MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 24 sie 2013, 12:49
ladywind tak jakby spojrzeć to trudno dostrzec że mam anhedonię, ale nie cieszą mnie pasje które zawsze mnie cieszyły. Na mircie w zimie miałem dni gdy to uczucie prawdziwej pasji, fascynacji i przyjemności z zainteresowań wróciło. Był zachwyt, uniesienie, takie ciepło na sercu gdy robiłem to co mi sprawiało przyjemność. Do tego czasu nie wiedziałem w jak głębokiej anhedonii byłem...

Na SSRI po czasie wróciłem do czynności codziennych ale pasje nie sprawiały mi takiej przyjemności, nic nie cieszyło tak na prawdę i szczerze. Mógłbym tak przeżyć życie nie wiedząc jak mogę się czuć gdy z tego wyjdę... Nie było motywacji i chęci by robić to co się lubi.

Ja się nie dziwię że jest tyle stron o związkach które się rozpadły przez SSRI - one rzeczywiście mogą zabijać prawdziwe, pasjonujące uczucie z uniesieniem, tymi motylami w brzuchu itd.
miko84

przez elfrid 24 sie 2013, 12:52
miko84, ja też kombinuje z lekami szukam najlepszych rozwiązań. Moją porażką była teoria ze stabilizatorami solo. Ale Ty tak uważnie obserwujesz siebie i swoje ciało, że to chyba nie jest zdrowe. Siła przy wyprawach w góry, reakcje przy znajomych itp itd. Nie wiem czy z tego nie ma większej szkody niż pożytku.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 24 sie 2013, 12:55
elfrid możliwe, na SSRI to się ustabilizowało. Być może SSRI są wyjściem dla mojego zdrowszego, ale mniej pasjonującego życia...
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marek1977 24 sie 2013, 13:08
Nie można mieć wszystkiego-SSRI w zamian za spokój jaki dają zabierają też nieco pozytywnych uczuć,stymulanty dają moc ale w zamian indukują lęk i niepokój.Nie ma jak na razie idealnych leków które oferowały by w jednym pakiecie-spokój,wyciszenie,działanie przeciwlękowe a zarazem napęd,moc,zanik anhedonii itd.Trzeba zbilansować zyski i straty i znaleźć najlepszy dla siebie kompromis.
Conscientia est, necesse est

przez elfrid 24 sie 2013, 13:26
miko84, spróbuj połączenia 40mg fluoksetyny i 60mg mianseryny. Wyrywa z butami. Jak to nie zadziała to nie wiem co.

przez nobody25 24 sie 2013, 14:16
elfrid, ja biorę 4 dzień, z tym że tej nocy nie pospałem bo już dawka nie wystarcza. Dzisiaj też zarzucę 30, szybko rośnie tolerancja. Apetyt póki co ok, ale wiesz z tymi lekami
to jest tak że dopiero po czasie może zaskoczyć apetyt. Ja po mianserynie zacząłem wcinać po dobrych 2 miechach. A może to jest tak że wczesniej nie odczułem tego apetytu. Już sam nie wiem. W każdym bądź razie od dziś wchodzę na 30, a co konkretnie bierzesz? ja mam mirtor. I od dzis zwiększyłem dawkę seronilu do 20.
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez elfrid 24 sie 2013, 14:29
nobody25, no ją z mianseryna miałem tak, że już na następny dzień jadłem jak oszalały.
Mirtazapina nie jest tak dobra na sen jak mianseryna. Ona ma działać przeciwdepresyjnie brana solo. Im wieksza dawka tym silniejsze działanie. Natomiast mianseryna właściwości leku przeciwdepresyjnego ma dopiero od 60mg. W niższych dawkach jest przepisywana na sen i celem potencjaizowania działania SSRI.
Co do leków nie lubię SSRI. Najlepsza dla mnie była wenlafaksyna. Z kolei fluoksetyna jest najmniej specyficznym SSRI. Działa też na 5HT2c i dlatego najlepiej sprawdza się w połączeniach z mianseryną i mirtazapiną oraz trazodonem.

-- 24 sie 2013, 14:37 --

Też mam Seronil i Mirtor. Ale póki nie mam takiego apetytu spróbuje mirtazapine solo. Jakbyś poczytal moje wcześniejsze posty od czasu gdy przestałem brać wenle na SSRI w tym fluo miałem problemy ze sztucznym pobudzeniem, nakreceniem, czego nie ma na miansie i mircie.
Już od dawna chciałem spróbować tych leków solo, ale wiedziałem, że z moją tendencją do tycia nie poskromie apetytu. Liczę na dobre działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne tj. motywację, energię itp, i oczywiscie sen, po ktorym czuje sie wypoczety. Ale czas na ocenę pewnie będzie za miesiąc dwa, kiedy lek się rozkreci i wyplucze się ze mnie SSRI.

