MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez barsinister 09 gru 2013, 20:13
marinka-21 napisał(a):elfrid a laczenie mirtazapiny z ssri bo jak juz teraz zaczelam brac sertraline to bym tylko moze dolozyla mirtazapine zeby sie troche wyciszyc?jak myslisz czy takie lacznie sprawdziloby sie?

brałem, dobrze się komponuje - zwłaszcza jeśli SSRI powodują problemy ze snem
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Kitex120 09 gru 2013, 22:45
depas napisał(a):Szkoda że nie ma w Polsce fenelzyny...

Fenelzyna to bodajże silny inhibitor Mao- A i Mao - B. Podobno ulega metabolizowaniu do fenyloetyloaminy ( amfetamina jest pochodną fenyloetyloaminy) i wykazuje sporą skuteczność, tak pisze na angielskiej wikipedii.

przez depas 09 gru 2013, 23:27
Piszą też że mimo tych wszystkich potencjalnie niebezpiecznych interakcji pokarmowych i skutków ubocznych, dla niektórych jest lekiem ostatniej szansy, i jest udowodnione że ma o wiele wyższą skuteczność od ssri. Piszą również o fenelzyny wyraźnym wpływie na nastrój i chęć do kontaktów z otoczeniem, a to są rzeczy których jak dla mnie żaden esesaraj nigdy nie robił.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 10 gru 2013, 10:21
Bo ma wyraźne działanie dopaminowe i na GABA. Interakcje pokarmowe to jednak dość przykry skutek uboczny i niektórym osobom dość wyraźnie skacze ciśnienie, co przy dodatkowym nadciśnieniu staje się groźne - przykre to jest, że musisz uważać ile pizzy zjesz, no ale rzeczywiście wykazuje u wielu dużą skuteczność na depresje. Wątpię czy u nas jakiś lekarz by się odważył i chciałoby się mu leczyć tym lekiem, jak czasami się im nie chce powiedzieć jakie możliwe skutki uboczne może mieć SSRI i że trzeba to wytrwać bo zazwyczaj mijają a na działanie leku trzeba poczekać.
miko84

przez aniau1986 10 gru 2013, 14:32
czesc jestem nowa na forum choc czytam go od dluzszego czasu. Biore mirtagen od 4 miesiecy, zaczynalam od 15mg obecnie jestem na 45, fuxolet er 150g i escitalo... czuje sie calkiem dobrze po tych lekach, ciesze sie bo tyje a yniszczyla mnie depresja z nerwica polaczona. mam tylko pytanie czy namirtagenie c45mg caly czas sie tyje poki sie zazywa te leki ? a jak jest potem po odstawieniu? waga wraca ?

przez miko84 10 gru 2013, 15:36
Waga zazwyczaj nie, chociaż apetyt może osłabnąć po odstawce mirty. Zależy czy depresja i nerwica zostaje wyleczona na stałe (chociaż coraz mniej wierzę w takie wyleczenie), bo często obniżony apetyt to właśnie wynik depresji i nerwicy (chociaż u wielu jest on nasilony przez te choroby).
miko84

przez Popiół 10 gru 2013, 16:09
Wracając do tej fenelzyny, dla mnie interakcje pokarmowe, przestrzeganie restrykcyjnej diety, czy nawet częste badania to pikuś w porównaniu z tym co teraz przeżywam, kto miał naprawdę silną depresje ten wie o co chodzi.
Popiół

przez aniau1986 10 gru 2013, 16:23
miko84 dzieki za odopowiedz, mam jeszcze jedno pytanie , czy polaczenie tyh lekow, ktore wymienilam wyzej to dobre polaczenie ?tez nie bardzo wierze w wyleczenie calkowite choroby... podejrzewam ze troche pobiore pewnie te leki...choc czasami wewnatrz czuje niepokoj taki

przez miko84 10 gru 2013, 16:33
Popiół ja wiem, ale to są groźne powikłania u osób np. z nadciśnieniem, z jakiegoś powodu wycofano ten lek. Na pewno nie ze względu na brak skuteczności. A Ty się trzymaj i znajdź dobrego lekarza, to co mamy z leków powinno wystarczyć do wyleczenia wszystkich depresji.

Dobre jest połączenie mirty z wenlą lub SSRI, nie wiem czemu bierzesz SSRI razem z SNRI zamiast np zwiększyć dawkę SNRI lub SSRI.
miko84

przez elfrid 10 gru 2013, 16:40
depas miko
Piszą też że mimo tych wszystkich potencjalnie niebezpiecznych interakcji pokarmowych i skutków ubocznych, dla niektórych jest lekiem ostatniej szansy, i jest udowodnione że ma o wiele wyższą skuteczność od ssri. Piszą również o fenelzyny wyraźnym wpływie na nastrój i chęć do kontaktów z otoczeniem, a to są rzeczy których jak dla mnie żaden esesaraj nigdy nie robił.[/quote]

Ale leki przeciwdepresyjne nie mają nas speedować, nakręcać na życie. Lek przeciwdepresyjny ma jedynie doprowadzić do remisji, żeby czuć się normalnie zniwelować objawy lęku, myśli samobójczych, rezygnacjach, zmienić sposób patrzenia na świat. Ale to nie są tabletki szczęścia, które uczynią z nas innych ludzi. Z wypowidzi wielu forumowiczów mam wrażenie, że oczekują po nich czegoś ekstra, dodatkowego bonusu.
Np przy ocenie paro widzę wiele komentarzy, które wskazują jak wielkie są oczekiwania wzgl LPD.
SSRI to skuteczne leki ludziom z depresjom i nierwicą umożliwiają normalne życie. Ja byłem na speedowany na fluo i czułem się przeszczęśliwy, ale co z tego. SSRI są przede wszystkim wskazane w leczeniu depresji, więc pisanie na forum, że się do tego nie nadają to absurd.
Każdy ma prawo do opinii, ale skończmy z tą nagonką na SSRI, obecnie najbardziej skuteczne (wzgl. niskich skutków ubocznych) leki na depresję i wspomagające leczenie nerwicy

-- 10 gru 2013, 16:42 --

miko84 napisał(a):Popiół ja wiem, ale to są groźne powikłania u osób np. z nadciśnieniem, z jakiegoś powodu wycofano ten lek. Na pewno nie ze względu na brak skuteczności. A Ty się trzymaj i znajdź dobrego lekarza, to co mamy z leków powinno wystarczyć do wyleczenia wszystkich depresji.

Dobre jest połączenie mirty z wenlą lub SSRI, nie wiem czemu bierzesz SSRI razem z SNRI zamiast np zwiększyć dawkę SNRI lub SSRI.

Owszem, ale nie naraz. Najlepiej najpierw dwa miesiące brać jeden lek i ocenić. Potem dołożyć następny. Żeby wiedzieć który na co działa.

-- 10 gru 2013, 16:43 --

elfrid napisał(a):depas miko Piszą też że mimo tych wszystkich potencjalnie niebezpiecznych interakcji pokarmowych i skutków ubocznych, dla niektórych jest lekiem ostatniej szansy, i jest udowodnione że ma o wiele wyższą skuteczność od ssri. Piszą również o fenelzyny wyraźnym wpływie na nastrój i chęć do kontaktów z otoczeniem, a to są rzeczy których jak dla mnie żaden esesaraj nigdy nie robił.

Ale leki przeciwdepresyjne nie mają nas speedować, nakręcać na życie. Lek przeciwdepresyjny ma jedynie doprowadzić do remisji, żeby czuć się normalnie zniwelować objawy lęku, myśli samobójczych, rezygnacjach, zmienić sposób patrzenia na świat. Ale to nie są tabletki szczęścia, które uczynią z nas innych ludzi. Z wypowidzi wielu forumowiczów mam wrażenie, że oczekują po nich czegoś ekstra, dodatkowego bonusu.
Np przy ocenie paro widzę wiele komentarzy, które wskazują jak wielkie są oczekiwania wzgl LPD.
SSRI to skuteczne leki ludziom z depresjom i nierwicą umożliwiają normalne życie. Ja byłem na speedowany na fluo i czułem się przeszczęśliwy, ale co z tego. SSRI są przede wszystkim wskazane w leczeniu depresji, więc pisanie na forum, że się do tego nie nadają to absurd.
Każdy ma prawo do opinii, ale skończmy z tą nagonką na SSRI, obecnie najbardziej skuteczne (wzgl. niskich skutków ubocznych) leki na depresję i wspomagające leczenie nerwicy

-- 10 gru 2013, 16:42 --

miko84 napisał(a):Popiół ja wiem, ale to są groźne powikłania u osób np. z nadciśnieniem, z jakiegoś powodu wycofano ten lek. Na pewno nie ze względu na brak skuteczności. A Ty się trzymaj i znajdź dobrego lekarza, to co mamy z leków powinno wystarczyć do wyleczenia wszystkich depresji.

Owszem, ale nie naraz. Najlepiej najpierw dwa miesiące brać jeden lek i ocenić. Potem dołożyć następny. Żeby wiedzieć który na co działa.[/quote]
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 10 gru 2013, 16:58
Popiół, powinienes iść do lekarza, samo Ci nie przejdzie, zwłaszcza tak duża depresja, jaką masz teraz.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez aniau1986 10 gru 2013, 17:13
mam wizyte w sobote wiec zapytam lekarza z tymi lekami czemy biore dwa naraz, taki zestaw lekow biore od poczatku leczenia...

przez miko84 10 gru 2013, 17:17
No ale jak się dobrze czujesz to chyba najważniejsze jest.
miko84

przez aniau1986 10 gru 2013, 17:25
no pewnie ze tak ale z czystej ciakawosci zapytam, jestem laikiem w tych tematach generalnie

Sortuj wg