MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez kupmitrumne 27 paź 2013, 19:06
Dark Passenger, :uklon: dziękuje za wyczerpująca odpowiedź , też mi się wydaje , że nie po Mirzatenie mi to wyskoczyło ... ... jestem teraz w czarnej d.. bo nie mam pojęcia po czym moge to mieć , a najgorsze , że po niczym nie znika :bezradny:

a najgorszę jest to , ze mój organizm zaczyna tolerować ten lek , wiec jak znowu mój lekarz mi zmieni na coś innego to znowu kolejne 50 zł pójdzie się ...

przez barsinister 27 paź 2013, 19:26
a jakiś lekarz w ogóle oglądał ten rumień? zapewne reakcja alergiczna, wyklucz też randkę z kleszczem
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez kupmitrumne 27 paź 2013, 19:40
barsinister, poprosił o wysłanie Mmesa ze zdjęciem i powiedział , ze być może to wina Mirzatenu , wiec mam odstawić na kilka dni i zobaczyć czy zniknie :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BohemianRhapsody 01 lis 2013, 00:06
Kochani! :smile:

Od roku biorę Mirtor (dawka 30). Przytyłam kilka kilogramów, ale już schudłam, lek działa świetnie - elegancko po nim śpię przez całą noc, tylko raz na jakiś czas zdarzają mi się bezsenne noce. Wróciłam do życia, uspołeczniłam się i ogólnie rzecz ujmując nie mam żadnych zastrzeżeń. Prócz jednego...

Mam duże libido. Pod wpływem leku nie spadło. Za to... dorobiłam się anorgazmii. Od roku nie miałam ani jednego orgazmu i bliska jestem szaleństwa :shock: . Może i to śmieszny problem, ale już nie mogę wytrzymać. Kiedyś pieszczoty ucha potrafiły u mnie wywołać orgazm, teraz... Nic go nie wywołuje. Stałam się zupełnie niepobudliwa. Nie mam pewności, czy to na pewno efekt uboczny działania leków. Ale kiedyś brałam wiele innych i nawet jeśli zmniejszały libido, to moja wrażliwość na dotyk pozostawała bez zmian. A teraz jakkolwiek partner dwoi się i troi, cokolwiek ja nie zrobię - nie ma żadnego skutku. Seks, masturbacja - nic nie daje. Partner czuje się z tym źle, a mnie roznosi. No i powstaje pytanie - czy ten lek faktycznie może tak działać? A może szukać przyczyny gdzieś indziej?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. :papa:

przez miko84 01 lis 2013, 10:31
Witaj. Pierwszy raz słyszę o takim objawie na tym leku. Znane są z tego leki typu SSRI, mirtazapina wręcz przeciwnie. Może poszukaj przyczyny gdzieś indziej, jeśli wszystko zawiedzie to może być ten lek (choć jak pisałem, nie słyszałem o takim przypadku).
miko84

przez Lord Kapucyn 01 lis 2013, 10:42
To samo co kolega- akurat ten lek nie powoduje tego objawu, wręcz odwrotnie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez depas 01 lis 2013, 12:23
Panowie, to pytanie chyba było kierowane bardziej do kobiet coś mi się wydaje, nasza wiedza jest tu niewiele warta...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez BohemianRhapsody 01 lis 2013, 14:12
Dziękuję za odpowiedzi :smile: .

Rzeczywiście pytanie jest raczej skierowane do Pań, ale jeśli ktoś się orientuje, to płeć nie gra roli, prawda?

Wiem, że ten lek nie powinien wywoływać anorgazmii. Pogooglałam w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji i znalazłam badanie z którego wynikało, że są kobiety cierpiące na anorgazmię podczas przyjmowania tego leku. Ale ponieważ badanie było "nieprofesjonalne", tylko na podstawie ankiety internautów, a ilość osób zgłaszających takie problemy marginalna - raczej nie powinno się mu ufać bezkrytycznie. Te Panie równie dobrze mogły mieć takie kłopoty już wcześniej, albo mieć je z innych powodów, było ich też tak mało, że poniżej granicy błędu.

Mimo wszystko, nie mam pojęcia, co innego miałoby wywoływać ten problem - anorgazmia pojawiła się niedługo po rozpoczęciu przyjmowania Mirtazapiny, żadnych innych leków w tym czasie nie zaczynałam brać ani nie odstawiałam, żadnych nadzwyczajnych stresujących czy traumatycznych wydarzeń nie doświadczyłam, wtedy nie miałam partnera, teraz mam. Z nim czy bez niego - jest tak samo. Nastawienie do seksu mam lepsze, niż było, bo i nastrój mam lepszy i pewniejsza siebie jestem. Hormony w normie. Fizycznie - wszystko jest ok. Jestem skłonna wykluczyć przyczyny psychologiczne.

Nie mam pojęcia, gdzie indziej można by szukać przyczyny. Mirtazapina to chyba ostatnie, co mi pozostało :lol: . Niestety do swojego psychiatry będę się wybierała dopiero za jakiś czas, poproszę o zmianę leków w celach eksperymentalnych i na pewno wtedy doniosę Wam, czy coś się zmieniło :smile: .

Koniec końców pytam, bo widzę, że macie ogromną wiedzę na temat mechanizmów działania takich leków i zastanawiam się - czy to jest w ogóle możliwe :?:

przez Lord Kapucyn 01 lis 2013, 14:19
Nie jest to możliwe, bo-
1- taki skutek uboczny nie jest w ogóle wymieniony na ulotce i liczne badania wykazały, że mirtazapina w przeciwieństwie do SSRI nie powoduje dysfunkcji seksualnych- wręcz może poprawić funkcje seksualne
2-antagonizm receptorów 5-HT2a/c wywiera pozytywny wpływ na funkcje seksualne(inaczej niż u SSRI)-patrz punkt 1.
Chyba, że jest to bardzo nieprawdopodobna reakcja paradoksalna(w co wątpię).

Przykro mi- anorgazmia u kobiet ma w większości przypadków podłoże psychogenne(nerwicowe).

Moderator/ R2 - D2

przez BohemianRhapsody 01 lis 2013, 14:27
Dark Passenger napisał(a):Nie jest to możliwe, bo-
1- taki skutek uboczny nie jest w ogóle wymieniony na ulotce i liczne badania wykazały, że mirtazapina w przeciwieństwie do SSRI nie powoduje dysfunkcji seksualnych- wręcz może poprawić funkcje seksualne
2-antagonizm receptorów 5-HT2a/c wywiera pozytywny wpływ na funkcje seksualne(inaczej niż u SSRI)-patrz punkt 1.
Chyba, że jest to bardzo nieprawdopodobna reakcja paradoksalna(w co wątpię).

Przykro mi- anorgazmia u kobiet ma w większości przypadków podłoże psychogenne(nerwicowe).

No to ja już nie rozumiem, bo psychicznie czuję się lepiej, niż kiedykolwiek, zmiany są tylko na lepsze :( . Mimo wszystko zaryzykuję zmianę leków, bo koniec końców mózg to obszar słabo wyeksplorowany i może akurat jakimś magicznym sposobem coś tak na mnie działa. A jeśli nie, to przynajmniej wykluczy się definitywnie wpływ Mirtazapiny i pójdę w kierunku czynników psychogennych...

przez trust_me 01 lis 2013, 15:31
naczytałam się o tych skutkach ubocznych, że boję się zacząć brać... ale to moja ostatnia deska ratunku...
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Lord Kapucyn 01 lis 2013, 15:34
To po co czytasz? Większość z nich ma częstotliwość występowania poniżej 0,1%.

Moderator/ R2 - D2

przez BohemianRhapsody 01 lis 2013, 15:38
Wracając do Mirtazapiny vs. anorgazmii - właśnie przeczytałam, że wśród efektów ubocznych tego leku jest tzw. hipestezja, czyli niedoczulica! I to by się zgadzało, bo libido nie spadło, po prostu dotyk nie sprawia mi przyjemności takiej, jak kiedyś. To może być rozwiązanie

naczytałam się o tych skutkach ubocznych, że boję się zacząć brać... ale to moja ostatnia deska ratunku...

Nie bój się! Leki trzeba dopasować, to może potrwać. Nawet dopasowane mogą robić z organizmem mało ciekawe rzeczy, ale warto się przemęczyć dla psychicznego zdrowia :smile: . Pozdrawiam, trzymaj się i odwagi :smile: !

przez trust_me 01 lis 2013, 18:26
Dark Passenger, czytam, bo wątek jest do czytania. a to, że zaczęłam się obawiać to inna bajka...
BohemianRhapsody, postaram się wygrać tym razem. dzięki.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

Sortuj wg