MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez elfrid 13 sty 2014, 00:33
Tańczący z lękami, no właśnie ja, przynajmniej w założeniu, mam się z nimi pożegnać na stałe zwłaszcza, z wenlafaksyną, sertraliną, fluoksetyną i paroksetyną.
pregabalina, wenlafaksyna

przez zzYxx 13 sty 2014, 01:13
depresyjny napisał(a):Tylko ze wiesz, czasami ciezko powiedziec jakie sie ma wogole spojrzenie na swiat a objawow ciezko powiazac z sytuacjami.Mozna sie podlslugiwac takimi ogolnikami jak wsrod ludzi. Generalnie jak widzisz ze sposob odczuwania jest przykry,a sytuacje w ktorych sie meczysz mozna uogolnic do spolecznych poza domem. A nawet w domu tez nie palasz inicjatywa. Tylki tak sobie siedzisz i sie patrzysz w sciane. To jest endogenna. Ciekaw jestem czy to samo co melancholijna.? Generalnie to jest taki niedosyt, brak satysfakcji, ukojenia. Przykre odczucie. Caly czas to samo.

A no, nie wiem jak jest u Ciebie, ale u mnie to się sprowadza do znieczulicy emocjonalnej, "wszystko jedno" :/
The Walking Dead.

przez Tańczący z lękami 13 sty 2014, 14:25
elfrid napisał(a):Tańczący z lękami, no właśnie ja, przynajmniej w założeniu, mam się z nimi pożegnać na stałe zwłaszcza, z wenlafaksyną, sertraliną, fluoksetyną i paroksetyną.

elfrid, odpowiedziałbym: "blablabla", ale wiem, że po pierwsze każdy z nas jest inny i być może faktycznie nie będziesz potrzebował serotoniny z ssri lub trójpierścieniowych a po drugie to byłoby niegrzeczne. Przeczucie lub być może jakieś zadufanie w sobie podpowiada mi jednak "blablabla" :bezradny:
PS. widzę bowiem w naszych przypadkach bardzo podobne reakcje na ssri, ja bym to nazwał jakaś szczególną wrażliwością naszego mózgu na tego typu substancje, które przynoszą zarówno korzyści jak i straty. Ale z drugiej strony czy bez antydepów nie masz pobudzenia, wkurwów, wahań nastrojów, lęków? Bo ja niestety mam, czyli antydepy w moim przypadku ich nie generują, aczkolwiek niekiedy nasilają (na początku na pewno). Kwetiapina z kolei to powinien być w teorii dobry lek zarówno na depresję, jak i chad. No chyba, że okaże się, że nasze napięcia i dysforia to po prostu brak dopaminy, ale pożyjemy, zobaczymy. Życzę Ci powodzenia!
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 13 sty 2014, 17:56
elfrid Ty masz CHAD? No proszę, kto by powiedział. Nie rozumiem tylko dlaczego Twój lekarz nie przepisał Ci typowego stabilizatora typu lamotrygina (najmniej działań ubocznych) z jakimś lekiem przeciwdepresyjnym. No ale znając Twoje umiłowanie do neuroleptyków nie dziwię się, że lekarz Cię na niego "posadził".
miko84

przez depresyjny 13 sty 2014, 18:40
Bylem u lekarza i powiedzial ze mianseryne moge dorzucic 5, 10 mg sprobowac do anafranilu bez zmniejszania go. O kortyzolu powiedzial tylko tyle, ze anafranil tak regeneruje hipokamp, ze ten kortyzol jest nieistotny. No i mowi ze jednak dobrze znosze ten anafranil, ze dobrze na mnie dziala. I ze nie powinienem sie bac dorzucic mianseryny z powodu zespolu seretoninowego. Tyle ze nie wiem czy mi miabsa wplynie na wyostrzenie percepcji, bystrosci i szybkosci. Z tego co Sylvek pisze to moze byc wrecz przeciwnie, a ja sie musze uczyc, prace magisterska pisac, pracowac. Waham sie z ta mianseryna. Bo mam ja wykupiona, przepisal mi.
depresyjny

przez miko84 13 sty 2014, 18:42
Jak Ci przepisał to spróbuj, nic nie tracisz, zawsze możesz ją odstawić. Nie sugeruj się za bardzo tym co piszą ludzie na forum bo reakcja na lek to kwestia bardzo indywidualna i nie ma dwóch takich samych organizmów.
miko84

przez ona* 13 sty 2014, 19:41
depresyjny no podobno psychoterapia ma pomoc sie pozbierac i poukladac pewne sprawy. Inni ludzie (bez depresji) tez maja problemy czy inne tragiczne wydarzenia w zyciu i proszkow nie lykaja. Mysle, ze wszystko jest kwestia odpowiedniego nastawienia czy wyuczenia tego nastawienia do problemow, ktorych w zyciu pelno ale ok. juz nic nie pisze bo widze, ze tu tylko jest rozmowa o tym czy SSRI czy SNRI ;) Zdrowka zycze Wam wszystkim! apap

przez elfrid 14 sty 2014, 17:16
Tańczący z lękami, dzięki, wzajemnie. Nigdy nie mówię nigdy. Ale to psychiatra wypisuje mi leki. Chciałbym żeby monoterapia była skuteczna.

-- 14 sty 2014, 17:32 --

miko84 napisał(a):elfrid Ty masz CHAD? No proszę, kto by powiedział. Nie rozumiem tylko dlaczego Twój lekarz nie przepisał Ci typowego stabilizatora typu lamotrygina (najmniej działań ubocznych) z jakimś lekiem przeciwdepresyjnym. No ale znając Twoje umiłowanie do neuroleptyków nie dziwię się, że lekarz Cię na niego "posadził".

1. Diagnozy niech stawiają lekarze nie forumowicze.
2. Lamotryginę długo się wprowadza i ma profil przeciwdepresyjny. W stanie po paroksetynie LPD był do odstawki, a stabilizator musiał być sedatywny i wprowadzony od razu w dawce terapeutycznej. Miał to być lit, ale wyszła kwetiapina, jako lek działający (i zarejestrowany pod tym kątem) przeciw-maniakalnie, profilaktycznie i przeciw-depresyjnie.
3. Kwetiapina jest pierwszym neuroleptykiem jaki biorę w życiu. Nie wiem o jakim zamiłowaniu do neuroleptyków piszesz.

PS Jaki lekarz mógłby przepisać lamotryginę i to jeszcze z lekiem przeciwdepresyjnym mając do czynienia z pacjentem, który przez miesiąc sypia po 3h zwiedził pół PL i wydał 2,5 raza więcej niż zarabia. Dr n.med. Miko?
PS II Nikt tu nikogo na niczym nie sadzał. Co najwyżej samemu siadało się na krzesło. Czuje po złośliwościach, że dalsze karuzele lekowe jednak nie służą, a promowane połączenie SSRI z mianseryną w praktyce nie działa na Ciebie tak jak oczekiwałeś.
PS III Mnie zawsze zastanawiało, że pomimo tej anhedonii jesteś taki aktywny na forum? Dla mnie człowiek w anhedonii po prostu gapi się w sufit, nie wdaje w dyskusje, bo jest mu to obojętne. Kto by powiedział, że tak działa anhedonia?

przez mirunia 14 sty 2014, 18:01
:great: :great: :brawo: :brawo:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mianserynka widać pobudza...

przez Marian_Paździoch 14 sty 2014, 18:50
elfrid, dodawanie antydepa w Twojej sytuacji byłoby chyba jak gwóźdź do trumny. Jeżeli 20mg sedatywnej paro potrafiło wprowadzić Cię w bezsenność, to już stosowanie czegoś takiego jak fluo czy wenla mogłoby mieć przykre konsekwencje. Wiesz, ja na 50mg paro chodziłem na siłownię 5 razy w tygodniu, co miesiąc umawiałem się z inną dziewczyną i szastałem kasą. Byłem rozdrażniony i każdemu kto mnie wkurzył, miałem ochotę przypasować pięść do twarzy. Może i sen był zwyczajny, ale cała reszta już nie.
Odnośnie lamo - gdy mnie zaczęła doprowadzać do pionu, pojawił się największy kac moralny po tym, co zrobiłem kilka miesięcy wcześniej. Fakt, że ten LPP ma profil głównie przeciwdepresyjny (pierwszym rzutem w epizodach manii często jest jest np. Convulex), ale muszę przyznać, że górki też nieźle tłumi.
Stawianie diagnoz na forum, cóż, temat niedawno przerabiany. Pewnie udostępniłeś miko84 swoją kartotekę z wieloletniego leczenia ;) Ale nadal zastanawia mnie, że ktoś może diagnozować drugą osobę znając ją na żywo (bo i takie przypadki znam), a co dopiero przez posty pisane na forum. Poza tym utarło się jakoś dziwnie, że jeżeli ChAD to tylko wtedy, gdy ktoś zaliczy ostrą manię nie śpiąc przez tydzień, uprawiając przypadkowy seks 20 razy dziennie i inne skrajne zachowania.
Przypomniała mi się taka reklama, w której śmiano się, że każdy z osobna wie czym leczyć i co dolega drugiej osobie. Był też taki kabaret polski, który śmiał się z naszych rodaków, jakoby mieli stać w światowej czołówce erudycji - a rzeczywistość była wręcz przeciwna.
Marian_Paździoch

przez elfrid 14 sty 2014, 18:57
Marian_Paździoch, miko84 już tak ma- sam od lat dobiera sobie leczenie i to niekonstruktywnie bo powraca do tych samych leków. Często od skrajności w skrajność (posty pozytywne a potem negatywne o mirtazapinie, SSRI i liczne wady, ale stosowanie ich w najwyższych dawkach). I tak dalej i tak w kółko, życie sobie płynie, czas ucieka, a główna aktywność sprowadza się do hipotez łączenia leków, już wziętych, branych ponownie ale w połączeniu z czymś innym.
To takie błędne koło, chyba gorsze niż uzależnienie od benzo.
PS Po paro to nie była bezsenność, w sensie leżę w łóżku a nie mogę zasnąć. Było z dużo energii na leżenie:-)

przez zzYxx 14 sty 2014, 19:21
PS III Mnie zawsze zastanawiało, że pomimo tej anhedonii jesteś taki aktywny na forum? Dla mnie człowiek w anhedonii po prostu gapi się w sufit, nie wdaje w dyskusje, bo jest mu to obojętne. Kto by powiedział, że tak działa anhedonia?

Do tych samych wniosków doszedłem. U mnie anhedonia i apatia są przeważnie na takim poziomie, że nic nie piszę i na siłę przeglądam forum w poszukiwaniu czegoś nowego. U mikiego niby jest podobnie, a liczba postów na forum... :mrgreen:

A, no i skoro miki tak często wypowiada się nt. profilów leków, ich działania na poszczególne receptory itd. to najwidoczniej musi to lubić.
The Walking Dead.

przez elfrid 14 sty 2014, 20:25
zzYxx napisał(a):
A, no i skoro miki tak często wypowiada się nt. profilów leków, ich działania na poszczególne receptory itd. to najwidoczniej musi to lubić.

Czyli sprawia mu to przyjemność, a więc odczuwa radość z wykonywanej czynności, czyli nie ma anhedonii :D :D :D :D

-- 14 sty 2014, 21:00 --

Marian_Paździoch, Z tego co kojarzę, u mnie takim alertem/alarmem jest zawsze zmniejszona potrzeba snu do 3-4 h na dobę, najczęściej w godzinach rannych. Od tego się zaczyna. Potem następuje realizacja ciągu podróżniczego skupisk większych miast połączonych z wydatkami. Kiedyś były to niesamowite okresy, fascynujące, błogie i beztroskie. Poza podróżami - zakupy (najbardziej bezsensowne to podpisanie umów z trzema operatorami na raz na telefony komórkowe).
Potem zawsze był zjazd i kac: finansowy, czasem też moralny. Ale w dacie trwania było świetnie.
Jednak wraz z coraz dłuższym stosowaniem LPD pobudzenie zaczęło mieć charakter negatywny, było połączone z dysforią i drażliwością; czasami wręcz agresją. Biorę LPD od 2003 r. Po raz pierwszy zgłosiłem się do psychiatry z powodu innych objawów niż depresyjne w 2007r. Wcześniej to były radosne stany, pochłaniające bez reszty wypełnione ludźmi, muzyką, gwarą wielkich miast. Ci ludzie byli przelotni - zostały numery komórek do osób których się w ogóle nie kojarzy.
Z wiekiem robi się kupa niestety. Jednak wielka kupa. Kupa skutków ubocznych, czasem brak kupy jest jednym ze skutków ubocznych.
Dlatego uważam, że trzeba spróbować wariantu bez LPD. A jeśli nie wyjdzie to w ostateczności i przemyślany.

przez Tańczący z lękami 15 sty 2014, 00:05
rozbawiliście mnie Panowie, brzmi to jakby przyganiał kocioł garnkowi :smile: . Wszyscy mamy swoje problemy, a z mojego punktu widzenia zarówno miko84 jak i elfrid dość często zmieniają leki, a robią to przecież ci, którzy czują dyskomfort swojego stanu i chęć do zmiany. Co do mirtazapiny- jestem bardziej aktywny niż na miansie. Zauważyłem, że 15mg czy 20mg miansy wywołuje u mnie pobudzenie, które słabo kontroluję, np. idąc biegać musiałem zaczynać bez rozgrzewki, bo mnie aż nosiło. Na 15mg mirty ta aktywność jest przeze mnie kontrolowana i nie jest jakimś zrywem. Podczas sportu czuję relaks i odprężenie a nie przymus wynikający z pobudzenia. Spanie ok, ale niemal codziennie się wybudzam nad ranem po czym od razu zasypiam
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg