MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 24 sie 2013, 10:14
Marek1977 bo klomipramina ma działanie antycholinergiczne i inne skutki uboczne które posiadają trójpierścieniowce (wpływ na serce).
miko84

przez ladywind 24 sie 2013, 10:39
Marek1977, oby tak dalej było coraz lepiej.

-- 24 sie 2013, 09:47 --

miko84, może w przypadku klomi te skutki szybko ustępują, jednak większość lekarzy nie tylko w Polsce bardzo rekomenduje ten lek na OCD.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 24 sie 2013, 10:49
Bo to bardzo silny SRI, porównywalny z paro. Gdy nie było SSRI był to jedyny lek tak skuteczny na OCD.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 24 sie 2013, 10:52
Z dwojga więc złego lepsze SSRI bo mają mniej skutków ubocznych.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 24 sie 2013, 11:29
nobody25, na razie spokojnie, nie ma tego wilczego głodu. Wczoraj wziąłem już całą tabletkę czyli 30mg. I zastąpiłem sertralinę fluoksetyną.
Też brałem kiedyś połączenie fluoksetyny i mianseryny. Przez trzy miesiące przytyłem 15kg. Ale samo połączenie działało świetnie. Dlatego uważam, że mógłbyś spróbować zastąpić minaseryne mirtazapina.
pregabalina, wenlafaksyna

przez nobody25 24 sie 2013, 12:13
elfrid, tak zrobiłem właśnie. Który dzień bierzesz mitrazapinę?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez miko84 24 sie 2013, 12:14
Jak myślicie, jeśli po 8 tyg. nie było efektów mimo tego, że lek zadziałał w zimie, to czy dalsze tygodnie mogłoby przynieść poprawę? :?
miko84

przez elfrid 24 sie 2013, 12:17
nobody25, dopiero drugi. Wcześniej z desperacji dołączyłem 10mg mianseryny, ale pojawił się ogromny apetyt. A Ty?

przez ladywind 24 sie 2013, 12:19
miko84, myśle, że nie. Znasz moją historię z wenlą. Wczesniej super pomagała na wszystkie objawy, a teraz nawet zwiększenie dawki nic nie daje, a już sporo czasu ją biorę. Wtedy trzeba zmienić na inny.
Podobnie miałam z paroksetyną. Najpierw pomagała, potem jak chciałam ponownie do niej wrócić już nie zadziałała jak należy.

przez elfrid 24 sie 2013, 12:27
miko84, zależy w jakim zaburzeiniu. W zok trzeba uzbroić się w cierpliwość. W kwestii depresji i lęku może też, jeśli jednak już wcześniej pojawiła się poprawa. W moim przypadku jeśli po 2 tyg pojawiały się efekty to oznaczało, że lek się rozkreci i będzie lepiej (wenlafaksyna). Jak po dwóch tygodniach nic się nie działo to i po miesiącu nic się nie wydarzyło (paro). Jednak moim zdaniem mianseryna i mirtazapina dość szybko ujawniają działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe.
A czemu pytasz? Chcesz porzucić obecną kombinację paroksetyny i mianseryny?
Ja cały czas nie mogę się zdecydować czy brać mirtę solo. Boję się zmęczenia a w pracy cuda na kiju beznadziejny okres. Ale to chyba logiczne, żeby najpierw spróbować jeden lek, a potem ewentualnie dołączyć drugi. Miałem postępować rozsądnie.

-- 24 sie 2013, 12:28 --

ladywind, ciekawe czemu tak się dzieje. Niektórzy biorą jeden lek przez 10 lat z przerwami i zawsze pomaga.

przez ladywind 24 sie 2013, 12:37
elfrid, nie mam zielonego pojęcia. Mozliwe że zależy to od rodzaju choroby. W przypadku nn czytałam że często nawet przy braniu leków następują nawroty i trzeba zmieniać na inny lek, bo ten wcześniejszy traci swoją moc.
A Ty tez masz Zok?

przez miko84 24 sie 2013, 12:43
elfrid denerwuje mnie ta anhedonia którą mam od pierwszych dawek. Mirta to był jedyny lek z wszystkich które brałem który zadziałał na anhedonię u mnie tak jakbym tego oczekiwał.

A SSRI ją pogarszały, nie wiem czy ten większy wzrost serotoniny z tego połączenia nie będzie jej zwiększał.

Jak szybko wrócę do mirty to przerwa bez jej brania nie będzie znów taka długa, więc muszę się zastanowić bo mam jeszcze miesięczny zapas.

Nie ma zmęczenia na mircie, może tylko początkowo. Zauważyłem że na mircie np siła podczas wyprawy w górach była 100x większa niż na SSRI.
Ostatnio edytowano 24 sie 2013, 12:47 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez ladywind 24 sie 2013, 12:46
miko84, czym się objawia ta anhedonia u Ciebie? poza tym bierzesz zbyt krótko ten nowy zestaw, musisz dać tym lekom napewno miesiac, dwa żeby sie przekonać.

przez elfrid 24 sie 2013, 12:49
ladywind, na szczęście nie. Mam depresję, a ostatnio też silne lęki.
miko84, nie znam się zbyt dobrze na mechanizmach ale paro to byłby ostatni lek, który bralbym na anhedonie. Lepiej wróć do mirty a przy najbliższej wizycie poproś o fluoksetyne albo wellbutrin.

Sortuj wg