MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Dżejmson 25 sie 2013, 12:49
Zaeksperymentowałem i wziąłem wczoraj mirtę zamiast miansy. Baardzo marnie zadziałała na mnie nasennie, mimo że zwykle do pół godziny spałem jak niemowlę. Dziś jestem spięty jak gacie w kroku - miansa działa na mnie o wiele lepiej przeciwlękowo.
Dżejmson

przez ladywind 25 sie 2013, 13:46
Dżejmson, jak gacie w kroku ,rozwaliles mnie :lol:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 25 sie 2013, 14:39
ja zmniejszyłam dawkę do 3/4 tabletki i nie mam już zamuły rano ani takiego zgonu w nocy. póki co dobrze śpię, marzy mi się zmniejszenie do 1/2 i dobre zasypianie przy tym cały czas
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 25 sie 2013, 15:13
miko84 napisał(a):Ciekaw jestem efektów samej mirtazapiny u Ciebie elfrid :)

No na razie efekt jest taki, że spałem do 14. I niestety waga wzrosła. Mam nadzieję, że to po mianserynie, którą wziąłem jeszcze w czwartek. Dzisiaj postaram się zjeść jak najmniej.
Obudzilem się zmęczony, ale po kawie jest w miarę ok. Nie ma też jakiegoś intensywnego nasilenia lęków. Trochę otumanienie przez to dzialanie na H1, jakbym wziął za dużą dawkę hydroksyzyny.

-- 25 sie 2013, 15:26 --

Jednak wydaję mi się że mianseryna jest lepsza do połączeń. Pamiętam, że w połączeniu z fluo budzilem się po niej wypoczety, niezamulony a jednocześnie odprężony, zrelaksowany. Tego uczcuia zrelaksowania niestety nie ma po mirtazapinie.
Fluo biorę od piątku. Dodam do niej jak najmniejsze dawki mianseryny i zobaczę jak będzie.

-- 25 sie 2013, 15:27 --

miko84, bierzesz dalej paroksetyne z mianseryna? Jak działa na lęki?
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 25 sie 2013, 15:52
Mianseryna jest lepsza do połączeń, już pisałem dlaczego.

elfrid postanowiłem dać mirtazapinie jeszcze 4 tygodnie. Uznałem, że skoro w zimie były przebłyski poprawy której nie odczułem na żadnym innym leku to szkoda byłoby coś przegapić. Być może tylko się łudzę i żadnego działania już nie będzie, ale szkoda mi też tych 8 tygodni na tym leku, swoje pewnie zrobił i jeśli ma zadziałać to teraz albo nigdy. Na paro z miansą było najsilenie lęku, co normalne na początku, ale było też to nieznośne nasilenie anhedonii gdzie mogłem tylko leżec w stanie półdrzemki a w tym momencie nie mogę sobie na to pozwolić.

Na połączenie SSRI+mianseryna w tym czasie ze względu na życie zawodowe nie mogę sobie pozwolić bo jestem całkowicie bezproduktywny. Nasilenie lęków też nie pomaga.
miko84

przez elfrid 25 sie 2013, 16:01
Dżejmson, bierzesz już lamotrygine? I od razu 100mg?
miko84, rozsądnie. Oby mirta u ciebie zaskoczyła. Jakby co zawsze będziesz mógł coś dodać do niej później.
pregabalina, wenlafaksyna

przez barsinister 25 sie 2013, 16:33
pisze, że docelowo, 100 mg na start to by była piękna wysypka

BTW przeglądałem sobie dzisiaj fora amerykańskie (ponieważ zdania na temat skuteczności bupropionu w ChAD są mocno podzielone) i w USA ludzie biorą minimum 4 leki, najczęściej 6-7, rekordzista bodaj 12
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez miko84 25 sie 2013, 16:37
W USA pod względem lekowym są moim zdaniem totalnie CHORE. Brak tam jakiejkolwiek racjonalności, a lekarze wydają mi się przedstawicielami koncernów farmaceutycznych. Polska pod tym względem jawi mi się jako oaza spokoju i racjonalności - wcale nie zacofania, bo używane są u nas wszystkie dostępne leki poza solami amfetaminy. To właśnie np. USA nie chcą wpuścić do siebie leków typu tianeptyna czy amisulpiryd, nie mają już mianseryny która do połączeń jest bardzo potrzebna.
miko84

przez Popiół 25 sie 2013, 16:40
miko84 skoro ty prowadzisz życie zawodowe to nie jest źle z tobą ;) Czy u Ciebie występują takie ciężkie stany depresji z myślami samobójczymi że nie jesteś w stanie funkcjonować?
Popiół

przez miko84 25 sie 2013, 16:42
Popiół takich stanów nie ma i nigdy nie było. Moja depresja przypomina bardzo melancholię - brak jest jakiejkolwiek radości, uniesień, pasji, poprawy nastroju, brak chęci i motywacji do działania i pracy oraz kontaktów z ludźmi. Taka wegetacja. Jest też sporo objawów typu zaburzenia pamięci, koncentracji. Sporo też somatyki - potliwość, napięcie mięśni, problemy z krążeniem.
miko84

przez Gojira 25 sie 2013, 16:45
To tak jak moja :(

Mnie już nic nie interesuje. Nie robię niczego, co kiedyś sprawiało mi przyjemność- nie mogę np czytać, co wcześniej uwielbialam
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez miko84 25 sie 2013, 16:48
Gojira spróbuj samej mirtazapiny bo ona działa inaczej w połączeniu z innymi lekami. Można powiedzieć, że inne leki "przeszkadzają" w jej działaniu, bo działają w przeciwną stronę - agonizują receptory które ona antagonizuje (i mogą zwiększać aktywność osi HPA co ona z kolei zmniejsza). Ja w zimie miałem poprawę po mircie jak po żadnym innym leku. Możesz też spróbować amitryptyliny która działa podobnie.
miko84

przez tiktalk 25 sie 2013, 16:48
miko84, a co myślisz o potencjalnej synergii w działaniu fluo i miansie? chodzi mi o antagonizm 5ht2c, prozac jest atypowym ssri w tej kwestii
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez miko84 25 sie 2013, 16:50
Ale to bardzo słaby antagonista 5-HT2c. Po co taki synergizm? Synergizm bardzo potrzebny masz przez samo połączenie SSRI z antagonistą 5-HT2c, np. mianseryną. A do tego możesz użyć jakiegokolwiek SSRI i mianseryny. Jak nie czujesz pełni działania to zwiększ dawki, te co bierzesz są moim zdaniem dość małe.
miko84

Sortuj wg