MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez beladin 01 lut 2014, 14:50
Tańczący z lękami, Ejj.. ja tu pisze w dobrej wierze, a ty wkładasz mi do ust słowa, których nie wypowiedziałem i na dodatek kwitujesz sarkastycznymi tekstami :? Zwróciłem uwagę na to, że ów hormon pełni ważne funkcje w organizmie - jest po prostu potrzebny do życia. Skoro jego poziom nie jest stały to laboratorium musiało się odnieść do pory dnia, kiedy był pobierany materiał do analizy. Ty masz go w normie.
Bolące stawy i zimne członki to żaden dowód - 30% społeczeństwa ma takie problemy (ja również)
beladin

przez elfrid 01 lut 2014, 14:57
Tańczący z lękami, z reguły po mirtazapinie lub mirtazapinie dołączonej do SSRI ludzie się uspokajają. Skoro wierzysz w teorię kortyzolową to czemu zwiększenie mianseryny i mirtazapiny nie pomaga, a szkodzi? Nadal okazuje się, że SSRI są najlepsze na wiele psychicznych dolegliwości. Mnie cały czas kusi paroksetyna, chociaż miałem dać szansę kwetiapinie solo.
Ostatnio edytowano 01 lut 2014, 14:58 przez elfrid, łącznie edytowano 1 raz
pregabalina, wenlafaksyna

przez elfrid 01 lut 2014, 14:57
Tańczący z lękami, z reguły po mirtazapinie lub mirtazapinie dołączonej do SSRI ludzie się uspokajają. Skoro wierzysz w teorię kortyzolową to czemu zwiększenie mianseryny i mirtazapiny nie pomaga, a szkodzi? Nadal okazuje się, że SSRI są najlepsze na wiele psychicznych dolegliwości. Mnie cały czas kusi paroksetyna, chociaż miałem dać szansę kwetiapinie solo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 01 lut 2014, 15:01
elfrid, Mhm.. no ja tam się rozpierdoliłem zupełnie po takim dodatku ..niepokój, chore pobudzenie itd itd
beladin

przez elfrid 01 lut 2014, 15:08
beladin, i w tym miejscu chcę zadać Ci pytanie, które postawiłem w wątku moklobemid. Jakbyś mógł tam zajrzeć 8) 8) 8)

przez Tańczący z lękami 01 lut 2014, 18:07
beladin, przepraszam za ten sarkazm, chciałem jedynie podkreślić jak niedorzeczne jest leczenie poważnych chorób słowami. Dlatego właśnie czasem psychoterapia może być szkodliwa, jeśli osoba faktycznie chora się w nią wciągnie, uwierzy w cuda wianki (jak ja to zrobiłem odstawiając paro) a potem okaże się, że jego heroiczna walka nagrodziła mnie bezsennością i spotęgowaniem choroby. Mówiłem sobie przecież, że nie wrócę do leków za wszelką cenę. Jestem żywym przykładem, że poprzez odstawkę leku i jednocześnie podjęcie psychoterapii z pełnym zaangażowaniem zwlekałem prawie pół roku z powrotem do leków. Największy błąd w moim życiu. Rozstałem się później z narzeczoną, bo nie byłem w stanie planować ślubu a moje życie osobiste legło w gruzach. Dziękuję bardzo za taką psychoterapię z odcięciem dostępu do prawdziwego leczenia choroby. Do teraz nie mogę się w pełni poskładać. Dodam, że kiedy brałem paro 7 lat było ok, choć nie idealnie a moje związki były długie i stabilne. Życzę jednak, aby Tobie się udało bez leków.
elfrid, pomaga i absolutnie nie zamierzam rezygnować z mirty/miansy, bo drganie powiek i dodatkowe skurcze serca mi po niej przeszły a zmniejszając ją objawy te się potęgują. Być może zwiększę suple na obniżkę kortyzolu albo zwiększę mirtę. Jedyny minus mirty to... noradrenalina, którą jako lękowiec chciałbym unikać. Praktyka pokazuje jednak, że mirta daje mi więcej pozytywów niż negatywów więc nie wykluczam jej zwiększenia. Poza tym pierwszy raz w życiu zamierzam zrobić sobie usg tarczycy i przejść się do endokrynologa. Wizytę mam za ponad tydzień. Człowiek musi wszystko zrobić sam: sam zlecić badania, sam je opłacić i sam ustalić leczenie... :105:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 01 lut 2014, 18:14
Tańczący z lękami, wątpię żeby coś z tego wynikło. kiedyś przy okazji zrobiłem sobie badanie tarczycy (fakt, że to podstawowe) i wyszło wszystko w normie. Jeżeli wynik jest w normie lub jej granicach, dałbym sobie spokój z badaniami. Zwłaszcza, że Ty chcesz powiązać konkretną wynik (np. kortyzolu) jako źródło swoich problemów. Psychiatrzy często nie zlecają dodatkowych badań, żeby nie potęgować lęku u napięcia. Zwłaszcza w przypadkach zaburzeń nerwicowych. Fakt, że lekarz sam wątpi i podejrzewa coś fizycznego, w hipochondryka z nasilonymi objawami lęku; byłby to gwóźdź do trumny, skutkujący pogorszeniem stanu i potrzebą kolejnych badań, badań.

przez Tańczący z lękami 01 lut 2014, 18:23
elfrid, dlatego chcę to badanie zrobić raz i zapomnieć, jeśli wszystko będzie ok

przez miko84 01 lut 2014, 18:25
Obniżenie kortyzolu też może działać energetycznie. Daruj sobie wszelkie badania. Ja bym na Twoim miejscu podbił mirtę i sprawdził.
miko84

przez Kitex120 07 lut 2014, 16:41
Kortyzol to ta ,,zła energia'' tak mi się wydaję, ale nie wiem czy dobrze myślę. Bo zwróćmy uwagę, ma miejsce jakieś stresujące dla nas wydarzenie. Zdenerwujemy się i nagle wszystko zapominamy - to właśnie efekt negatywnego działania kortyzolu na hipokamp. Ponadto nadruchliwość i nadpobudliwość po SSRI może pewnie wynikać zarówno z podbicia poziomu kortyzolu jak i obniżenia poziomu dopaminy. Tak mi się przynajmniej wydaje. Ponadto co ciekawę podobno że wysoki poziom kortyzolu prowadzi do otyłości a także osłabienia libido. Podobno po glikokortykosteroidach siada libido a rośnie agresja i mogą się nawet przytrafić ataki furii.

przez miko84 07 lut 2014, 17:32
Może być tak jak piszesz. Kortyzol ma bardzo negatywny wpływ na mózg (szatkuje hipokamp). To jak nasz organizm (w tym mózg) radzi sobie z kortyzolem zależy od jego poziomu (czyli im więcej stresu tym gorzej) oraz genetyki. Niektórzy nie zareagują depresją czy lękiem nawet na najbardziej traumatyczne przeżycia - inni stoczą się na samo dno.
miko84

przez Tańczący z lękami 07 lut 2014, 21:44
kortyzol bardzo często łączy się z ChAD, czytając jedną stronkę o dwubiegunówce natrafiłem na ciekawe informacje, m,in o genach odpowiedzialnych za kiepskie działanie receptora kortyzolu, który działając wadliwie "nie widzi", że poziom tego hormonu jest wysoki w związku z tym organizm produkuje go w nadmiarze. Inna teoria ChAD to nadmiar glutaminianu, którego wydzielanie u ludzi predysponowanych jest również zachwiane. Są dziesiątki innych genów, część już znana część nie związanych z depresją i ChaD. Przyczyn tych schorzeń jest znacznie więcej, a antydepresanty mogą trafić częściowo, całościowo lub spudłować na pełnej linii. Ale blokery kortyzolu, stabilizatory na kanały wapniowe, sodowe to mnie ostatnio nie ukrywam ciekawi

przez elfrid 08 lut 2014, 01:00
Tańczący z lękami, ale to tylko hipotezy, niekoniecznie trafne. Nie wszystkie leki przeciwpadaczkowe są zalecane w CHAD, a z drugiej strony skuteczność leków o innym mechanizmie działania lit, olanzapina, kwetiapina, arypirazol może świadczyć, że podłoże choroby jest bardziej złożone niż kwas glutaminowy. Swoją drogą, czemu ostatnio tyle czytasz o CHAD?

przez miko84 08 lut 2014, 09:43
Tańczący z lękami u każdego gdy poziom kortyzolu będzie ciągle, przez długi czas podwyższony to w hipokampie wysiada "zawleczka" która powoduje normalnie obniżenie kortyzolu (gdy jest go zbyt dużo) i z czasem organizm po prostu bo nie może obniżać.

elfrid każdy lek może wpływać na kwas glutaminowy.
miko84

Sortuj wg