MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez CórkaNocy 29 sie 2013, 10:56
ladywind, tak obecnie łatwo mi się wstaje, po powrocie do wenli
ale obawiam się, że po zmniejszeniu mirty wróci bezsenność, bo tak zawsze było niestety
CórkaNocy

przez andia 04 wrz 2013, 19:55
Może zadam banalne pytanie, ale jestem całkowicie zielona w tym temacie.Co sądzicie o połączeniu SSRI (Asertin) i Mirtazapiny (Mirtor)? Lekarz mi zapisał te leki, a w internecie czytam, ze mogą spowodować zespół serotoninowy Biorę 15 mg Mirty wieczorem i 25 mg Asertinu (za dwa dni zwiększam do 50) i się boję. Czy to częste połączenie leków? Czy to nie za duża dawka? (waże 48 kg).

przez Dżejmson 04 wrz 2013, 20:03
Nie bój się o zespół serotoninowy. Sam biorę też Asertin i mirtazapinę, wszystko pod okiem lekarza. Łączenie SSRI i mirtazapiny jest dość częste i na tym forum popularne ;) Ja brałem nawet 45mg mirtazapiny z dużymi dawkami SSRI i nie było mowy o zespole serotoninowym. 50mg Asertinu to minimalna terapeutyczna dawka tego leku, a można brać go kilka razy więcej.
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 04 wrz 2013, 20:23
andia, Sertralina i mirtazapina działają w różnych mechanizmach, wzajemnie się uzupełniają. Ich połączenie ma zapewnić optymalizacje leczenia. Z reguły też mirtazapina powinna łagodzić uboki SSRI, więc wprowadzenie sertraliny powinno być mniej uciążliwe. Zespół serotoninowy występuje bardzo rzadko, najczęściej przy łączeniu leków z tej samej grupy. Przy mixie sertralina + mirtazapina większa szansa na miłą hipomanie niż zespół serotoninowy. A jaką diagnozę postawił lekarz?

Dżejmson, zrezygnowales z kwetiapiny? Pisales że dobrze reagujesz na neuroleptyki.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Dżejmson 04 wrz 2013, 20:34
Tak, ale jak już dzisiaj wspominałem, po wczorajszym zażyciu jej na noc urwał mi się film. Nie pamiętam jak się znalazłem w łóżku, pamiętam potem tylko jak miałem potrzebę zażycia benzo bo miałem wrażenie, że zeżre mnie panika. Rano czułem się jak po praniu mózgu, nie ogarniałem co się dookoła dzieje. Poproszę lekarza o starą dobrą pernazynę, po niej mam nieoceniony spokój umysłu ;) Dziś podniosłem dawkę lamotryginy. Mam nadzieję, że sertra, miansa/mirta i lamo stworzą udany tercet ;)
Dżejmson

przez elfrid 04 wrz 2013, 20:45
Dżejmson, trzymam kciuki. Ja podniosłem dawkę pregabaliny. czuję, że wychodzę na prostą. Mi lamotrygina w ogóle nie służyła, ale przy depresji może się sprawdzić. Przez działanie na kwas glutaminowy powinna w jakiś sposób aktywizowac. Przez to z kolei przy lękach w ogóle się nie sprawdza.
Dziwne z tą kwetiapiną, jest zarejestrowana do leczenia depresji wCHAD i ogólnie ma raczej dobrą prase. To ile Ty wziales??

przez Dżejmson 04 wrz 2013, 20:52
A ja trzymam kciuki za Ciebie.
Wziąłem 50mg. Dawka przeciwdepresyjna z tego co mi wiadomo jest trzycyfrowa. Ale sen miałem twardy jak rzadko.
U mnie stabilizator jest konieczny, nie dość że wahania nastroju, to jeszcze w zimie nawet przy ustawionych lekach zaliczam depresyjny zjazd - to dla mnie najtrudniejszy okres w roku. Dlatego upatruję w lamotryginie pewną nadzieję, może tą zimę uda mi się przeżyć w miarę spokojnie. Nie liczę na nie wiadomo jaki efekt, chcę po prostu móc wyjść z domu i jeździć na zajęcia w weekendy.
Dżejmson

przez elfrid 04 wrz 2013, 21:01
Dżejmson, Lamotrygina bez wątpienia jest stabilizaotrem nastroju, szczególnie jeśli przeważa depresja. Ale jeżeli ktoś ma silne wahania, skoki nastroju przypuszczam, że lepszy efekt dałby LPP działający na uklad GABA erginczy, który ma działanie przeciwstawne do układu glutaminergicznego tzn. bardziej hamuje i uspokaja. Wg mnie lamitrygina jest dość specyficznym LPP. Podejrzewm, że bardziej odczuwalny i wyrazisty efekt da kwas walproinowy, topiramat, gabapentyna, pregabalina lub tiagabina.

przez barsinister 04 wrz 2013, 21:01
z kwetiapiną jest tak, że powinno się zaczynać od 50, następny dzień - 100, potem 200 (i ew. następnego dnia 300, docelowa stabilizująca dawka antydepresyjna)
może być kłopot z braniem jednocześnie mirtazapiny i kwetiapiny, mnie to usypiało na 11-12h, za długo
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 04 wrz 2013, 21:03
Ps Ją z kolei uwielbiam jesień i ziemię, jestem wtedy spokojniejszy. Lato mnie drażni. :D

przez Dżejmson 04 wrz 2013, 21:20
Ja spałem jakieś 7,5-8 godz, obudziłem się dość wcześnie, jak na ciężkim kacu i nie wiedziałem co się dzieje. Nadmienię, że mirta działa na mnie coraz słabiej nasennie. Jak z lamo nie wyjdzie to będę myślał o innym stabilizatorze i cóż, kolejną zimę będę mieć przesrane. Może chociaż jakiś efekt przeciwdepresyjny na lamotryginie uzyskam. Jesienno-zimowy okres to dla mnie całkowita anhedonia i brak chęci do robienia czegokolwiek.
Dżejmson

przez depas 04 wrz 2013, 21:29
elfrid napisał(a): Ja z kolei uwielbiam jesień i ziemię, jestem wtedy spokojniejszy. Lato mnie drażni. :D

Ciekawe, mam dokładnie tak samo. Byż może dlatego że latem, kiedy jest ładna pogoda i w ogóle, odczuwam swego rodzaju presję żeby być w dobrym nastroju, cieszyć się życiem, wyłazić z domu itd. No i wszędzie pełno ludzi. A kiedy nadchodzi jesień/zima, staję się spokojniejszy, życie jakoś wolniej i po cichu płynie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez ladywind 04 wrz 2013, 21:44
Zdecydowanie wolę jesień i zimę , wtedy jest mniej ludzi na ulicy , mam remisje natomiast wiosną i latem często miewam nawroty . Także choć lubię ciepelko nie mogę się doczekać zimy :105:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 04 wrz 2013, 21:46
depas, dokładnie, życie wolniej i ciszej płynie.

Sortuj wg