MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez mirunia 12 wrz 2013, 16:13
Witajcie Nerwuski :papa: Jestem tutaj nowa od dziś i też jestem depresyjnym nerwusem. Gnębi mnie ostatnio mój stan, moje emocje i lęk. Chciałabym się Was poradzić co mam z tym robić. Leczę się od roku neuroleptykiem z powodu lęków. Już miałam zniżaną dawkę w ciągu kilku miesięcy. Ostatnio przez sierpień brałam już ten lek co drugi dzień tylko na noc. Z powodu innych komplikacji zdrowotnych (bóle, wysokie ciśnienie) moja psychika się mocno rozhuśtała. Zaczęłam się martwić i nakręcać do tego stopnia, że ciśnienie zamiast spadać po lekach od ciśnienia było wciąż wysokie. Przestałam spać, sen nie nadchodził, w środku byłam jak galareta, serce waliło i tak w kółko. Poszłam z tym problemem do swojego psych. i przepisał mi w poniedziałek Mirzaten 30mg na sen. Niestety dalej nie śpię po nim, to już 3 dzień na tym leku i nie śpię całą noc, leżę spokojnie i czuwam. Oczy zamknięte śpiące, a ja nie śpię. Rano jestem kołowata i znowu mam wziąć rano neuroleptyk. Jestem już bardzo tym zmęczona, chociaż chodzę do pracy i po zakupy. W pracy w miarę spokój, ale gdybym miała jakieś większe zadanie do zrobienia, to bym nie dała rady. Moje myśli skupiają się tylko i wyłącznie na moim samopoczuciu.
Moje pytanie do Was (poczytałam dosyć sporo tutaj o mircie) czy mogę wziąć na noc mniej, tzn. 15mg Mirzatenu i do tego Afobam 50mg? Podobno mniejsza dawka Mirtazepiny lepiej działa na sen - tak tutaj wyczytałam. Wiem, że afobam to benzo i uzależnia, ale chciałabym usnąć chociaż dzisiaj i przespać do rana. Dlaczego nie śpię po Mirzatenie? Wszystkich zwala z nóg, a ja nie śpię i rano mam niepokój i lęk? :? Proszę napiszcie co mam robić?
Pozdrawiam. Mirunia

przez miko84 12 wrz 2013, 16:45
mirunia bierz tak jak zalecił lekarz, nie zmniejszaj sobie sama dawki. Działanie nasenne powinno się uwidocznić, za krótko ją bierzesz. Jaki neuroleptyk bierzesz?
miko84

przez mirunia 12 wrz 2013, 17:11
Witaj miko84 dziękuję, że się odezwałeś. Biorę trilafon 8mg. Był już co drugi dzień przez cały sierpień, teraz lekarz przez wrzesień kazał brać codziennie rano, a przed snem mirzaten 30. Nie udało mi się usnąć po nim od poniedziałku, dzisiaj będzie 4 dzień mirty i aż boję się, że znowu nie usnę, a rano chodzę tyłem. Marzy mi się przespana noc. Miko, a czy mogę dziś dorzucić afobam żeby usnąć? Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 12 wrz 2013, 17:21
Możesz, nie ma przeciwskazań do łączenia benzo z mirtazapiną. Brałem mirtę dość długo ale na mnie nasennie działała od pierwszej tabletki. Ale są ludzie którzy potrzebują więcej czasu.
miko84

przez Dżejmson 12 wrz 2013, 17:45
mirunia, ale 50mg Afobamu nie bierz, co najwyżej 0,5 ;)
Dżejmson

przez mirunia 12 wrz 2013, 18:14
Dziękuję miko za zainteresowanie. Właśnie czytałam na tym forum, że na ludzi działa mirta od pierwszej tabletki, dlatego się dziwię dlaczego ja nie śpię. Pisał już tutaj ktoś, że też nie spał po mircie. Ciekawa jestem czy po jakimś czasie już się poprawiło i śpi? Przez rok brania trilafonu spałam smacznie i nie było problemu do czasu kiedy wystąpił kłopot ze zdrowiem fizycznym. Znowu wystąpił lęk i bezsenność. Spróbuję dzisiaj wziąć afobam50mg żeby usnąć chociaż na jedna noc.

-- 12 wrz 2013, 18:18 --

Dżejmson napisał(a):mirunia, ale 50mg Afobamu nie bierz, co najwyżej 0,5 ;)

Tak Dżejmson masz rację, pomyliłam. Wezmę 0,5mg, dzięki.

-- 14 wrz 2013, 07:27 --

Dzień dobry Nerwuskom :D No i dzisiaj po takim mixie (afobam 0,5 + mirzaten30) spałam od 23 - 5 rano i minuty dłużej, dobre i to, chociaż chciałabym jak dawniej bez leków pospać przy sobocie do 9.00. Wolałabym nie brać tego afobamu, bo to świństwo uzależnia, ale może spróbuję tak co drugi dzień przez tydzień mixować, a później tylko na samym mirzatenie na wieczór. Co o tym myślicie, dam radę spać po samej mircie? Miłego dnia :papa:

-- 15 wrz 2013, 14:20 --

Nikt już tu nie zagląda, żeby mi odpowiedzieć?
Miko, jako znawca tematu spróbuj rozwiązać mój problem ze spaniem, czy mirta zadziała sama po jakimś czasie bez łączenia jej z afobamem?
Nie chcę brać często benzo (no dopiero 3 dni łączę benzo i mirtę), bo się boję uzależnienia. Po jakim czasie może zadziałać dobrze na sen sam Mirzaten? Czas i cierpliwość pewnie mi się kłaniają?
Czy jest ktoś na forum, kto dość długo czekał na nasenne działanie mirty i na dobre samopoczucie w ciągu dnia?

przez miko84 15 wrz 2013, 14:50
Zawsze potrzeba cierpliwości przy lekach przeciwdepresyjnych, chociaż działanie nasenne powinno pojawić się szybciej niż przeciwdepresyjne. Postaraj się nie brać za często benzo ze względu właśnie na ryzyko uzależenienia :) Być może jak 30 mg nie zadziała to lekarz spróbuje 45 mg lub 15 mg. Może duża dawka Cię zbyt pobudza i dlatego nie śpisz.
miko84

przez mirunia 15 wrz 2013, 15:19
Miko dzięki za odzew. Lekarz powiedział, że działanie antydepresyjne pojawić się może po 2 tyg. Na to mogę poczekać, ale potrzebny mi jest też normalny sen i wypoczynek. Późnym popołudniem ok. 18ej wzmaga mi się lęk i wtedy rośnie mi ciśnienie i jest jeszcze gorzej, bo się nakręcam. Eeech z tą psychiką i nerwicą... spróbuję ze dwa razy wziąć 15mg żeby mnie nie pobudzała i zobaczę, jakby co będę dzwonić do lekarza.

przez Gojira 16 wrz 2013, 11:43
Mnie mirtazapina nie usypia, niezaleznie od dawki. Jesli po tym leku nie mozesz spac, to mozesz poprosic lekarza o mianseryne- ona w bezsennosci czasem lepiej sie sprawdza.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez White Rabbit 16 wrz 2013, 21:44
czy wyższe dawki mirtazapiny nakręcaja? Być może podniosę do 60mg, ale nie chcę efektu pobudzenia, euforii, przyrostu energii.

przez miko84 16 wrz 2013, 22:16
White Rabbit ciężko powiedzieć, musisz sprawdzić.
miko84

przez elfrid 17 wrz 2013, 21:53
miko84, już tianeptyna. Na depresję melancholijną? To podobno lek przeciwlękowy.
Żeby oddać sprawiedliwość chyba zacznę brać pregabalinę z fluoksetyną. Chociaż pregabalina jest świetna na lęki.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 17 wrz 2013, 22:01
miko84...daj spokój:)

Wy chyba (w tym Ty efrid) chcecie uciec od siebie bawiąc sie w te leki...ale tak sie nie da.

przez Popiół 17 wrz 2013, 22:25
elfrid a dlaczego miała by być nieskuteczna tianeptyna na melancholie? to nie jest lek na depresje duże i ciężkie stany tylko na takie właśnie umiarkowane postacie depresji.
Mnie to ciekawi działanie przeciwstresowe tego leku, bo kortyzol to pewnie u mnie kipi.
Popiół

Sortuj wg