MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez nobody25 27 sie 2013, 10:20
miko84, wielkie dzięki. Teraz już wiem że leków tego typu nie mogę brać. Co byś proponował na sen z leków które są pozbawione blokowania tych receptorów? Wczoraj nie wziąłem mirty i czuje się świetnie. Tylko nie będe się szprycował w nieskończoność afobamem, czy fluoksytyna brana z czasem pomoże na lęki ?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez miko84 27 sie 2013, 10:41
nobody25 powinna pomóc na lęki i sen też wyreguluje z czasem.
miko84

przez nobody25 27 sie 2013, 10:47
miko84, a chlortropixen był by dobry? czy mógłbym to łączyć z fluoksetyną? albo np. z pramolanem?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 27 sie 2013, 11:24
Nie wypowiadam się na temat neuroleptyków.
miko84

przez Marek1977 27 sie 2013, 11:41
miko 84 a zlewają Cię zimne poty na mircie i czy jesteś mniej wrażliwy na zimno?
Conscientia est, necesse est

przez miko84 27 sie 2013, 12:47
Co znaczy mniej wrażliwy na zimno? Nie mam potliwości na mircie.
miko84

przez CórkaNocy 27 sie 2013, 14:05
nobody25, chlorprothixen jest spoko, sama brałam razem z mirtą i można łączyć a fajnie wyciszał mi lęki i mniej nakręcał niż mirtagen
CórkaNocy

przez nobody25 27 sie 2013, 14:33
miko84, dlaczego ?

-- 27 sie 2013, 13:39 --

CórkaNocy, ale czy można łączyć z fluoeksytyną :), znalazłem nawet dobrą pracę i nie chce tam jutro rano jechać bo przez pół nocy będę się denerwował i nakręcał, dlatego szukam czegoś odpowiedniego....

Lek zispin 15mg -uczucie senności

przez beatadrz 27 sie 2013, 17:10
witam, mam problem z tężyczką, zawrotami głowy, osłabieniem no i depresją plus stanami nerwicowymi...
Na te ostanie łykałam wpierw homeopatyczny lek z kaktusa, który był za słaby, potem dostałam Cloranxen 5mg, którego brałam 1 tabletkę wieczorem przez ok 1,5 miesiąca. Nie wystarczało na stresy, a poza tym jeśli zapominałam połknąć tabletkę nie mogłam zasnąć. Wczoraj poprosiłam o zmianę leku i... zonk. Dostałam słabiutką dawkę 15mg Zispin (Orodispersible -Mirtazapine) i po jednej tabletce dziś nie mogę się obudzić. Z łózka ledwo wstałam o 11.30 i to dlatego ze mnie obudzili, jestem nieprzytomna i całkowicie otępiała. Po jednej tabletce? Nie wiem czy to faktycznie możliwe, ale zauważyłam u siebie łatwość w uzależnianiu się od tego typu leków. choć do tej pory jedynym uspokajającym lekiem były ziołowe chyba neopersen, 3 razy po 2 tabl i trzeciego dnia trzęsłam się jak zapomniałam dawki. Ostatnio często piłam melisę, ale dzisiaj chyba nie. Nic poza magnezem nie przyjmuję, więc nie rozumiem skąd takie silne poczucie ospałości. Lekarz twierdził, że trzeba odczekać tydzień lub dwa, by zaczęły działać jak należy. Ale nie sądziłam, że taki będzie efekt. Zombie. Dodam, że stan obecny różni się od wcześniejszych, miałam osłabienie, ale nie takie, raczej towarzyszyło zawrotom głowy lub stanom depresyjnym, i aż tyle nie spałam. I absolutnie nie piłam ostatnio alkoholu.
I jak walczyć z sennością i łykać przez jakiś czas? dodam, że przy tężyczce nie mam mowy o żadnej kawie itp niczym co wypłukuje magnez.

Drugie pytanie: co sądzicie o internetowych konsultacjach psychologicznych. Są takie przez skypa prowadzone.

Lek zispin 15mg -uczucie senności

przez Gojira 27 sie 2013, 18:24
Od Zispinu się nie uzależnisz. Mirtazapina często wywołuje efekt zombie, taki skutek uboczny może z czasem minąć, ale nie musi. Nie bardzo się da coś z tym zrobić. Jeśli się nie uczysz i nie pracujesz to łykaj i czekaj- może się poprawi.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez Popiół 28 sie 2013, 02:31
miko84 napisał(a):Nie mam potliwości na mircie.
O przypomniałem sobie że mirta świetnie działała na potliwość u mnie, mam problem z wiecznie spoconymi dłońmi a mirta fajnie to łagodziła, z jednej strony słabo działała przeciwlękowo a z drugiej dawała często taki spokój ducha i równowagę.
Popiół

przez nobody25 28 sie 2013, 07:37
Popiół, i patologiczne myślenie...

przez elfrid 28 sie 2013, 08:10
Popiół napisał(a):
miko84 napisał(a):Nie mam potliwości na mircie.
O przypomniałem sobie że mirta świetnie działała na potliwość u mnie, mam problem z wiecznie spoconymi dłońmi a mirta fajnie to łagodziła, z jednej strony słabo działała przeciwlękowo a z drugiej dawała często taki spokój ducha i równowagę.

Potwierdzam. Mirta świetnie niweluje objawy somatyczne typu pocenie. I ten spokój ducha zwłaszcza jak człowieka przetrzepie SSRI
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 28 sie 2013, 09:32
Bo działa trochę w sposób przeciwny do SSRI - antagonizuje receptory które powodują to pobudzenie przy stosowaniu SSRI. Więc jak na kogoś źle działają SSRI to bardzo prawdopodobne, że mirta się sprawdzi.

elfrid jaką dawkę bierzesz?
miko84

Sortuj wg