MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez sylvek 22 sty 2014, 17:10
jesli rzeczywiscie to agonista kappy to jest to bardzo duzy minus. Receptory kappa funkcjonalnie są antagonistami receptorów mu (te z kolei odpowiadają za euforie endorfin i opioidów), wywołują dysofrie (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2612708/) a ich antagonizm jest powiązany z działaniem przeciwdepresyjnym (np. buprenorfina). Z drugiej strony agonisci wykazują dzialanie neuroprotekcyjne wzgledem ekscytotoksycznosci ale watpie zeby to mialo jakiekolwiek znacznie dla depresji.

przez ladywind 22 sty 2014, 17:27
zzYxx napisał(a):
a co to jest ta znieczulica penisa :lol: ?

Zmniejszenie wrażliwości na bodźce dotykowe. Chciałabyś wiedzieć w praktyce, co? :mrgreen:

Pewnie ciekawe zjawisko z medycznego punktu widzenia :mrgreen: ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 22 sty 2014, 19:16
miko84 napisał(a):To, że choroba wraca po odstawieniu leków znaczy, że ich potrzebujemy. Można to nazwać uzależnieniem (bardziej zależnością), ale z tym typowym uzależnieniem nie ma wiele wspólnego - odstawienie leku zazwyczaj nie powoduje żadnych przykrych objawów, po prostu choroba wraca.

Nie rozumiem czemu tylko pacjenci psychiatryczni mają problem pod tytułem "branie leków do końca życia". Osoby z nadciśnienie, chorobami serca, cukrzycy. Nikt z nich nie uważa, że to przejaw słabości, czy wręcz ich wina. Od leków się nie uzależnia. Swoim działaniem poprawiają funkcjonowanie i najczęściej po odstawieniu jest nawrót. Większość leków trzeba brać do końca życie, bo większość leków nie leczy. Nie tylko te psychotropy nie leczą. Z wyjątkiem antybiotyków, leków przeciwgrzybicznych, chemioterapii większość jest do długookresowego stosowania.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez smieska1986 22 sty 2014, 21:44
Miałam psychoterapię 5 miesięcy przed braniem antydep. Niestety mi nie pomogła a chodziłam 2 razy w tygodniu... Dla mojej rodziny czy męża "depresja czy nerwica" ataki które miałam to nowość bo nikt nigdy w rodzinie nie chorował na ta przypadłość... Czasami przerastalo ich to zreszta mnie tez nie chciało mi sie żyć przez te ataki, aczkolwiek czy teraz mam chęć do życia rożnie to bywa czepiam sie detali analizuje.,. Fakt leki pomagają i to bardzo wyzbywania sie ataków ale żebym chodziła w euforii cały czas to nie mam tak...

przez miko84 23 sty 2014, 10:49
Nie masz chodzić w euforii cały czas bo byłby to patologiczny stan :)
miko84

przez smieska1986 23 sty 2014, 16:11
ojjj to chociaz troche moglabym chodzic ;) a tez nie chodze hehe

przez miko84 23 sty 2014, 16:18
Zaraz by Cię lekarze do ziemi sprowadzili. Mają już na to swoje sposoby 8) Haloperidolek w kropelkach i już spokój :mrgreen:
miko84

przez Lord Kapucyn 23 sty 2014, 16:19
Od powodowania euforii jest kokaina czy heroina, nie mirtazapina czy SSRI. :P

-- 23 sty 2014, 16:20 --

miko84, Helka to bym się nawet w kropelkach bał jeśli (podobno) ma 50krotnie silniejsze działanie antydopaminowe od chlorpromazyny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez smieska1986 23 sty 2014, 16:38
dark hehe pewnie masz racje ;)
ale podobno biore cos na dobry nastroj stabilizator nastroju czy cos a czy faktycznie powoduje dobry to ciezko powiedziec ;)

przez Lord Kapucyn 23 sty 2014, 16:39
Stabilizator nastroju nie ma dawać dobrego nastroju czy euforii tylko ma ten nastrój stabilizować i zapobiegać głównie jego podwyższaniu(choć obniżaniu też). Jeśli powiedzmy na skali -10 to depresja, a +10 to mania to stabilizator ma nas trzyma na 0-rze.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez smieska1986 23 sty 2014, 16:43
aha... dzieki za wyjasnienie ;)

przez depresyjny 24 sty 2014, 21:50
Ja byłem dzisiaj na studiach i wśród ludzi zaciskałem pięści pod stołem. Obserwacja innych bez możliwości udziału w dyskusji, nie nadążanie za tokiem tej dyskusji. I te nie do opisania uczucie w piersiach. Czy ja mam zaburzoną osobowośc?
depresyjny

przez Rora 25 sty 2014, 03:20
depresyjny - Nikt tu nie jest uprawniony do stawiania diagnozy :P. Idź do lekarza, na terapię, nikt po jednej czy nawet 5 wizytach nie postawi Ci diagnozy, a przynajmniej nie trafnej, to są podejrzenia. Bierzesz jakieś leki? Bo one mogą powodować problemy z koncentracją, ale też np. rozkojarzenie może być spowodowane silnymi emocjami.

elfrid - Zgadzam się z tobą, nie leczą, ale pomagają przeżyć. Jednak no rozumiem, że leki na "głowę" to od razu, człowiek sobie myśli, że jest nienormalny i nie chce tego, a leki mu udowadniają to, że jest chory, głupie podejście i dziecinada, ale no tak jest, zwłaszcza, że ludzie np. z cukrzycą nie mają działań autoagresywnych i rozumieją, że odstawienie zrobi im krzywdę, której nie chcą. A wielu z nas, ma taką świadomość a mimo to sięga po używki różnego typu czy kombinuje z dawkami :roll:.

przez depresyjny 25 sty 2014, 10:47
Biore 225mg anafranilu i 5 mg lerivonu, chodze na terapie, bylem na 5 wizytach;), serce mi bije troszke szybciej. Najchetniej bym sprobowal medycznej marihuany sativex;)
depresyjny

Sortuj wg