MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez mirunia 07 paź 2013, 21:18
Wzięłam o 19ej 25mg hydroxiziny bo czułam niepokój i drżenie, a niedawno o 20.30 połknęłam mirtę 30 i poczekam, aż mnie to wszystko zacznie kłaść. Oby z dobrym skutkiem. Jutro spróbuję wziąć 45mg i zobaczę czy ta dawka zadziała, chociaż już tak jeden raz zrobiłam ze 2 tyg. temu i też nie spałam, to było tylko nocne, zamulone czuwanie :shock:
Aniu trzymaj kciuki, żebym wreszcie zaczęła normalnie spać.

przez Anna P. 08 paź 2013, 10:40
Mirunia , jak poszło? Udało się zasnąć?
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez miko84 08 paź 2013, 11:07
jetodik z wenlą i SSRI. Niektórzy biorą też ją z wellbutrinem.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mirunia 08 paź 2013, 15:14
Anna P. napisał(a):Mirunia , jak poszło? Udało się zasnąć?

Aniu usnęłam jakoś, ale obudziłam się już o 5.30 i nie usnęłam już chociaż mogłam pospać jeszcze do 7. Wstałam po 6ej, zrobiłam kawę i chodziłam jak pijany zając. W pracy też jakaś kołowata i przymulona byłam, tak na wolnych obrotach. Zobaczymy jak będzie dzisiaj, wezmę 45mg bez hydroxiziny.

przez Anna P. 09 paź 2013, 08:48
mirunia napisał(a):
Anna P. napisał(a):Mirunia , jak poszło? Udało się zasnąć?

Aniu usnęłam jakoś, ale obudziłam się już o 5.30 i nie usnęłam już chociaż mogłam pospać jeszcze do 7. Wstałam po 6ej, zrobiłam kawę i chodziłam jak pijany zając. W pracy też jakaś kołowata i przymulona byłam, tak na wolnych obrotach. Zobaczymy jak będzie dzisiaj, wezmę 45mg bez hydroxiziny.

To i tak jakiś sukces. Ja się budzę miedzy 1 a 2 w nocy i dobieram kolejne 45mg (zobaczymy co na to powie lekarz). Rano jednak nie jestem w ogóle zamulona i czuje się wypoczęta po mircie. Po niektórych tabletkach czułam rano zmęczenie - sen był jakiś sztuczny
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez Ninaaa123 12 paź 2013, 15:59
Japierdziuuuu ja to sobie narobiłam z tymi lekami. Zaczelo się od stresu w związku z nową pracą, nie mogłam spać, trwało to z jakieś 2 tyg, ale nie wyszło z pracą, a bezsenność została :x . Po 3 nieprzespanych kompletnie nocach poleciałam do lekarza i tak się zaczelo branie leków, najpierw 1 opak. senzop,pozniej 1 opak. stilnox, i 1 opak. zolsany a że dzialaly na mnie nie dlużej niz 4 h , brałam ich więcej niz jest wskazane, czasem 3-4 na dobre :oops: , następnie dostałam mirzaten, brałam go z jakieś 2 tyg. ale sen mialam po nim płytki i budziłam się co chwile, pozniej gdzieś wyczytałam że mirzaten u niektórych zakłóca sen- świetnie! :twisted: , następnie dostałam trittico z zomirenem, też bez większych efektów, trittico w ogole nie dzialal a zomiren na chwile, a zmęczenie coraz większe;/ postanowiłam że ostawiam wszystko i sama zacznę spać, ale ból głowy, oczu i zmęczenie nie pozwalały mi zasnąć, tak więc w desperacji znów polecialam do lekarza i dostalam estzolam plus mianseryne, lekarka zapewniła ze po estazolamie padnę na 8 h , efekt jest taki że jestem 2 noce po nim i spałam aż 3 h;/ jakaś masakra, od 3 miesięcy codziennie coś łykam;/ chciałabym odpocząc chociaż trochę żeby mieć siły sama walczyć z bezsennością, chodzi mi o sport itp bo teraz nie mam na to nawet siły;] Jestem wściekła na siebie że wpakowałam się w tyle tabletek;/ i zaczynam się zastanawiać czy te tabletki nie zakłócają mi mojego naturalnego snu , czy to jest możliwe?

przez mirunia 12 paź 2013, 16:43
Ninaaa123 witaj w klubie bezsennych. Widzę, że na Ciebie też nie działa Mirzaten /w jakiej dawce go brałaś?/ Ja też nie mogę po nim spać, jedynie płytko drzemię i budzę się na całego ok.6ej. Do tej pory wspomagałam się afobamem i noc jakoś przespałam, ale boję się uzależnienia. Ciekawa jestem, czy po mianserynie dzisiaj usnę.
Ninaaa czy po mianserynie też nie mogłaś spać? Jak długo ją brałaś i pod jaką nazwą handlową miałaś mianserynę? Lerivon, czy coś innego?
Dziwne, że po estazolamie nie śpisz. Tego też nie można brać za długo, bo tolerancja wzrasta i uzależnienie.
Bardzo Cię rozumiem, bo to samo przechodzę. Pewnie czytałaś moje posty na tym wątku. Teraz od kilku dni biorę hydroxizinę25mg i mirzaten 30mg, ale też nie jest za dobrze z moim snem. Chodzę zmęczona i podenerwowana, na dokładkę dokucza mi ciśnienie. Jak jakimś cudem spałam wspomagana afobamem, to i następny dzień był lepszy bez skoków ciśnienia i niepokoju, ale nie chcę już łykać afobamu. Też nie wiem co mam robić. Dzisiaj wezmę Lerivon, tylko nie wiem czy wziąć 30mg czy 60.
Ninaaa, jeżeli nie pracujesz to spróbuj usnąć bez niczego. Te środki typowo nasenne bardzo uzależniają i może być coraz gorzej ze snem. Spróbuj brać sam Lerivon (mianserynę), może sen przyjdzie po 2-3 dniach brania. W jakiej dawce miałaś miansę?

przez Tańczący z lękami 12 paź 2013, 16:45
nikt nie zrozumie jak to jest spać przez miesiąc czasem 2h a czasem wcale, przez bity miesiąc, dlatego wiem co czujesz. Mnie życie uratowała mianseryna, sport niestety nie pomógł. Bierz tą mirtę, uwierz mi ona raczej nie zaszkodzi, prędzej brak tabsów. A jak nie pomoże zmień np na mianserynę. Oba leki duużo lepsze niż benzo na dłuższą metę. Bierz suplementy i rób spacery codziennie
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Ninaaa123 12 paź 2013, 17:03
mirunia napisał(a):Ninaaa123 witaj w klubie bezsennych. Widzę, że na Ciebie też nie działa Mirzaten /w jakiej dawce go brałaś?/ Ja też nie mogę po nim spać, jedynie płytko drzemię i budzę się na całego ok.6ej. Do tej pory wspomagałam się afobamem i noc jakoś przespałam, ale boję się uzależnienia. Ciekawa jestem, czy po mianserynie dzisiaj usnę.
Ninaaa czy po mianserynie też nie mogłaś spać? Jak długo ją brałaś i pod jaką nazwą handlową miałaś mianserynę? Lerivon, czy coś innego?
Dziwne, że po estazolamie nie śpisz. Tego też nie można brać za długo, bo tolerancja wzrasta i uzależnienie.
Bardzo Cię rozumiem, bo to samo przechodzę. Pewnie czytałaś moje posty na tym wątku. Teraz od kilku dni biorę hydroxizinę25mg i mirzaten 30mg, ale też nie jest za dobrze z moim snem. Chodzę zmęczona i podenerwowana, na dokładkę dokucza mi ciśnienie. Jak jakimś cudem spałam wspomagana afobamem, to i następny dzień był lepszy bez skoków ciśnienia i niepokoju, ale nie chcę już łykać afobamu. Też nie wiem co mam robić. Dzisiaj wezmę Lerivon, tylko nie wiem czy wziąć 30mg czy 60.
Ninaaa, jeżeli nie pracujesz to spróbuj usnąć bez niczego. Te środki typowo nasenne bardzo uzależniają i może być coraz gorzej ze snem. Spróbuj brać sam Lerivon (mianserynę), może sen przyjdzie po 2-3 dniach brania. W jakiej dawce miałaś miansę?

Nie wiem czy po mianserynie będę spać bo jeszcze jej nie wzięłam, 2 dni temu ją dostałam pod nazwą Deprexolet, dzisiaj dopiero mam zamiar, w dawce 30 mg, Mirzaten brałam raz 15 mg raz 30 mg i owszem zasypiałam ale co chwilę się budziłam także żadnego odpoczynku. Boję się że przez te wszystkie leki całkiem sobie rozregulowałam sen;/
Estazolam tak słabo działa może właśnie dlatego że ciągle coś łykam;/ nie mam zamiaru brać tego, chciałam kilka dni żeby odespać i doprowadzić się do porządku ale widzę że nic z tego. Dziś wezmę 30 mg miansy i 2 mg estazolamu, zobaczymy...

-- 12 paź 2013, 17:06 --

właśnie gdy napisałam ten post, zerknęłam na moje tatę który śpi na siedząco na kanapie jak kamień :twisted: wrr jaki ten widok jest straszny :mrgreen:

przez mirunia 12 paź 2013, 17:43
No to zaczynamy dzisiaj obie przygodę z miansą... oby nam wyszła pozytywnie i przyniosła upragniony, długi sen. Tego się trzymajmy.
Dzisiaj sobota, mogłam przecież spać do 9ej, a już o 6 byłam na nogach! Po jaką cholerę? Tak bym chciała jutro rano pospać długo i twardo... :zzz:

A widok śpiącego taty to faktycznie do pozazdroszczenia...

przez Ninaaa123 12 paź 2013, 17:55
Z tego co wiem to jeśli po miansie albo mirzatenie od początku brania nie można spać to już to się nie zmieni, bo są to antydepresanty którym skutkiem ubocznym na początku leczenia jest senność i póżniej ona mija. Czytałam wpisy osób, które po 1 tabletce 15 mg spały 12 h :shock: ehh miałam nadzieje że to samo będzie u mnie :cry:
chciałabym dziś pojechać na dyskoteke pobawić się ale jak dopadnie mnie o 24 ból głowy i zmęczenie to tyle będzie z imprezy :why:

przez zzYxx 13 paź 2013, 09:38
12h? U mnie to norma :p
The Walking Dead.

przez mirunia 13 paź 2013, 10:18
Ninaaa123 napisał(a):Z tego co wiem to jeśli po miansie albo mirzatenie od początku brania nie można spać to już to się nie zmieni, bo są to antydepresanty którym skutkiem ubocznym na początku leczenia jest senność i póżniej ona mija. Czytałam wpisy osób, które po 1 tabletce 15 mg spały 12 h :shock: ehh miałam nadzieje że to samo będzie u mnie :cry:

Ninaaa123 jak Ci poszło dzisiaj po miansie? Wyspałaś się?

Ja wzięłam o 19 hydroxizinę25, a o 21 Lerivon 30 i usnęłam jakoś, ale jakiś cymbał-pijaczyna obudził mnie domofonem o 4.45 i już nie mogłam zasnąć, poleżałam do 7ej, bo co tu robić tak rano i w dodatku w niedzielę.
Marzę o takim długim śnie ze 12h, żeby się wreszcie wyspać do syta... jak to zrobić? Chyba po kilku dniach brania 30mg zacznę dawkę 60mg, może ona mnie uśpi na dłużej?

przez Ninaaa123 13 paź 2013, 11:12
Mirunia ja wzięłam o 22- 15 mg miansy, usnęłam o 23 jakoś a obudziłam się po 24 z bólem głowy i ogólnie jakaś spocona :-| , poleżałam chwile a że mam już zszargane nerwy leżeniem w łózku czekając na sen wzięłam estazolam, usnęłam ale chyba coś przebudziłam się , nie wiem nie pamiętam dokładnie. Ogólnie dalel boli mnie głowa i oczy i jestem zmęczona ;/ nie wiem te tabletki jakiś sztuczny sen tylko wywołują, niedający odpocząć czy jak.
Ojjj ja też marzę o takim śnie.

Sortuj wg