MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez marimorena 04 wrz 2013, 22:13
andia, ja tak biorę a ważę mniej, nic złego się nie dzieje, tylko mirta mocno mnie zwala z nóg

przez miko84 05 wrz 2013, 09:13
Coś w tym jest, też wolę jesień i zimę, życie płynie wtedy dużo spokojniej.
miko84

przez NieznanySprawca 05 wrz 2013, 23:02
Pytanie jak zwykle do tutejszych specow :mrgreen:
Interesuje mnie podbicie wenli mianseryna/mirtazapina. Mam po cioci weli jadlowstret i bezsennosc, totez profil mixu wydaje sie prawie (no wlasnie, prawie) idealny. Otoz wyczytalem tu, i na wiki, ze te leki mocno wplywaja na receptory H, a podobna wlasciwoscia charakteryzuje sie hydroksyzyna...
I tu pojawia sie problem. Bo po jednej tabletce tego badziewia schodze na bite 12 h, a nastepne 12 jestem koszmarnie zamulony. Mogliby mnie tym trzymac w spiaczce farmakologicznej (a ponoc hydro to lajt, hee, a benzo mnie pobudzaja na ogol...).
Czy dobrze rozumiem, ze taka reakcja na hydro jest kiepskim prognostykiem na dobre dzialanie miansy/mirty? Czy nie przejmowac sie tym zbytnio, i w mysl zasady, ze cala ta psychiatria i ecie-pecie o hormonach, to jeden wielki burdel na kolkach, i wszystko sie moze zdarzyc? :pirate: :mrgreen:

Jesli jest ktos, kto kiepsko reaguje na hydro, a dobrze reaguje na mianse/mirte niech nie wstydzi sie ujawnic. 8)

Z tego, co Was zrozumialem, mirta z mniejszych dawkach dziala nasennie, ale w wiekszych pojawia sie rownowazace dzialanie spidujace. Chyba w to powinienem celowac.

Wiecie, pytam, bo moj budzet ma osobowosc unikajaca, i czesto wcale go nie widac. A wydac pare dych na cos, co z gory mogloby okazac sie do dupy... Mhmmm.
NieznanySprawca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 06 wrz 2013, 00:47
NieznanySprawca, zmulenie powinno przejść po kilku dniach. W połączeniu z SSRI /SNRI nie powinno być aż tak bardzo odczuwalne.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 06 wrz 2013, 09:44
Jak bierzesz ją przez jakiś czas to następuje downregulacja receptorów H1 i to zmulenie i senność nie są już tak odczuwalne. Poza tym hydroksyzyna to głównie antagonizm H1 a mirtazapina ma masę innych efektów które mogą pobudzać i przeciwdziałać temu zmuleniu i senności.
miko84

przez marimorena 06 wrz 2013, 11:25
po tygodniu zmulenia znów budzę się z lękiem o 6, to znaczy że mirtagen nie działa jak powinien czy właśnie się ustabilizowało?

przez CórkaNocy 06 wrz 2013, 11:46
marimorena, u mnie mirtagen powoduje rano lęk, prawie codziennie go mam, kiedyś jak brałam sam mirtagen bez wenli to miałam jeszcze gorzej z tym lękiem, dlatego marzę żeby móc odstawić ten mirtagen i zasnąć wreszcie bez niego
CórkaNocy

przez marimorena 06 wrz 2013, 12:49
ja miałam lęki już po samej fluoksetynie, ale mirta mnie usypiała i znieczulała, a teraz jest jak wcześniej i nie wiem co to znaczy, może powinnam przejść na 30

przez miko84 06 wrz 2013, 13:11
A bierzesz 15 mg? Bierzesz samą mirtazapinę? Ile czasu ją bierzesz? To pewnie, że wyższa dawka by się przydała, taka mała ma głównie działanie nasenne.
miko84

przez depas 06 wrz 2013, 13:26
miko84, natrafiłem niedawno na Twoje pozytywne opinie nt. gabapentyny. Jak długo trwała Twoja przygoda z tym lekiem i czemu z niego ostatecznie zrezygnowałeś?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 06 wrz 2013, 13:43
Brałem pare tygodni, lek działał tylko na lęk, a byłem wtedy też na innym leku i z niego zrezygnowałem. W sumie nie wiem czemu, może nie było zbyt odczuwalnego działania. Myślę, że to dobry zamiennik na benzo chociaż działa słabiej.
miko84

przez marimorena 06 wrz 2013, 14:40
miko84, mirtę półtora tygodnia, od poniedziałku zoloft, wcześniej półtora miesiąca fluo. wiem że 15 usypia, ale właśnie już przestało. tylko na moje 38 kilo to może trochę inaczej wyglądać niż u was..

przez miko84 06 wrz 2013, 14:48
No to nie wiesz który lek jak działa, bo 4 dni bierzesz sertralinę która może początkowo nasilać lęki.
miko84

przez NieznanySprawca 06 wrz 2013, 17:14
elfrid, miko84,
Dzieki Panowie.
Czyli zabawie sie z tym wynalazkiem w swoim czasie...
NieznanySprawca

Sortuj wg