MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez beladin 31 sty 2014, 19:38
Tańczący z lękami, Odstawić leki. Więcej z nich szkody niż pożytku. Korzystasz z jakiejś formy terapii?
beladin

przez Tańczący z lękami 31 sty 2014, 20:41
beladin, miło Cię znowu "widzieć" :smile: . Przechodziłem 2 razy terapie grupową, wspominam fajnie, ale nie pomogła mi szczerze mówiąc. A Ty bierzesz jakieś leki obecnie, jak problemy z pompką? Pozdrawiam!
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez beladin 31 sty 2014, 23:47
Tańczący z lękami, Wzajemnie :) Też chodziłem na grupową i jestem pewien, że bym zbyt wiele nie wyniósł gdyby nie to, że trafiłem na zajebistego terapeutę. Facet po prostu miażdżył mi głowę. To było ponad 1,5 roku temu, a to co mi przekazał oddziałuje na mnie do dziś. Myślę, że warto poświecić trochę wysiłku by znaleźć tą kompetentną osobę, która ma siłę i zna się na rzeczy i terapia zdziała naprawdę dużo. Sama formula grupowa mnie nie przekonała. Indywidualne sesje z właściwą osobą i będą efekty :)

Odstawiłem leki. Nie ma co się oszukiwać.. tak naprawdę więcej szkodzą niż pomagają ..pomijając to, że w ogóle nie leczą, tylko łagodzą objawy. Na ostrą depresję, paniczne lęki to jak najbardziej, ale kiedy już się wyjdzie, ostre objawy przejdą, to negatywne skutki zwyczajnie zaczynają przeważać szalę i terapia robi się bezsensowna - więcej szkody niż pożytku.
Pompka ok. Jeszcze coś tam czuję, ale sporadycznie. Poza tym robię badania pod kątem boreliozy, która m.in. może negatywnie wpływać na psychikę ..no i na pompkę niestety również.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 01 lut 2014, 07:53
Tańczący z lękami, spokojnie. nawet jakbyś miał 20 to nie wina kortyzolu. w badaniach powyżej normy (przy 3-19) to 25, 30. Wtedy można by podejrzewać wpływ kortyzolu na nastrój. Bierzesz małą dawkę mirtazapiny, wątpię aby obniżyła istotnie kortyzol
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 10:32
Z tego co wiem, witamina C i B6 (duże dawki) obniżają prolaktynę. Nie wiedziałem, że kortyzol również.
Marian_Paździoch

przez beladin 01 lut 2014, 10:42
Tańczący z lękami, Hehe.. w ogóle to ciekawie interpretujesz wyniki :D norma 3-19 czyli wyniki masz w normie. Po 2gie bierzesz nasennie antagonistę receptorów adrenergicznych ..razem z sertraliną i jakimis innymi wynalazkami i dziwisz się, że odczuwasz napięcie, pobudzenie itd. Ku..wa, ja po dorzuceniu mirtazapiny do wenli przez tydzień na nogach ustać nie moglem, a potem myślałem, że mi głowa eksploduje taki byłem wewnętrznie nabuzowany. To ładnie pokazuje jaki rozp.. w głowie i systemie hormonalnym robią takie miksturki. Moim zdaniem to co czujesz to skutki uboczne, albo pożądany efekt, lecz nie dla ciebie a dla ludzi w stanie warzywnym.
beladin

przez miko84 01 lut 2014, 10:52
Tańczący z lękami o której godzinie Ci pobierali, bo to ważne. Wyszedł Ci identyczny wynik jak mi. Jeśli chcesz obniżyć kortyzol to radzę Ci zmniejszyć lub całkowicie zrezygnować z SSRI a zwiększyć mirtazapinę.

Nie zgodzę się, że taki kortyzol nie wpływa na nastrój. Kortyzol ma rytm dobowy i skacze pod wpływem różnych rzeczy - trudno jest określić czy w ciągu całego dnia nie mamy go zbyt dużo. Najlepsze jest chyba badanie ze śliny w ciągu całego dnia ale u nas go nie robią raczej. Poza tym normy są tworzone dla wszystkich a każdy ma inny organizm i u jednej osoby 30 nie będzie powodowało zmian depresyjnych a u innego 10 to już dużo.

Dobrze jest też oceniać całość - wyniki plus objawy, bo to dopiero może nam powiedzieć czy kortyzol ma wpływ na nasz stan.
Ostatnio edytowano 01 lut 2014, 10:56 przez miko84, łącznie edytowano 2 razy
miko84

przez Lord Kapucyn 01 lut 2014, 10:53
Kortyzol jest najwyższy rano i wieczorem, badanie trzeba tak zrobić, żeby wstrzelić się w pewne "okienko". Ale i tak uważam, że badanie kortyzolu na podstawie jednorazwego pomiaru jest bez sensu. Tylko zbiórka dobowa.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 01 lut 2014, 10:57
Wieczorem kortyzol powinien być najniższy.
miko84

przez beladin 01 lut 2014, 11:02
C beladin, Te wartości to są jakieś konkretne jednostki miary czy tylko skala typowa dla danego urządzenia laboratoryjnego na którym był wykonany pomiar?
beladin

przez Lord Kapucyn 01 lut 2014, 11:05
miko84, Racja, ale to dopiero w późnych godzinach wieczornych/nocnych(koło 23-24). Ja uwazam, że dobrze się glebnąć do szpitala na jeden dzień i zrobić zbiórkę z całej doby- to najlepiej oceni dobowe wahania kortyzolu. Oczywiście jeśli ktoś może sobie na to pozwolić.

Moderator/ R2 - D2

przez miko84 01 lut 2014, 11:08
U mnie na karcie badań pisało, że już od 17 jest niższy. Najlepiej jest i tak robić wcześnie rano, kiedy jest najwyższy.

Jeśli podejrzewa się, że kortyzol może być winowajcą depresji i lęku to najlepsze leki to mirtazapina/mianseryna i amitryptylina, tianeptyna. Wszelkie SSRI/SNRI, bupropion czy reboksetyna słabo obniżają kortyzol a mogą go zwiększać.
miko84

przez Lord Kapucyn 01 lut 2014, 11:14
Dostrzegam pewien paradoks, choć być może znów pozorny. Kortyzol powoduje obniżenie prolaktyny- zgoda. Z kolei prolaktyna powoduje... podwyższenie kortyzolu i wzrost aktywności ACTH- np. http://kbn.icm.edu.pl/pub/kbn/eureka/0223/64d.html
Działa to na zasadzie sprzężenie zwrotnego.

Moderator/ R2 - D2

przez miko84 01 lut 2014, 11:22
To by się zgadzało bo typowe neuroleptyki zwiększają kortyzol. Atypowe zaś go zmniejszają bo mają silny antagonizm 5-HT2. Widać antagonizm 5-HT2 przeważa nad prolaktyną.
miko84

Sortuj wg