MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 13 gru 2013, 11:33
Może raczej działanie noradrenalinowe podbite reakcją psychiczną. Nakręciłaś się pewnie trochę i stąd serducho wariuje.
miko84

przez marinka-21 13 gru 2013, 11:38
Mozliwe nie wiem co robic ,moze podzielic ta tabletke 15 mg na polowe ?na prawde to nie mile uczucie jak serduch sie potyka ,myslisz ze to minie?

przez miko84 13 gru 2013, 11:47
Na pewno minie, przecież to jest 1 dzień. Niestety sporo osób poddaje się panice i porzuca ten lek po 1 dniu.

-- 13 gru 2013, 13:12 --

[i]wpływ mirtazapiny na kortyzol u chorych na depresję[/i]

"mirtazapina wykazuje działanie obniżające kortyzol u zdrowych. w tym badaniu sprawdziliśmy wpływ mirtazapiny na kortyzol u 12 chorych na depresję (4 mężczyzn i 8 kobiet). badani otrzymywali mirtazapinę przez 3 tygodnie, 15 mg na starcie, 30 mg w dniu 1 i 45 mg od drugiego dnia do końca badania. odpowiedź na leczenie mirtazapiną była zdefiniowana jako redukacja co najmniej 50% punktów w hamilton rating scale for depression po 3 tygodniach leczenia. poziomy kortyzolu zostały zbadane przed leczeniem (dzień -1), na początku leczenia (dzień 0), po 1 tygodniu (dzień 7) i po 3 tygodniach (dzień 21) leczenia mirtazapiną. próbki ze śliny były pobierane co godzinę od 08.00 do 20.00 h w dniu badania. analiza wykazała znaczną redukcję kortyzolu już po 1 dniu podawania mirtazapiny która była podobna u osób z poprawą depresji i bez. w związku z badaniem antagonistów CRH1, mirtazapina wygląda na efektywny lek w zmniejszaniu hiperkortyzolemii i leczeniu dysregulacji osi HPA w depresji. jednakże znaczenie krótkoterminowego wpływ mirtazapiny na kortyzol i przełożenie tego na skuteczność leku w leczeniu depresji wymaga dokładniejszego zbadania."
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12606843
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marinka-21 13 gru 2013, 15:11
Nie wiem co jest powodem tego ,bralam juz wszystie ssri w malych dawkach i nigdy nie mialam problemow ,tylko trzy
Ata temu po efectinie tez tak jakos dziwnie serce reagowalo ale nie tak jak teraz po pierwszej abletce

przez miko84 13 gru 2013, 15:27
Być może wpływ noradrenalinowy na serce, które musisz mieć bardzo wrażliwe. Ogólnie masz zdrowe serce, bez arytmii?
miko84

przez marinka-21 13 gru 2013, 15:49
Tak ja mam niesamowicie wrzaliwe serce ,mam zdrowe ale malo arytmie ,jakiekolwiek zmiany hormonalne czy pogoda zaraz reaguje skurczami ,dziwi mnie to ze na sertraline tak nie zareagowalo?

przez miko84 13 gru 2013, 16:52
Sertralina nie działa na noradrenalinę tylko na serotoninę i dopaminę (słabiej).
miko84

przez Marek1977 13 gru 2013, 17:38
CRF ma przewage nad innymi kombinacjami leków przeciwdepresyjnych-oddziałuje na receptor opioidowy mu który odpowiada za euforię.
Conscientia est, necesse est

przez marinka-21 13 gru 2013, 17:44
Ten lek jest dobry dla kogos kto nie musi pojsc do pracy itd ,mnie jeszcze trzyma efekt taki ze czuje sie jak po pol litea wodki,mam nadzieje ze to szybko minie i spokojnie bede brac tylko sertraline

przez miko84 13 gru 2013, 17:49
Hah, kobiety to są jednak panikary :mrgreen:

-- 13 gru 2013, 17:17 --

Apropo snu i faz REM, to Jackson podobno umarł bo nie miał przez 60 dni tej fazy snu po aplikacji propofolu. Ten lek powodował senność i umożliwiał mu spanie ale sen nie miał fazy snu REM. Jackson przed śmiercią gadał do siebie, podobno słyszał głosy i zapominał słów piosenek które śpiewał całe życie. Tak to jest jak Cię leczy konował który nie wie co przepisuje :x
miko84

przez Kitex120 13 gru 2013, 19:04
miko84 napisał(a):Kitex120 to prawda, SSRI przez agonizm 5-HT2a powodują rozszerzenie źrenic. Obserwowałem to też u siebie. Co ciekawe np. mirta/miansa, ale i np. tianeptyna powoduje ich zwężanie, co też obserwowałem u siebie - i przy zastosowaniu mirty/miansy i tianeptyny. (tianeptyna podobno przez wpływ na opioidy, chociaż może być to równie dobrze jej wpływ "obniżający" serotoninę a przez to zmniejszający aktywację receptorów 5-HT2a).

SSRI też zmniejszają mi apetyt. To natomiast odbywa się przez agonizm 5-HT2c. Na mircie apetyt mi wraca, bo u mnie przez depresję i nerwicę mam obniżony. Widzę, że masz podobnie. Sen nigdy na SSRI nie jest głęboki, budzisz się w nocy i wcześniej rano. Mirta powoduje głębszy sen, wydaje mi się, że przywraca fazowość i zwiększa fazę REM, stąd te ciekawe sny.

marinka-21 mówiłem Ci, ale to normalne, mija z czasem.

Dokładnie, po SSRI nie ma głębokie snu w moim przypadku a po mircie to ludzie jak niedzwiedz.

przez marinka-21 13 gru 2013, 19:18
Smieszne jest to ze po mircie po pietnastu minutach scielo mie doslownie z nog nic nie pamietam i jeszcze mnie trzyma taki stan a po xanaxie nawet po duwoch godzinach nic nie dawalo rady :-)

przez Marek1977 13 gru 2013, 19:19
Tylko że mirta u wielu osób indukuje koszmary.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 13 gru 2013, 19:38
Występuje taki skutek uboczny ale jest on zależny od reakcji danej osoby. Mirta na pewno zwiększa śnienie, czy są to koszmary czy sny ciekawe i złożone (jak u mnie), to reakcja osobnicza. Ty akurat masz tego pecha.
miko84

Sortuj wg