MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez elfrid 24 sie 2013, 20:28
ciamciaramcia, właśnie zacząłem brać mirte i mam pytanie? Tyłeś z powodu nadmiernego apetytu czy niejako sam z siebie?? Kiedy był okres największego przyrostu masy ciała?
pregabalina, wenlafaksyna

przez barsinister 24 sie 2013, 20:32
już tu było kilka osób w wątku, które tak utyły (jeszcze na depakine i olanzapinie były takie przyrosty)
w teorii waga powinna powoli wracać do dawnego poziomu (ja te 7 kg co je złapałem po mianserynie zgubiłem po miesiącu)

ale 30 kg, tu by się lekarz przydał, pełne badanie krwi, usg jamy brzusznej i tak dalej, to może być jakiś skutek uboczny i narząd mirtazapiną drażniony zastrajkował
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez ciamciaramcia 24 sie 2013, 20:45
elfrid -

w ciągu ponad roku przybyło mi do 95 i przez następne 2,5 lat tak się wahało między 92 a 102

ogólnie zwiększył się apetyt, ale wg mnie też coś z metabolizmem się dzieje, poza tym miałem takie ostre napady głodu o różnych porach doby, czasem się w nocy budziłem, z ostrym ssaniem w zołądku i musiałem się napchać... trudniej też saznąć na głodno było
wcześniej przez kilka lat brałem venlafaxine i nie było tego kłopotu, i aktywność większa, ale niestety wywoływał u mnie arytmie, (2x razy kardiowersja i konieczne było leczenie kardiologiczne)

inna sprawa że tryb życia też mniej aktywny prowadze teraz...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 24 sie 2013, 20:50
ciamciaramcia, znam ten ból, też miałem napady głodu na mianserynie. Dlatego mam nadzieję, że jak ich nie będzie na
mircie to może uda się uniknąć nadwagi. Pamiętam, że 15kg po mianserynie praktycznie same zeszły w ciągu 4 miesięcy.

przez Dżejmson 24 sie 2013, 21:12
Zastanawia mnie czy zastąpienie miansy mirtazapiną w połączeniu z sertra nie da lepszego działania przeciwdepresyjnego.
Dżejmson

przez barsinister 24 sie 2013, 21:16
jak dla mnie mirtazapina ma wspaniały potencjał antydepresyjny (gdybym nie spał po niej 12 godzin dziennie, to pewnie bym brał do dzisiaj)

przez tiktalk 24 sie 2013, 21:17
próbuje i jedno i drugie tzn mam w szafce i mirte i mianse, wydaję mi sie że miansa mimo większych uboków w sensie sedacja i osłabienie lepiej się sprawdza w napedzie w ciągu dnia, lepiej od mirty działa na fobie różnego rodzaju
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez elfrid 24 sie 2013, 21:26
tiktalk, mi się z kolei wydaje, że miasneryna jest bardziej sedatywna i właśnie ma więcej uboków.

przez Dżejmson 24 sie 2013, 21:29
Zrobię test. Zostało mi akurat kilka tabsów mirty, akurat do wtorkowej wizyty u lekarza wystarczy, gdyby się okazało, że działa lepiej niż miansa.
Dżejmson

przez tiktalk 24 sie 2013, 21:29
elfrid, chodzi mi o to co w ciągu dnia, ale na noc miansa ma większą moc usypiania i pierwsze 2-3 godziny po przebudzeniu, za to później lepiej działa na fobie, checi do działania itd
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez barsinister 24 sie 2013, 21:30
kilkudniowy test ci nic nie da, zresztą z tego co piszesz w innym wątku schemat leczenia się w twoim przypadku nie sprawdza

przez Dżejmson 24 sie 2013, 21:31
barsinister, ale poczuję różnicę jak chodzi m.in. o sedację.
Dżejmson

przez elfrid 24 sie 2013, 22:15
tiktalk, nie mam fobii więc trudno mi się wypowiedzieć. jednak mirtazapina jest silniejszym lekiem przeciwdepresyjnym niż mianseryna. więc połączenie z nią SSRI powinno dać lepszy efekt.

barsinister, jaki schemat się nie sprawdza. Dżejmson, bierze sertralinę i mienaserynę niespełna dwa tygodnie.

Dżejmson, na mirtazapinie sedacja powinna być mniejsza. tak jest przynajmniej w moim przypadku. daj znać jak u Ciebie.

wiadomo, że leki powinny mieć czas na zadziałanie. ale moim zdaniem po dołożeniu miasneryny/mirtazapiny do SSRI różnicę widać bardzo szybko. po przespanej nocy człowiek budzi się wypoczęty, bez lęku i pełen energii. z czasem to działanie się jeszcze bardziej krystalizowało. niestety ze względu na tycie zawsze rezygnowałem z mianseryny. najdłużej wytrzymałem 4 miesiące w połączeniu z fluo.

przez ciamciaramcia 24 sie 2013, 22:30
mianseryne również brałem przez pewien czas, ale paskudnie się po niej czułem, przewód pokarmowy zupełnie rozregulowany, do tego przy większych dawkach specyficzne otępienie, a nawet z minimalną ilością alko(1-2piwo) tragedia . działenie nassenne podobne do mirta, z tego co pamiętam.lub słabsze. a na depreche chyba zero. zarówno mirta i mianseryna na mnie działały błyskawicznie - nasennie nadal czasami stosuje niweiwelkie dawki mirta ( 15 mg) - większe działają inaczej - o dziwo słabszy efekt nasenny . na początku terapi mirta byłem zachwycony, po około tygodniu byłem aktywny wystarczało mi 5-6 godzin snu na dobę, radość z życia i sexu( w przeciwieństwie do np paroxetyny), niestety po kilku miesiącach efekt wyraznie osłabł mimo podnoszenia dawki. ostatecznie z lekarzem ustaliłem że nie ma po co zwiększać powyżej 45 na dobę bo wieksze uboczne a korzyści brak.

ważna sprawa przy mirta i fluanksolu wylądowałem w szpitalu P... tak gwoli ostrzeżenia

Sortuj wg