przez Dżejmson 24 sie 2013, 18:00
elfrid, przerzuciłeś się na fluo zamiast sertraliny? Daj znać jak efekty. Ciekaw jestem jak z działaniem przeciwlękowe takiego mixu.
Dżejmson

przez Tańczący z lękami 24 sie 2013, 18:40
Marek1977 napisał(a):Nie można mieć wszystkiego-SSRI w zamian za spokój jaki dają zabierają też nieco pozytywnych uczuć,stymulanty dają moc ale w zamian indukują lęk i niepokój.Nie ma jak na razie idealnych leków które oferowały by w jednym pakiecie-spokój,wyciszenie,działanie przeciwlękowe a zarazem napęd,moc,zanik anhedonii itd.Trzeba zbilansować zyski i straty i znaleźć najlepszy dla siebie kompromis.

Bardzo mądre, aczkolwiek nieco gorzkie słowa. Ja przestałem już dawno wierzyć w cudowny lek. SSRI pomagają na lęk i zmniejszaja niektóre natręctwa, dzięki czemu mogę pracować i radzić sobie ze stresem. W zamian oferują zajebistą anhedonię - na zasadzie, że nawet dupy poderwać mi się nie chce, co kiedyś było celem nr 1. I to zarówno dosłownie jak i w przenośni :? Nie chce mi się inicjować kontaktów towarzyskich, tak jak kiedyś. Jest to zatem życie zdrowe, ale i niezdrowe, bo niepełne, bez pasji życia, bez głodu życia, bez sensu. Moim zdaniem przeciętny człowiek ma jednak więcej emocji. Mirta poprawia wydolność fizyczną, którą ssri totalnie mi zmniejszają - potwierdzam to, co pisał miko84 o chodzeniu po górach. Sprawdzałem i w górach i nad morzem - nie chce mi się biegać i uprawiać sport, co zawsze było mi potrzebne. Muszę się teraz zmuszać - taka prawda, a bez mirty mam zadyszkę nawet szybko idąc. Lamo i stabilizatory są dobrym dodatkiem, dla niektórych wybawieniem, ale nie wierzę w ich wielką siłę. Są dla mnie bardziej subtelne. Złoty środek to moim zdaniem kombinacja 2 leków, np małe dawki ssri + miansa/mirta/neurolep. I oczywiście to jedynie moja subiektywna ocena.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez barsinister 24 sie 2013, 18:45
nobody25 napisał(a):elfrid, ja biorę 4 dzień, z tym że tej nocy nie pospałem bo już dawka nie wystarcza. Dzisiaj też zarzucę 30, szybko rośnie tolerancja

najlepiej nasennie działa dawka 15 mg, im większa dawka tym mniejszy wpływ na sen
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez hania33 24 sie 2013, 18:51
Mi również już coraz gorzej z lekami, nie wiem co by mogło pomoc , po Mircie źle się czułam po Paro boli mnie ciągle głowa i jestem leniwa..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez ladywind 24 sie 2013, 19:01
Tańczący z lękami, ale czy sport znowu jest takim szczęściem samym w sobie ? Przecież oprócz sportu są też inne ciekawe zajęcia . Takie uprawianie sportu też może być natretne . Może tu jest problem
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 24 sie 2013, 19:06
Dżejmson, na razie chcę spróbować samą mirtę, bez żadnego SSRI, bo te nasilają u mnie lęki.

-- 24 sie 2013, 19:10 --

barsinister napisał(a):
nobody25 napisał(a):elfrid, ja biorę 4 dzień, z tym że tej nocy nie pospałem bo już dawka nie wystarcza. Dzisiaj też zarzucę 30, szybko rośnie tolerancja

najlepiej nasennie działa dawka 15 mg, im większa dawka tym mniejszy wpływ na sen

i tym lepsze działanie przeciwdepresyjne, promotywacyjnie i wzmacniające działanie SSRI.

-- 24 sie 2013, 19:11 --

Tańczący z lękami, a sama mirta nie działa u ciebie przeciwlękowo?

przez ciamciaramcia 24 sie 2013, 19:56
witam wszystkich

mam pytanie do osób które przyjmowały mirtazepine przez dłuższy czas ( np 2 lata)

jak jest ze zrzuceniem wagi po zakończeniu terapii?

u mnie jest nie za wesoło, z 70 przytyłem do ponad 100 ( przy 182 wzrostu ok 30 lat, dość wysportowany swego czasu)

a zgubić mi się udało tylko ok 7 kg przez pół roku

sprawa mnie niepokoi tym bardziej że zanosi się na następną kuracje...

leczony byłem na depresję, ADHD, bezsenność - mirotr i podobne okazał się być całkiem skuteczny a do tego mało objawów ubocznych ( a sny fenomenalne, po pewnym czasie częściowo opanowałem świadomy sen...)

może też jakies doświadczenia odnośnie wagi i apetytu, przy leczeniu trazadonem?

Sortuj wg