziałem się jednego - trzeba iść na kompromis, wybrać mniejsze zło. Chyba że ktoś bierze prozac na lekkiego dołka i czuje się dobrze. Na forum są raczej bardziej złożone przypadki.
Marian_Paździoch

przez elfrid 16 mar 2014, 17:29
Marian_Paździoch, pewnie złożone i z "podwójną" diagnozą. Ale w psychiatrii jak nigdzie indziej liczy się czas i konsekwencja. Ciągłe dokładanie, zabieranie i mieszanie w lekach, nie może doprowadzić do stabilnego nastroju. A stabilność ma kluczowe znaczenie przede wszystkich w CHAD.
A mam wrażenie, że niektórzy na forum uczynili sobie hobby z obserwowania reakcji swojego organizmu na leki.

przez Marian_Paździoch 16 mar 2014, 17:30
Faktycznie, jest tu mała grupka osób, która testuje sobie leki niczym muzyk instrumenty ;)
Marian_Paździoch

przez miko84 17 mar 2014, 11:02
elfrid nie szukam, jak to określiłeś "farmakologicznego świętego graala", zmieniłem podejście do leczenia, sprawdzam leki przez odpowiednio długi czas (12 tygodni), pozbyłem się uprzedzeń do politerapii, stosuję leki o udowodnionej skuteczności. Czuję się lepiej niż na sertralinie z mianseryną, lepiej toleruję mirtazapinę i korzystniej ona u mnie działa. Uważam, że nie ma innego sposobu na osiągnięcie poprawy jak próbowanie leków na sobie, niestety, bo wszelkie teorie rozbijają się o poszczególne przypadki.

Dobrze dla Ciebie, że w końcu znalazłeś lek który dobrze u Ciebie działa :) Masz zdiagnozowany CHAD, więc to logiczne, że dobrze działa na Ciebie lek o stwierdzonej skuteczności w tej przypadłości.

-- 17 mar 2014, 10:23 --

Marian_Paździoch rozumiem, że to było o sobie? :pirate:
miko84

przez Tristitia 17 mar 2014, 19:14
miko84, a tak z ciekawości, taki zestaw leków przepisał Ci lekarz? Nie znam się na tym i dlatego zastanawia mnie, jak działa połączenie dwóch substancji o zupełnie przeciwstawnym działaniu. Sertralina ma przecież działanie pobudzające, a mirtazapina zdaje się odwrotnie? Nie znoszą się wzajemnie? Mirtę bierzesz na sen?

przez lunatic 17 mar 2014, 20:28
Tristitia,
Nie ma zadnego odwrotnego dzialania,dodaje sie ja w celu potencjalizacji dzialania SSRI

przez wieslawpas 17 mar 2014, 20:34
jaka dawke mirty biezecie na zaśniecie?

Sortuj wg