MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 19 sty 2014, 12:39
Problem jest taki, że agomelatyna to bardzo słaby antagonista 5-HT2c, zaś receptorów 5-HT2a nie antagonizuje. Poza tym ma bardzo krótki okres półtrwania. No i ta cena...
miko84

przez sylvek 19 sty 2014, 13:53
od kiedy to 5-ht2a, receptor pobudzający neuronów piramidalnych w PFC a szczególnie w piątej warstwie( na tych neuronach bazuje niemal cały intelekt, oraz uwaga i motywacja) jest tym złym? Juz pomijając ze jego pobudzenie w jadrze migdalowatym doprowadza do neutralizacji lęku i jest kluczowe dla leczenia OCD ?

5-ht2c tez nie nazywalbym złym, ale fakt ze nasilenie jego pracy praktycznie pacyfikuje układ nagrody czyni go dobrym i pozadnym celem do blokowania

przez miko84 19 sty 2014, 16:27
Krąży nadal taka opinia, bo do niedawna nie badano osobno 5-HT2a i 5-HT2c bo brakowało selektywnych leków blokujących i część z pozytywnego blokowania 5-HT2c przypisywano blokowaniu 5-HT2a. Są też pewne typy depresji gdzie blokowanie 5-HT2a będzie miało krzystny skutek - głównie w depresji z hiperkotyzolemią i nadaktywnością osi HPA (depresji melancholijnej). To te badania mózgów samobójców gdzie stwierdzano ich większą ilość (np. tu: Higher expression of serotonin 5-HT(2A) receptors in the postmortem brains of teenage suicide victims." http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11870006). Agonizm 5-HT2a zwiększa ACTH co w depresji melancholijnej może nie być korzystne.

W reszcie (szczególnie w depresji atypowej ze słabą aktywnością osi HPA) agonizm 5-HT2a jest korzystny (poza tym ma silne działanie przeciwzapalne), dlatego tak ważne jest ratio antagonizmu 5-HT2c do 5-HT2a - podejrzewa się, że im silniejszy antagonista 5-HT2c od 5-HT2a tym lepsze działanie przeciwdepresyjne. Natomiast odwrotność, czyli silniejszy antagonizm 5-HT2a od 5-HT2c czyni skuteczymi atypowe neuroleptyki (atypowe neuroleptyki tylko średnio blokują receptory dopaminy w porównaniu z typowymi neuroleptykami, dużo mocniej zaś blokują receptory 5-HT2a).
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny 20 sty 2014, 16:33
Masz ty łeb nie od parady chlopie, z mianseryną miałeś racje wporządku jest. Moje zle opowiesci wynikaly z tego ze wtedy mialem bardziej zawaansowaną depresję.

-- 20 sty 2014, 18:27 --

Dzusiaj drugi dzien na 10mg miansy i 225. I mysle ze to jest gorna granica. Czuje to subtelnie norradrenalinowo.
depresyjny

przez elfrid 20 sty 2014, 22:09
Kitex120, w PL to połączenie w prywatnym leczeniu ambulatoryjnym, bogatych, korporacyjnych biznesmenów.
pregabalina, wenlafaksyna

przez smieska1986 21 sty 2014, 10:52
hej mamy pytanie czy moge przejsc z martagenu 45mg do dawki 60mg ? nic mi nie bedzie poza kolejnymi kg ??czy taka dawka jest bezpieczna ?

przez miko84 21 sty 2014, 11:28
smieska1986 dlaczego chcesz zwiększać dawkę? Zwiększanie dawki ponad dopuszczalną zawsze powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.
miko84

przez smieska1986 21 sty 2014, 13:03
miko wiem ze pod kontrola lekarza, moja lekarka mi mowila zebym sprobowala wziac 60 mg i zobacze czy bede po niej w ciagu dnia senna czy tez nie ? dlatego pytam czy ktos stad bral taka dawke i jak sie po niej czul? czy wraz z zwiekszeniem dawki dalej tez pojda kg ? mi obecnie od miesiaca waga stanela szczerze mowiac a jem mega duzo....
w kazdym razie ostatnio miewam przygnebienie pikawa mi szaleje puls ok 100 caly czas kloce sie z mezem jakies chore jazdy znowu mu robic zaczynam nie wiem czemu tak ...

przez miko84 21 sty 2014, 13:07
Przyspieszenie tętna może być objawem zwiększenia poziomu noradrenaliny który ten lek może powodować. Sporo osób także zauważa zwiększenie drażliwości i agresywności na mirtazapinie. Jeśli lekarka tak powiedziała to możesz spróbować zwiększyć i zobaczyć jak się będziesz czuć.
miko84

przez smieska1986 21 sty 2014, 13:11
to nie mam sie czego bac? biore dodatkolo escita.... plus laxolet er 150 z tym ze zmniejszyla mi na 75...
a jak z waga ?

-- 21 sty 2014, 12:11 --

na to tetno mam brac propranol ?

przez miko84 21 sty 2014, 13:17
Bierzesz 3 leki przeciwdepresyjne. Nie jest to często stosowana metoda. Twój lekarz ma duże doświadczenie?
miko84

przez smieska1986 21 sty 2014, 13:49
nie wiem czy ma duze.... a co nie powinno sie tyle brac antydepresantow ??

przez miko84 21 sty 2014, 13:57
Nie jest to częsta praktyka.
miko84

przez Lord Kapucyn 21 sty 2014, 14:20
Ale co tu się spierać o pierdoły. Rec. 5-HT2a jest jednym z nielicznych serotoninowych rec. o działaniu pobudzającym- jego pobudzenie wyzwala np. też release glutaminianiu i może modulować procesy kognitywne i ogólnie wyższe czynności psychiczne. Przez ten receptor(jako agoniści) działa też całkiem sporo psychodelików- LSd, psylocybina, meskalina- a są próby ich zastosowania w leczeniu zab. psychicznych. Pewnie- jego aktywacja w podwzgórzu powoduje wzrost wydzielania kortykosteronu, ACTH i paru innych hormonów. U niektórych będzie pożądany agonizm 5-HT2a, u niektórych antagonizm. Tak samo z 5-HT2c- antagonizm będzie pożądany u osób, które potrzebują releasu dopaminy i noradrenaliny na szlakach mezolimbicznych, ale pobudzenie 5-HT2c też przynosi korzyści- zmniejszenie apetytu, wzrost uwalniania acetylocholiny w korze przedczołowej, działanie przeciwpsychotyczne. Leki trzeba dobierać pod kątem danego człowieka, a nie regułek.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg