MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 09 gru 2013, 13:52
W tym badaniu się pomylili (stare badanie), bo chodzi o antagonizm 5-HT2c. Późniejsze badania to wykazały.
miko84

przez marinka-21 09 gru 2013, 14:25
miko84 caly czas sie zastanawiam czy do tej sertraliny nie dodac mirtazapiny,chodzi mi glownie o dzialanie takie bardziej wyciszajace ,zawsze gdy gdzies wychodze jestem bardzo spieta itd ,sa jakies leki ktore obnizaja w momencie stresu takie substancje jak adrenalina ,kortyzol i nie wiem co tam jeszcze wplywa na negatywne objawy zwiazane ze stresem :-)

przez miko84 09 gru 2013, 14:42
Mirta obniża kortyzol, u wielu osób działa przeciwlękowo i uspokajająco. Z tego co wiem na noradrenalinę/adrenalinę najbardziej tonizująco działa serotonina, a więc ta sertralina co ją bierzesz.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marinka-21 09 gru 2013, 14:46
Tylko jak dlugo utrzumuje sie te poczatkowe skutki uboczne,zadzwonie i zapytam o ta mirte lekarke ale znajac zycie to powie mi ze jest mi nie potrzebna

przez Marek1977 09 gru 2013, 14:52
Miałem na mircie potworne koszmary co zmusiło mnie do jej odstawienia.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 09 gru 2013, 15:08
Marek1977 to właśnie jeden z przykrych skutków ubocznych który zmusza wielu ludzi do odstawienia tego leku. Osobiście nie miałem koszmarów, chociaż zauważalnie miałem więcej snów i były one bardzo złożone i fantazyjne (nie odczuwałem jednak żadnego lęku podczas snu).
miko84

przez elfrid 09 gru 2013, 16:48
marinka-21, moim zdaniem sertralinia Cię nie wyciszy, zwłaszcza jeśli chodzi o stres. Wtedy jeszcze bardziej zmobilizuje Cie do działania i będziesz jeszcze bardziej spięta. Z SSRI już lepiej paroksetnę. Ewentualnie mianserynę, mirtazapinę solo. Jeżeli towarzyszy Ci też głęboka depresja warto spróbować amitryptyliny.
Jeżeli ktoś ma depresję z lękiem i niepokojem może być trudno wejść na SSRI, one mają dużo minusów w tym względzie. Zaleca się leki brane przed snem, które wyciszą, ukoją, dadzą wytchnienie i spokojnie będzie można poczekać, aż rozwinie swoje działanie. To są właśnie mianseryna, mirtazapina, amitryptylina. Podobno też duloksetyna (zalecana w neurlagii) co do zasady ma dobry wpływ na sen i nie powinna powodować lęków.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 09 gru 2013, 17:20
Też polecam mirtę/miansę lub amitryptylinę jeśli występuje zła reakcja na SSRI. Dodatkowo można spróbować tianeptyny.

Przy wprowadzaniu SSRI warto czasami wspomagać się benzo.
miko84

przez marinka-21 09 gru 2013, 18:02
elfrid napisał(a):marinka-21, moim zdaniem sertralinia Cię nie wyciszy, zwłaszcza jeśli chodzi o stres. Wtedy jeszcze bardziej zmobilizuje Cie do działania i będziesz jeszcze bardziej spięta. Z SSRI już lepiej paroksetnę. Ewentualnie mianserynę, mirtazapinę solo. Jeżeli towarzyszy Ci też głęboka depresja warto spróbować amitryptyliny.
Jeżeli ktoś ma depresję z lękiem i niepokojem może być trudno wejść na SSRI, one mają dużo minusów w tym względzie. Zaleca się leki brane przed snem, które wyciszą, ukoją, dadzą wytchnienie i spokojnie będzie można poczekać, aż rozwinie swoje działanie. To są właśnie mianseryna, mirtazapina, amitryptylina. Podobno też duloksetyna (zalecana w neurlagii) co do zasady ma dobry wpływ na sen i nie powinna powodować lęków.

Jestem teraz juz prawie czternasty dzien na sertralinie i powiem tak tydzien temu nie potrafilam pojechac do wiekszego sklepu ,mialam nogi jak z waty i myslalam ze to koniec juz tak mi zawsze zostanie ale w piatek cos drgnelo ze mialam taka ochote pojechac na zakupy bez xanaxu i czuje sie wlasnie taka pobudzona ze robie wszystko szybko nie mam cierplowosci ,nasteoj sie troche poprawil ale czuje sie ciagle taka spieta ,xanax mnie troche rozluznia ale staram sie go nie zazywac ,chcialabym taki efekt wlasnie jak po malej dawce xanaxu

przez elfrid 09 gru 2013, 18:11
miko84 napisał(a):Też polecam mirtę/miansę lub amitryptylinę jeśli występuje zła reakcja na SSRI. Dodatkowo można spróbować tianeptyny.

Przy wprowadzaniu SSRI warto czasami wspomagać się benzo.

ale nawet po początkowym okresie ta mobilizacja może się utrzymać. Jak ktoś ma skołatane nerwy i obniżony nastrój lepiej celować w inne leki niż SSRI

przez Kalebx3 09 gru 2013, 18:13
Jak ktoś ma skołatane nerwy i obniżony nastrój lepiej celować w inne leki niż SSRI

Tak ?
To napisz jeszcze jakie ,,, bo objawy jakie opisałeś wypisz wymaluj o mnie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 09 gru 2013, 18:40
Kalebx3, mianseryna, mirtazapina, amitryptylina, trazodon, duloksetyna, fluwoksamina.

SSRI mają specyficzne działania, bez wątpienia przeciwdepresyjne. Ale działają sztucznie, mogą powodować nerwowość, rozdrażnienie. Działanie powyższych leków jest bardziej naturalne, stonowane, co nie znaczy że mniej skuteczne.
Podobno stailizatory mogą też pomóc, ale ja po swoich doświadczeniach tego nie potwierdzam. Miałem nawrót epizodu depresji co skończyło się zwolnienie lekarskim (po raz pierwszy od 8 lat leczenia).

przez depas 09 gru 2013, 18:45
Szkoda że nie ma w Polsce fenelzyny...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez marinka-21 09 gru 2013, 18:48
elfrid a laczenie mirtazapiny z ssri bo jak juz teraz zaczelam brac sertraline to bym tylko moze dolozyla mirtazapine zeby sie troche wyciszyc?jak myslisz czy takie lacznie sprawdziloby sie?

Sortuj wg