MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 25 lut 2014, 09:25
Kitex120 różnice są, a leki są podobne tylko na pierwszy rzut oka.

Popiół masz rację, cierpliwość jest potrzebna bo i tak ciągle krążymy wokół tych samych leków, nie ma za bardzo nic nowego, więc jak poczekamy dłużej to przynajmniej później nie będziemy mieli wątpliwości. Tianeptyna potrzebuje dużo czasu na zadziałanie i jak będę jej próbował to na spokojnie postaram się wytrwać te 12 tygodni.

lunatic jeśli Ci chodzi o poprawę tego zmęczenia to są leki które celują w to dokładniej jak modafinil czy metylofenidat.
miko84

przez lunatic 25 lut 2014, 09:31
miko84,
zapytam o nie lekarza jak bede kiedys

przez Marek 1977 25 lut 2014, 10:03
Postanowiłem jednak brac mirte,o dziwo nie mam juz na niej koszmarów,rano mniejsza zamuła niz wczesniej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 25 lut 2014, 19:09
a ja odkąd wróciłam tym razem do mirty, jakiś trzeci czy późniejszy raz mam pierwszy raz w życiu ciągle koszmary senne - przedtem miałam przyjemne bądź neutralne sny, koszmar raz na ruski rok, teraz ciągle - okropne jest to, że nie dość, że boję się w dzień to nawet sen nie daje ulgi - bo śnią mi się jeszcze gorsze rzeczy niż rzeczywistość, a przedtem sen to była dla mnie nieraz odskocznia od dnia, bo śniło mi się coś przyjemnego, bezproblemowego a teraz śnią mi się takie rzeczy jakbym była bohaterką horroru i to się dzieje od czasu dołączenia ostatnio mirty, a przedtem miałam po niej wyraziste sny - ale przyjemne

a teraz to coraz gorzej w mojej głowie
CórkaNocy

przez Marian_Paździoch 25 lut 2014, 19:13
Spróbuj miansy w małych dawkach ;) Noradrenalinowe działanie czuć tylko w wyższych.
Marian_Paździoch

przez CórkaNocy 25 lut 2014, 19:28
a ja czułam noradrenalinowe jej działanie i fatalne zwiększenie lęków - o wiele większe niż w przypadku mirty - już nawet na dawce 15 mg miansy lub 30
CórkaNocy

przez Kitex120 27 lut 2014, 23:22
No tak noradrenalina ma to do siebie że może powodować większe pobudzenie, nad aktywność ruchową, taką swoistą zaborczość, fobie i lęki również może nasilać aczkolwiek może mieć też wiele pozytywnych funkcji i tutaj wiele zależy od konkretnej osoby. Bo wiadomo że lek może ukazać całe swoje działanie wraz z osobowością człowieka.

przez suwak 28 lut 2014, 01:43
No tak, ale skąd pewność że to było działanie noradrenalinowe, a nie dopaminowe? To trochę błąkanie po omacku - twierdzić, czego działanie się czuje...
Tym bardziej, że to właśnie mirta podwyższa noradrenalinę bardziej.

przez miko84 28 lut 2014, 10:52
Podpisuję się pod tym co napisał wyżej suwak. Trudno wyczaić co powoduje jakie działanie. Poza tym to właśnie mirtazapina jest mocniejsza noradrenalinowo od mianseryny (chociaż poza działaniem na noradrenalinę działa też na serotoninę, więc może się to równoważyć).
miko84

przez elfrid 01 mar 2014, 13:44
miko84 napisał(a):lunatic jeśli Ci chodzi o poprawę tego zmęczenia to są leki które celują w to dokładniej jak modafinil czy metylofenidat.

Brak energii nie zawsze wymaga zastosowania leków pobudzających zwłaszcza metylofendidadu czy modafinilu. Zmęczenie, podobnie jak lęk, jest bardzo niespecyficznym objawem bo występuję prawie w każdej chorobie, każdym zaburzeniu psychicznym. Sam paradoksalnie mam więcej energii po sedatywnej kwetiapinie niż aktywizującej fluoksetynie; kiedy ta energia jest całkowicie naturalna i nie związana ze sztucznym napędem psychomotorycznym.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Lord Kapucyn 01 mar 2014, 13:53
Jeśli chodzi Ci tylko o antagonizm kwetiapiny wobec rec. histaminowego H1 i związaną z tym sedację, to tak można powiedzieć o większości neuroleptyków, które mają wyraźne działanie antyhistaminowe. Poza tym kwetiapina inaczej działa w dawkach typowo "nasennych" 25-100mg, gdzie działanie antyhistaminowe(a co za tym idzie sedacja) jest dominujące, a zupełnie inaczej w dawkach stosowanych przy bipolar- 300mg. Schemat dawkowania kwetiapiny i dominującego wpływu receptorowego przy danych widełkach był wiele razy wrzucany na forum. Metabolit kwetiapiny- norkwetiapina posiada dość duże powinowactwo do transportera noradrenaliny, dlatego ten lek może mieć działanie aktywizujące.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 01 mar 2014, 13:57
elfrid dobrze dla Ciebie. Reakcja na lek to bardzo indywidualna sprawa, pisałem natomiast o lekach które są często skuteczne w przewlekłym zmęczeniu. Raczej nikt nie będzie próbował kwetiapiny na zmęczenie.
miko84

przez Lord Kapucyn 01 mar 2014, 14:03
Na modafinil swojego czasu był boom w Stanach. Wszyscy to brali- celebryci, dziennikarze, szeregowi pracownicy i szarzy zjadacze chleba. Trochę to śmieszne, że FDA go zarejestrowało do zaburzenia "zaburzenia snu spowodowane pracą zmianową". Pracujesz na kilka zmian? Czy się robi, czy się leży- modafinil się należy. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 01 mar 2014, 14:12
:mrgreen: Teraz jest boom na sole amfy :pirate:
miko84

Sortuj wg