MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez smieska1986 22 sty 2014, 10:38
czym sie rozni mianseryna od mirty ?
ja odkad piore antydepresanty ( od wrzesnia) przytylam 15 kg ale w polaczeniu z odzywka dla sportowcow bo chcialam przytyc i cwiczenia... i nie ukrywam ze chcialabym jeszcze przybrac a jesli mam zwiekszyc dawke mirty to bede mala mam nadzieje dwie korzysci ...
jak to jes z tymi lekami ile czasu powinno sie brac antydepresanty? bo chyba cale zycie nie bede na lekach ?

przez miko84 22 sty 2014, 11:04
Mirtazapina działa mocniej na serotoninę, oraz na noradrenalinę (i w pewien sposób może działać na dopaminę, oraz obniża kortyzol). Mianseryna jest głównie noradrenalinowa (antagonizm alfa-2 i NRI), podobnie może działać na dopaminę (chociaż chyba słabiej od mianseryny, bo nie działa pośrednio na 5-HT1a), obniża kortyzol oraz dodatkowo blokuje alfa-1 co może powodować spadki ciśnienia przy nagłym wstawaniu lub długim staniu (np. w kościele) - po prostu naczynia krwionośne nie są tak napięte i krew spływa do dolnych części ciała (do nóg), przez co w mózgu jest jej trochę mniej i może się to objawiać zawrotami głowy lub nawet omdleniami.

Leki powinno się brać tyle ile uzna lekarz, minimum 6 miesięcy by utrwalić efekty. Jeśli po odstawieniu choroba wróci i trzeba będzie powrócić do leków może to niestety znaczyć, że na leki jesteśmy skazani do końca życia (chyba, że przeprowadzi się gruntowną i długotrwałą psychoterapię która przyniesie skutki, chociaż osobiście nie wierzę w psychoterapię - only meds :)).
miko84

przez smieska1986 22 sty 2014, 11:23
aha no to niezle.... dzieki bardzo za info choc pewnie niewiele z tego rozumiem ;) w kazdym razie jesli pojawiaja mi sie jeszcze dziwne jazdy tzn ze bede musiala caly czas dalej przyjmowac leki ?? a jak jest z uzaleznieniem od nich? bo ja sie boje ze jak kiedys odstawie leki to wlasnie ataki lekowe wroca ..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 22 sty 2014, 11:39
To, że choroba wraca po odstawieniu leków znaczy, że ich potrzebujemy. Można to nazwać uzależnieniem (bardziej zależnością), ale z tym typowym uzależnieniem nie ma wiele wspólnego - odstawienie leku zazwyczaj nie powoduje żadnych przykrych objawów, po prostu choroba wraca.
miko84

przez smieska1986 22 sty 2014, 11:43
to jest wlasnie chyba najgorsze w tym wszystkim...ze choroba wraca... ktos kiedys mi powiedzial ze depresji-nerwicy (jak zwal tak zwal) nigdy juz nie wylecze jedynie moge ja zaleczyc...

Odp: MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

przez Popiół 22 sty 2014, 11:48
Nikt Ci nie odpowie czy leki będziesz musiała brać całe życie.
Ja już się pogodziłem z tym że mam jakiś "defekt" i bez leków nie będę funkcjonował.

Psychoterapii możesz spróbować, to że Miko w nią nie wierzy nie znaczy że Tobie nie pomoże. Poczytaj o CBT, wszystkie psychoanalizy itp. sobie odpuść.
Popiół

przez Marian_Paździoch 22 sty 2014, 12:28
Hmm, zawsze myślałem, że to mianseryna mocniej działa na serotoninę niż mirtazapina. Przy SSRI+mirta poziom lęku i OCD u mnie był niższy niż przy SSRI+miansa, więc może coś w tym jest. W tej drugiej kombinacji nerwowość jest bardziej nasilona, więc może faktycznie miansa działa mocniej na noradrenalinę. Szkoda tylko, że mirtazapina niemal w ogóle nie likwiduje u mnie znieczulicy penisa przy leczeniu SSRI. Za to mianseryna niweluje ją niemal do zera.
Marian_Paździoch

przez miko84 22 sty 2014, 12:30
Mirtazapina działa mocniej na serotoninę od mianseryny (przez antagonizm alfa-2 i pośredni agonizm alfa-1, mianseryna blokuje te receptory więc nie ma tego działania). Mianseryna to dodatkowo NRI a mirtazapina już nie.
miko84

przez ladywind 22 sty 2014, 12:35
Szkoda tylko, że mirtazapina niemal w ogóle nie likwiduje u mnie znieczulicy penisa przy leczeniu SSRI. Za to mianseryna niweluje ją niemal do zera.
a co to jest ta znieczulica penisa :lol: ?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 13:14
smieska1986, Znowu przekopiuję mój post-

Dark Passenger napisał(a):Mianseryna blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny(wpływa na NET), jest antagonistą/odwrotnym agonistą rec. histaminowego H1, 5-HT1d, 5-HT1f, 5-HT2a, 5-HT2b, 5-HT2c, 5-HT3, 5-HT6, 5-HT7. Poza tym blokuje też rec. alfa1-adrenergiczne i rec. alfa2-adrenergiczne(alfa2a, alfa2b, alfa2c- autoreceptory i heteroreceptory) przez co powoduje uwalnianie noradrenaliny, dopaminy, serotoniny i acetylocholiny w różnych częściach mózgu. Z takich ciekawostek to ponoć jest jeszcze silnym antagonistą rec. oktopaminowego i silnym agonistą rec. opioidowego k.

Mirtazapina- jeżeli chodzi o receptory to dość podobnie jak mianseryna, ale jest słabszym antagonistą/odwrotnym agonistą rec. histaminowego H1 oraz rec. 5-HT2c niż mianseryna. Nie wpływa na transportery 5-HT, NE, DA- zatem nie powoduje blokady wychwytu zwrotnego tych amin. Mirtazapina wykazuje właściwości niebezpośredniego agonisty rec. 5-HT1a(poprzez bezpośrednie antaginozowanie rec. alfa2- auto i heteroreceptorów oraz przez niebezpośredni wpływ na rec. alfa1). Mirtazapina wpływa też na przewodzenie bodźców nocyceptywnych(bólowych) poprzez regulację aktywności endogennych opioidów(endorfin) prawdopodobnie za pośrednictwem rec. opioidowych- u oraz k3.

Mirtazapina jest też znana jako 6-aza-mianseryna. Jest bliskim strukturalnym analogiem mianseryny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez zzYxx 22 sty 2014, 13:16
Silny agonista receptora k? Kappa? Ostatnio czytałem o leku opartym na tym receptorze, nowy.
The Walking Dead.

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 13:19
zzYxx napisał(a):Silny agonista receptora k? Kappa? Ostatnio czytałem o leku opartym na tym receptorze, nowy.

Tak sugerują pewne badania- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22708686
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez zzYxx 22 sty 2014, 13:21
a co to jest ta znieczulica penisa :lol: ?

Zmniejszenie wrażliwości na bodźce dotykowe. Chciałabyś wiedzieć w praktyce, co? :mrgreen:
The Walking Dead.

przez Popiół 22 sty 2014, 13:27
U kobiet też występuje znieczulenie intymnych okolic.
Popiół

Sortuj wg