MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez lunatic 14 mar 2014, 20:23

przez Tańczący z lękami 14 mar 2014, 20:36
dzięki lunatic, ale ze mnie gapa :roll:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Lord Kapucyn 14 mar 2014, 20:39
Tańczący z lękami, Powiedz mi, po co pytasz milion razy o te same rzeczy? Sam pytałeś o to samo ostatnio w wątku o hydroksyzynie i Ci napisałem, nawet dziękowałeś. Ogólnie ten sam post wklejałem kilka razy na forum, w tym na Twoje zapytanie.

post1562959.html?hilit=oktopaminowego#p1562959
post1528244.html?hilit=oktopaminowego#p1528244
post1519922.html?hilit=oktopaminowego#p1519922
post1438783.html?hilit=oktopaminowego#p1438783

W przypadku wartości Ki wyrażonych w nM im większa liczba tym słabsze powinowactwo związku chemicznego do danego receptora. Zatem powinowactwo mirtazapiny do receptorów dopaminergicznych przy wartościach rzędu 4000-5000 jest właściwie żadne i nie ma znaczenia klinicznego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 14 mar 2014, 20:43
ja nie wiem czy jest sens patrzyć na te liczny, tzn moze i jest sens jak ktoś umie je zinterpretować, bo np powinowactwo sertraliny do wychwytu dopaminy jest kilka razy mniejsze niz paroksetyny do wychwytu noradrenaliny, a dopamine czulem na sertralinie a noradrenaline na paroksetynie w ogole

przez Tańczący z lękami 14 mar 2014, 21:00
Dark Passenger, chodziło mi również o wartości K. A z tymi receptorami D dot. mirtazapiny namieszałem za co przepraszam, ale jak pisałem wyczytałem to kiedyś i najwyraźniej z błędem. Mea culpa :roll:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Lord Kapucyn 14 mar 2014, 21:02
lunatic, liczy się aktywność wewn. i inne parametry. Widocznie w przypadku sertraliny ten dodatkowy wychwyt zwrotny dopaminy ma jakieś znaczenie kliniczne skoro się o nim wspomina w opracowaniach, a w przypadku paroksetyny ten minimalny wpływ na transporter noradrenaliny znaczenia nie ma.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 15 mar 2014, 10:55
Tańczący z lękami mirtazapina wykazuje działanie zwiększające uwalnianie dopaminy w korze przedczołowej, co może korzystnie wpłynąć na koncentrację i uwagę oraz planowanie zaburzone w depresji.

Co do sertraliny i dopaminy to tak jak wyżej, plus to, że trzeba brać pod uwagę iż dopaminę wg mnie czuje się mocniej niż noradrenalinę. Noradrenalina jest uwalniania prawie przy każdym stresie, a u osób z nerwicą jest ona dość mocno podkręcona i jej lekkie zwiększenie (jak w przypadku paroksetyny) nie jest tak odczuwane (organizm potrafi się jakby przyzwyczaić do tego stanu wzmożonego napięcia układu nerwowego). Natomiast dopamina w niektórych typach depresji "kuleje" i nawet jej minimalne zwiększenie jest wyraźnie odczuwane. To dopamina ma silniejsze psychiczne skutki. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę, że paroksetyna to bardzo silny lek serotoninowy i ta serotonina "zalewa" noradrenalinę. Już mocniej jest odczuwane działanie antycholinergiczne paroksetyny, bo sedacja i senność z tego działania jest wzmacniana przez serotoninę z paro. Dlatego paroksetyna tak często powoduje senność, osłabienie i zmęczenie.
miko84

przez Marek 1977 15 mar 2014, 12:57
Dołączam do mirty branej 45mg wenle w dawce 300mg.

przez CórkaNocy 15 mar 2014, 13:12
mirta poprawia koncentrację, a to dobry dowcip! u mnie zawsze po dołączeniu jej znacznie pogarsza mi się pamięć i koncentracja i zamułka z rana jest, mimo tak niewielkiej dawki, tak się czuję na obecnym zestawie, że ludzie mnie nie poznają, nie wiedzą co się dzieję, że tak zamulam, ziewam co chwilę, nie mam siły nieraz nawet na odzywanie się do kogoś
CórkaNocy

przez miko84 15 mar 2014, 13:18
To masz pecha :pirate:

"Enhancing effect of mirtazapine on cognitive functions associated with prefrontal cortex in patients with recurrent depression."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18399031
miko84

przez lunatic 15 mar 2014, 15:24
problem z małymi dawkami mirty moze byc taki ze wtedy jest za słabe dzialanie noradrenalinowe ktore ma równoważyć dzialanie antyhistaminowe i stad czuc tylko zamulenie

przez miko84 15 mar 2014, 15:45
Słuszna uwaga. Jak ktoś stosuje 7,5 mg :pirate:
miko84

przez Popiół 15 mar 2014, 16:10
Dlatego proponuję dziewczynie z papierosem większe dawki mirty do walki z sennością i zmęczeniem.
Popiół

przez CórkaNocy 15 mar 2014, 20:47
dla waszej wiadomości, próbowałam brać większe dawki mirty i im większa tym większe było spowolnienie, niemoc, trwająca cały dzień

na ssrajową zamułę u mnie jedynym rozwiązaniem jest ich odstawienie, ale niestety lęk też mi nieźle dokopuje, zeszłam na 25 mg sertry i trochę mniejsze zmulenie, mniej senna jestem, chociaż naprawdę wykończona, mimo że dziś nic nie robiłam, nie mam siły się ruszać i do tego lęk dokopał bardziej
niestety z tej drogi w moim przypadku chyba nie ma wyjścia, bo tylko po wellbutrinie czy mianserynie/mirtazapinie solo - ale w dawce małej, miałam przerwę od depresji, energię cały dzień, ale za to lęki były nie do zniesienia, mimo energii nieraz nie mogłam wyjść z domu, bo się bałam
teraz zdycham, ale jakoś wyjdę z domu, pozamulam wśród ludzi, popatrzę na nich nieprzytomnym wzrokiem i będę marzyć o położeniu się do łóżka, chociaż nawet leżenie i spanie nie zregeneruje mnie, bo zmęczenie mam od rana do wieczora

myślałam o dołączeniu mianseryny, zamiast mirty, bo po niej miałam lęki takie, że mnie prawie wyje**ło w kosmos, ale aktywizacja była, więc może taka 15 mianseryny na jakiś czas przy tym zamulaczu by pomogła - tyle że problemem dla mnie jest to, że mam jej chyba 3 opakowania, ale wszystkie do stycznia 2014! i nie wiem czy można tak używać po czasie, czy nie zaszkodzi w żaden sposób

pamiętam, że ostatni raz ją wzięłam z rok temu i już po jednej tabletce - biorąc wenlę, myślałam, że nie wyrobię z lęków
niestety

szkoda, że np. fluanxol jest obiecujący jedynie w opisie, bo miał pomagać na zmeczenie, a w rezultacie spowolnił mnie jeszcze bardziej, wtedy to po 1 mg nie byłam nawet w stanie jeść, bo utrzymanie widelca było dla mnie wysiłkiem
dopiero po wellbutrinie znowu dowiedziałam się co to znaczy czuć, że się żyje, ale tylko na 3 miesiące, bo lęki były coraz gorsze, każdy na moim miejscu dałby sobie spokój z tym będąc w takim stanie jak ja wtedy
CórkaNocy

Sortuj wg