MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez White Rabbit 20 paź 2013, 12:12
Dżejmson, 45mg od roku i siedmiu miesięcy + od wczoraj 7,5mg popołudniu. Łącznie 52,5mg dobowo. To 7,5mg wyrwało mnie z ciemności depresji w jeden wieczór, od wczoraz lęki, od rana to samo. Czuje sie, jakby mozg produkowal 500% normy energii, rozsadza doslownie, 100 mysli na sekundę, okropny niepokój, napięcie miesni tak silne, ze skreca cialo. Zazylam 60mg hydroxyzyny ok godziny 10 naraz. Nic, zero rezultatu.
Efekt placebo wykluczony, o wlasnych silach nie potrafilam wyjsc z czarnej dupy jeszcze wczoraj, dlatego zdecydowalam sie na te dodatkowe 7,5mg mirtazapiny, a teraz jestem nakrecona tak, ze nie umiem usiedziec w miejscu, czuje bol calego ciala.

przez CórkaNocy 20 paź 2013, 16:38
White Rabbit, noradrenalina. ja miałam bardzo zwiększone lęki i to już po 15 mg.
CórkaNocy

przez zzYxx 20 paź 2013, 16:52
A u mnie nie ma żadnych lęków, jest tylko ten pierdzielony marazm >.<
The Walking Dead.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mirunia 20 paź 2013, 17:07
Mnie po ponad miesiącu brania na noc 30mg - nie dość, że nie usypiała mnie mirta, to również zwiększyła lęki i wprowadziła ogromny niepokój. Gonitwa myśli, nakręcanie się i totalny brak snu. Wszystkich usypia, mnie nie. Przeszłam na lerivon 30mg i jest trochę lepiej, biorę dopiero 9 dni, więc trudno mi na razie ocenić działanie miansy.

przez zzYxx 20 paź 2013, 17:08
mirunia napisał(a):Mnie po ponad miesiącu brania na noc 30mg - nie dość, że nie usypiała mnie mirta, to również zwiększyła lęki i wprowadziła ogromny niepokój. Gonitwa myśli, nakręcanie się i totalny brak snu. Wszystkich usypia, mnie nie. Przeszłam na lerivon 30mg i jest trochę lepiej, biorę dopiero 9 dni, więc trudno mi na razie ocenić działanie miansy.

Mnie ścinało z nóg 15mg, 30 już słabo.
The Walking Dead.

przez mirunia 20 paź 2013, 17:23
zzYxx napisał(a):Mnie ścinało z nóg 15mg, 30 już słabo.

Po 15mg branych rano (tak mi zalecił lekarz) to ja normalnie funkcjonowałam, nieco śnięta i spowolniona ale nie kładło mnie. :roll: :shock: :shock:

przez zzYxx 20 paź 2013, 17:54
Bo te leki to nieogarnięte są.
The Walking Dead.

przez Nortt 21 paź 2013, 09:02
lol, mnie mira po 30 na początku z nóg ścieła, ledwo do wyra dotarłem. Świetny lek na spanie, tylko straaaszznie się od niego tyje. Zawsze miałem lekką niedowagę, a odkąd biorę mirte zacząłem przybierać na masie, co mnie nawet troszkę cieszy, bo wyglądam wreszcie jak człowiek.
Nortt

przez Ninaaa123 21 paź 2013, 12:43
mirunia i jak tam mianseryna? usypia czy nie usypia ?:P ja nie biorę, na ulotce wyraźnie pisze, skutki uboczne: senność, szczególnie w pierwszych dniach podawania leku, więc po mi się męczyć z tym skoro na mnie działa zupełnie odwrotnie, tym bardziej że depresji nie mam;D teraz dwa dni brałam estazolam bo katar mnie straszny dopadł, więc se snu całkiem były nici, dziś próbuję już bez niczego :zonk:

przez mirunia 21 paź 2013, 16:26
Ninaaa tak całkiem sama mianseryna mnie nie usypia, wspomagam się nieco okruszkiem afobamu, bo chcę go całkiem odstawić. Ale po takim okruszku + lerivon usypiam i śpię do 6.30 i ani minuty dłużej, chociaż mogłabym pospać dużo dłużej. Dobre i to. Poproszę teraz lekarza rodzinnego o estazolam żeby zmienić usypiacza i nie przyzwyczajać się do afobamu.

przez Tańczący z lękami 22 paź 2013, 18:30
ja również na 15mg miałem wzmożone lęki i chodziłem jak nakręcony. Na 7,5mg było lepiej, z kolei bez mirty nie mogłem zasnąć. Dlatego uważam, że dawka naprawdę ma znaczenie, bo każdy z nas ma inną wrażliwość na leki. Jeden ma zaje.isty humor po 1 piwie, inny dopiero po 6. Jaką dawkę poleciłby psychiatra? Odp. 3 piwa, bo tyle jest napisane na ulotce :D
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez kupmitrumne 23 paź 2013, 10:22
Mi wczoraj lekarz dodał do leczenia Mirzaten póki co 15 mg (biore również setaloft ) póki co czuje się naćpana strasznie , skołowana , czytam , że większości nie pomógł ten lek , ciekawe jak będzie ze mną :roll:

przez hania33 23 paź 2013, 10:26
Ja Mirtazepiny nigdy nie zapomnę i tych silnych leków po niej, lekarz by mnie wykończył..

-- 23 paź 2013, 10:29 --

Tak mnie pięknie usypiała a rano i cały dzień koszmar... :(
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Lord Kapucyn 23 paź 2013, 12:24
To nie jest wina mirty samej w sobie, tylko nerwicy/zaburzenia lękowego i eskalacji lęków po mircie. Jeżeli ktoś u kogo głównym problemem jest lęk na pierwszy rzut wyskoczy z noradrenalinowymi lekami to skończy się tak jak u Was. Ale jeśli osoba z jakąś endogenną depresją(jak ja), która w ogóle nie ma problemu z lękami(no chyba, że uznać, że u podstaw OCD leży lęk) i somatami to mirta(+ w skojarzeniu z ssri) w ogóle takowej osoby nie sponiewiera, a wręcz może być wybawieniem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg