MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 09:59
ja się pociłam bardzo nawet na samej mircie, bez żadnych leków się nie pociłam prawie w ogóle, więc to od tych leków, ale nie narzekam na takie drobiazgi
CórkaNocy

przez elfrid 28 sie 2013, 14:37
miko84, 30mg. Ale jestem zbyt otumaniony. Dlatego będę brał sertraline bo dzisiaj myślałem że zasne w pracy na stojąco. A do tego mianseryne też 30mg. Chyba że będę tył wtedy zmienię na mirtę bo po niej apetyt jakby mniejszy.
Faktycznie miansa i mirta działa dużo lepiej z ssri.dlatego jak u ciebie poprawa nie jest wystarczającą powinieneś dołączyć ssri. Bierzesz już mirtę wystarczająco dlugo.

-- 28 sie 2013, 14:39 --

Miko mam teraz zbyt dużo na głowie żeby eksperymentować z samą mirtą. Muszę być aktywny a to zapewniają ssri
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 28 sie 2013, 14:43
elfrid niepotrzebnie mieszasz, jeśli nie dasz lekowi odpowiedniej ilości czasu to się nie przekonasz jak zadziała. Pamiętaj, że mirtazapina/mianseryna blokują receptory które SSRI pobudzają, szczególnie początkowo, więc działanie też jest inne. Ja daję mirtazapinie jeszcze 4 tygodnie bo w zimie na tym leku miałem przebłyski poprawy jak po żadnym innym. Na SSRI+mianserynę właśnie nie mogę sobie pozwolić bo nasilają lęk i anhedonię do tego stopnia że nie potrafię funkcjonować.

Ta duża senność na mircie jest tylko przez pierwsze dni. Później całkowicie mija.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 28 sie 2013, 14:53
miko84, już brałem mix fluoksetyny i mianseryny i było dobrze. Uważam że mianseryna świetnie niweluje sztuczne pobudzenie na ssri. Żaden z tych leków osobno nie da tego co ich połączenie. Wiem że mzmienianienie jest wskazane ale nie mogę sobie teraz pozwolić na otumanienie po samej mircie. Muszę pracować i się uczyć. Może teoretycznie to wygląda tak że jeden lek blokuje drugi ale praktyka pokazuje że najlepiej sprawdza się połączenie.

-- 28 sie 2013, 14:56 --

Ps Ale nie brales tej kombinacji dłużej. Łęki są tylko na poczatku. Wydaje mi się że więcej z mirty nie wycisniesz nic więcej. A takie połączenie więcej daje bo leki niwelują nawzajem swoje uboki. Tylko nie paro a fluo lub sertrę
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 28 sie 2013, 15:22
elfrid oby było tak jak mówisz i obyś dał radę wytrwać na tym połączeniu. Ja na 4 tygodnie zamykam moje kombinowanie, biorę mirtę i wtedy ją ocenię. Jeśli nie będzie zadowalających efektów to na pewno kolejnym krokiem będzie SSRI+mianseryna.
miko84

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 16:34
nobody25, można łączyć z fluo, nie ma żadnych interakcji z tym. a brałeś wcześniej chlorprothixen? bo on na początku troszkę w dzień muli
CórkaNocy

przez nobody25 28 sie 2013, 19:29
CórkaNocy, dzięki za informację. Brałem kiedyś chloroprothixen. Ale to był okres gdy brałem do tego jeszcze trittico. Sam bez tego działa tak bardziej lajtowo. Mam nadzieję że nie blokuje on receptorów tak jak mitrazapina czy mianseryna, tych odpowiedzialnych za nauke....
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez marimorena 29 sie 2013, 00:13
nobody25, wiesz że mirta utrudnia ci naukę? mnie mocno blokuje ale raczej emocjonalnie, intelektualnie wydaje mi się ok

przez nobody25 29 sie 2013, 08:21
marimorena, jestem pewien, bo nie biorę już jej 2 dzień i jest ok. Do tego biorę seronil. POza tym mitrazapina, mianseryna i trazodon blokują receptor 5HtC2A czy coś takiego, i on odpowiada za moją patalogię...
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez CórkaNocy 29 sie 2013, 09:36
nobody25, a ciebie mniej ten chlorprothixen muli niz mirta? bo ja chciałabym zejść z mirty, bo jednak chcę normalnie myśleć, ale obawiam się, że tak łatwo nie zasnę wtedy, myślałam że ten chlor jako neuroleptyk bardziej muli od mirty, ale mogłabym mirtę zamienić na ten chlor jeśli mniej muli i lepiej by się po nim myślało
CórkaNocy

przez ladywind 29 sie 2013, 10:24
CórkaNocy, dla Twojej wiadomosci podaje, że wczoraj na noc nie wziełam mirty i dzisiaj tak samo jestem zamulona, także nie wiem czy przyczyną nie jest sama choroba, a nie mirta. Być może to nasza subietkywna ocena, że jest zamulaczem, a w gruncie rzeczy depresja powoduje takie zmulenie z rana.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 29 sie 2013, 10:37
ladywind ale jak bierzesz dłużej to lek utrzymuje się dłuższy czas w organizmie.
miko84

przez CórkaNocy 29 sie 2013, 10:41
ladywind, wiesz co, ja uważam, że mirta muli, bo jak się ją pierwszy raz bierze to jest szybki ''zgon'' i potem pół dnia kac, potem tolerka się wyrabia, ale i tak mimo wszystko troszkę muli
jak ja odstawiałam i byłam bez mirty to nie muliło mnie tak z rana bo ona jednak na tą histaminę mocno działa

-- 29 sie 2013, 09:44 --

a ile wg was powinno zająć odstawianie mirty? wiem, że jako tako nie ma objawów odstawiennych ale mam problemy ze snem i chcę to robić ostrożnie, biore teraz 3/4 tabletki i zasypiam już trochę później, ale za to nie mam zamułki rano i boję sie zejsć na 7,5 mg, że wtedy to już w ogóle nie zasną - bo próbowalam tak kilka razy robić i potem już w ogóle nie spałam, więc teraz robię to ostrożnie i jakoś od ponad tygodnia jestem na tym 3/4 tab.
CórkaNocy

przez ladywind 29 sie 2013, 10:47
miko84, też w sumie prawda ;)
CórkaNocy, a obecnie masz lekkie wstawanie?

-- 29 sie 2013, 09:49 --

CórkaNocy, ja sie aż tak bardzo nie bawiłamw odstawianie mirty. Lekarz kazał mi brać 15mg co drugi dzien tak przez 2 tygodnie czy 3, dokladnie nie pamietam, aż w któryms dniu po tym czasie całkowicie przestałam ją brać. Nie miałam żadnych skutków odstawiennych.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg