MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Tańczący z lękami 12 mar 2014, 12:31
wieslawpas, po pierwsze jaką masz dawkę, bierzesz od początku leczenia aż 30mg? Ja biorę jedynie 15mg a ta dawka jest najbardziej pro-nasenna. Dopiero jak sen się poprawi gdzieś po tygodniu, dwóch próbowałbym ewentualnie zwiększyć do 30mg. Po drugie to co Ci ludzie mówią: spróbuj brać mirtazapinę wcześniej, np. o północy to gdzieś po 2 godzinach, ok 2:00 powinna Cię usypiać. I ważne- na działanie nasenne leku często trzeba czekać kilka, kilkanaście dni dlatego nie odstawiaj jeszcze zolpidemu! Odstaw go dopiero jak będziesz spał dobrze na mirtazapinie i powoli zmniejszając dawkę. Będziesz jeszcze dobrze spał tylko trochę cierpliwości- ważne że zacząłeś brać lek, który naprawdę leczy bezsenność
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Marian_Paździoch 12 mar 2014, 13:51
Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, że u kogoś działanie nasenne mirty pojawia się dopiero po jakimś czasie zażywania. U mnie, jak i u większości osób, takie działanie pojawia się już po pierwszej tabletce. Hmm, a czy 15mg jest najbardziej pro-nasenna... U mnie im większa dawka tym twardszy sen ;)
Marian_Paździoch

przez Marek1977 12 mar 2014, 16:03
Wczoraj wziołem 90 mg mirty i w zasadzie działała podobnie jak przy dawce 45mg.Dziwne ze nie chce mi sie spac po mircie zaraz gdy ją wezmę tylko jestem pobudzony,chyba z downregulowały mi receptory H1.
Conscientia est, necesse est

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 12 mar 2014, 16:24
wieslawpas, mi kazano brac 15 min , przed snem..kazdemu inaczej , lecz ja mialam 15 mg, nadal nie mozesz spac?
I dlaczego zasypiasz o 3 to jakis rytuał?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Tańczący z lękami 12 mar 2014, 16:54
ja najlepiej sypiam na małych dawkach mirty: 7,5-15mg, próbowałem więcej, ale nie mogłem o dziwo wówczas długo zasnąć, więc pewnie to kwestia osobnicza. Nie mniej jednak dawka 15mg to w teorii dawka najbardziej pro-nasenna- wówczas działanie sedatywne dominuje nad działaniem pobudzającym
Marian_Paździoch, u Ciebie widocznie im większa dawka tym lepszy sen, choć bierzesz dodatkowo kwetiapinę a ona również poprawia sen.

przez wisnia80 12 mar 2014, 19:24
Ja mam wypróbowany naturalny sposób na sen: pomachać sztangami na siłowni, albo przebiec parę kilometrów. Bez prochów spisz później jak niemowlę. :mrgreen:

przez estera1 12 mar 2014, 20:01
Marian_Paździoch napisał(a):Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, że u kogoś działanie nasenne mirty pojawia się dopiero po jakimś czasie zażywania. U mnie, jak i u większości osób, takie działanie pojawia się już po pierwszej tabletce. Hmm, a czy 15mg jest najbardziej pro-nasenna... U mnie im większa dawka tym twardszy sen ;)

w moim przypadku nie zaczełam spać w 1 dniu brania

przez Marian_Paździoch 12 mar 2014, 21:29
Tańczący z lękami, zanim brałem kwetiapinę, było tak samo :) Poza tym ta w wersji XR nie powoduje u mnie żadnej senności, mogę śmiało brać o dowolnej porze :)
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 12 mar 2014, 21:49
Marian_Paździoch, ostatnio porównując mirtazapinę i mianserynę zwróciłem uwagę na blokadę receptorów D1, D2, D3 i D4, które istotnie silnie blokuje tylko...mirtazapina. Można więc powiedzieć, że mirta ma bliżej do neuroleptyków niż miansa

przez wieslawpas 13 mar 2014, 22:09
hania33, Ano tak, dlatego ze do w nocy gadam z gosciami na parkingu. Co do zażywania mirty to lekarz mi powiedzial, ze pol godziny przed planowanym zaśnięciem.

przez hania33 13 mar 2014, 22:40
wieslawpas, Rozumiem , taki plan dnia i nocy..ok.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez wieslawpas 14 mar 2014, 18:52
No dokladnie to jest, dobrze przemyslany rozklad ktory mi zapelnia 100% dnia.

przez miko84 14 mar 2014, 19:12
Tańczący z lękami jeśli antagonizm mirtazapiny D1: 4167 nm, D2: >5454 nm i D3: 5723 nm to dla Ciebie dużo to super :pirate: Mirtazapinę z pewnymi neuroleptykami łączą tylko dwie rzeczy: antagonizm 5-HT2a i H1... i to tyle.

Pamiętaj, że im bliżej zera tym większe powinowactwo w przypadku Ki. Porównaj siłę bloku receptorów dopaminy np. z siłą bloku H1.
miko84

przez Tańczący z lękami 14 mar 2014, 20:21
miko84 te dane ktoś podał 24 stycznia w dziale o mianserynie, ale widzę, że dane dot. mirty ...zniknęły, czyli widocznie były błędne. A masz może porównanie "techniczne" mirty i miansy? ;)

Sortuj wg