MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez mirunia 01 gru 2013, 15:21
ewela_6 napisał(a):Kurka boję się to wziąć:(:(:( Nie wiem co mam robić. Mam problem z wagą, a jak jeszcze przytyje to boję się, że z depresją będzie gorzej:(

Nie bój się, ja brałam mirtę, teraz biorę miansę i nie przytyłam w ogóle. Owszem apetyt jest, ale tylko na początku brania, później już mniejszy. Ogranicz słodycze i inne węglowodany (potrawy mączne) a zapychaj się owocami jak głód przyjdzie. Wcinaj warzywa i chude mięsko i będzie ok. Moja waga stoi w miejscu mimo 3miesięcy brania mirty/miansy.

przez miko84 01 gru 2013, 16:05
CórkaNocy no ja odpadam na 2 punkcie.

ewela_6 u mnie przywracał normany, zaburzony przez nerwicę i depresję. Więcej przytyłem na paroksetynie, ale to ze względu na totalny brak ruchu (lek powodował awersję do wysiłku).
miko84

przez Katarzynka40 02 gru 2013, 22:07
Witajcie,
Ma zapisany SSRI - escitalopram 5 mg na ataki paniki. Niestety wywołał u mnie totalną bezsenność = czwarty dzień a ja praktycznie nie mogę spać - co najwyżej 1,5 godziny na dobę. Wyczerpana poprosiłam o pomoc dr, zapisam mi Remitre ORO - czyli mirtazapinę na spanie...żeby niwelować działania na sen SSRI. Mam wziąc na noc 30 mg.. trochę się boję ładować w siebie 2 antydepresant, boję sie skutków ubocznych:( boję się jak zareaguje organizm.
Czy łączyć ktoś oba antydepresanty? Czy ktoś miał podobny problem - brał SSRI, ale ze względu na bezsennośc dr zalecił dodatkowo mirtę? Jak czytam te skutki uboczne z letargiem włacznie to mocno się boję jak jutro rano będe sie czuła:(:(:(

Proszę o pomoc!
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 02 gru 2013, 22:53
Katarzynka40, tak łączyć można, i nie jest to żaden mega mix, ja swego czasu brałam AŻ 4 antydepresanty naraz i żyję, mam wszystko zdrowę (prócz głowy oczywiście :P). spokojnie nic ci nie będzie, te skutki w ulotkach są na wyrost napisane i rzadko kogo spotykają
CórkaNocy

przez Katarzynka40 02 gru 2013, 23:07
CórkaNocy,
dzięki serdeczne, troszkę sie boję, bo po efectinie nie miałam w sumie żadnych skutków ubocznych, a po niby (zdaniem lekarza) łagodniejszym escitalopranie totalna bezsenność...Głupio brać 1 antydepresant na stany paniki a drugi żeby zwalczył de facto skutki uboczne tego pierwszego:(
4 :shock: :shock: jednocześnie mialaś??? O kurczę

przez Asmo 03 gru 2013, 01:34
Po 2tyg czuje apetyt wiekszy ale nie zawsze. Przychodzi falowo. Staram sie pilnowac z jedzeniem i cwiczyc. Dobrze na mnie dziala ten lek wiec sie staram bo warto. Pewnie to nie tylko jego zasluga bo jem mixa ale mirta jest w menu.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez hanails 03 gru 2013, 21:01
Katarzynka40 napisał(a):Witajcie,
Ma zapisany SSRI - escitalopram 5 mg na ataki paniki. Niestety wywołał u mnie totalną bezsenność = czwarty dzień a ja praktycznie nie mogę spać - co najwyżej 1,5 godziny na dobę. Wyczerpana poprosiłam o pomoc dr, zapisam mi Remitre ORO - czyli mirtazapinę na spanie...żeby niwelować działania na sen SSRI. Mam wziąc na noc 30 mg.. trochę się boję ładować w siebie 2 antydepresant, boję sie skutków ubocznych:( boję się jak zareaguje organizm.
Czy łączyć ktoś oba antydepresanty? Czy ktoś miał podobny problem - brał SSRI, ale ze względu na bezsennośc dr zalecił dodatkowo mirtę? Jak czytam te skutki uboczne z letargiem włacznie to mocno się boję jak jutro rano będe sie czuła:(:(:(

Proszę o pomoc!

Mirta jest właśnie wyjątkowo bezpieczna, jakby przeznaczona do stosowania 'z czymś jeszcze'. W reakcję wchodzi, z tego co pamiętam z ulotki, tylko z inhibitorami MAO (ale to z wszystkim wchodzi w reakcję ;p) i tramadolem więc nie ma co.
Rozpadające się iluzje boleśnie ranią.
Wenlafaksyna 225mg, Olanzapina 5mg, Lorazepam 1mg, Diazepam 5mg, Kwas walproinowy 800mg
F32.3
F60.3

przez zzYxx 03 gru 2013, 21:44
Skończyłem 3 miesiąc i nic. Jestem chodzącym trupem bez woli przetrwania. Przechodzę na moklo, chociaż ten pewnie wielkie G da. Jak tak dalej pójdzie to chyba potraktuję prądem mózg...
The Walking Dead.

przez olcha 04 gru 2013, 00:10
Dark Passenger, w porządku, warto było jednak poruszyc ten temat i rozwiać wszelkie wątpliwości. Sformułowanie "myśli obsesyjne - psychotyczne" bardziej odnosi się do moich osobistych wątpliwości (granica między nerwicą a chorobą psychiczną). Pomijając mirtazapinę, interesuje mnie podobna kwestia odnośnie klomipraminy. Czy jej działanie na dopaminę jest w jakimś stopniu znaczące?
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez Katarzynka40 04 gru 2013, 13:06
nie wiem jak Wy funkcjonujecie po mirtazapinie, ale ja czuje się fatalnie:(
jako środek nasenny to to się sprawdza, ale dobudzić sie nie można, jestem oszołomiona, jakby pół mózgu mi nie pracowało...
Wczoraj wzięłam jeszcze mniejsza dawkę - polowę 15 mg i spałam 10 godzin, dzisiaj rano nieprzytomna, przymulona i oszołomiona...jak zombie..głowa poboluje, mam zawroty i w ogóle fatalnie...
jak mozna po tym funkcjonowac w dzień?!

przez Lord Kapucyn 04 gru 2013, 13:12
Katarzynka40 napisał(a):nie wiem jak Wy funkcjonujecie po mirtazapinie, ale ja czuje się fatalnie:(
jako środek nasenny to to się sprawdza, ale dobudzić sie nie można, jestem oszołomiona, jakby pół mózgu mi nie pracowało...
Wczoraj wzięłam jeszcze mniejsza dawkę - polowę 15 mg i spałam 10 godzin, dzisiaj rano nieprzytomna, przymulona i oszołomiona...jak zombie..głowa poboluje, mam zawroty i w ogóle fatalnie...
jak mozna po tym funkcjonowac w dzień?!

Dlatego podstawa zasada- brać mirtę przed zaśnięciem, ale to i tak nie uchroni nas przed "kacem" następnego dnia. Z biegiem czasu będzie coraz lepiej jak Twój organizm wyrobi sobie nieco tolerancję farmakologiczną na to działanie antyhistaminowe.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Asmo 04 gru 2013, 14:24
Katarzynka40, mi sennosc w ciagu dnia po mirtazapinie zniknela po 3-5dniach. Na marginesie od jakis 2-3dni slabiej mnie sklada nasennie. Swoja droga czy escitalopram zaczelas brac rownolegle z mirta? Czy bralas duzo wczesniej juz sam? Pytam bo ja bralem przez 2-2,5 miesiaca escitalopram i te 2miechy chodzilem jak zombie i moglem spac na stojaco, ciezko bylo przezyc w pracy a w dni wolne musiala byc drzemka w srodku dnia.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez miko84 04 gru 2013, 14:44
Ot to, że mirta działa inaczej z SSRI a inaczej sama.
miko84

przez ladywind 04 gru 2013, 15:16
Sformułowanie "myśli obsesyjne o charakterze psychotycznym" to masło maślane, bo obsesje w przebiegu OCD mają to do siebie, że obecny jest wgląd i krytycyzm, a urojenia w przebiegu zaburzeń psychotycznych to, że tego wglądu i krytycyzmu jest brak. Choć oba- obsesje i urojenia są zaburzeniami treści myślenia i mają podobny patomechanizm(związany z dopaminą), dlatego zauważono pewne benefity ze stosowania atypowych neuroleptyków w OCD.

Choć z tym krytycyzmem w OCD, to nie jest tak do końca u wszystkich osób, gdyż jest wiele też chorujących, którzy nie mają żadnego wglądu w swoje obsesje i lekarze często mylą ich chorobę ze schizofrenią, dopiero po dłuższym wywiadzie okazuje się, że to "tylko" OCD a nie schiza.
Ostatnio edytowano 04 gru 2013, 15:18 przez ladywind, łącznie edytowano 1 raz
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg