MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez hania33 16 sie 2013, 15:20
Ja brałam Mirtazepine 15 mg , przez 3 miesiące, mi naprawdę zaszkodziła.Spalam po niej dobrze , rano leki i silny ból mięśni i stawów..nigdzie nie mogłam wychodzić.Gdy lekarzowi powiedziałam , ze źle się czuje po niej wywalił oczy,,niemożliwe,,wszyscy chwalą.Zbadał krew spadły mi po niej krwinki białe,kazał odstawić od razu..skutki odstawienne były tez okropne, zawroty głowy, nudności, ból mięśni.Dopiero , jak weszłam na fora zagraniczne i zobaczyłam co piszą inni zrozumiałam , ze ten lek mi zaszkodził.Juz nigdy nie zaufam lekarzowi, innym może pomoc innym zaszkodzić a lekarze nie dbają o to i przepisują .Oby Wam ten lek pomógł, z całego serca życzę.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Marek1977 16 sie 2013, 19:46
Mianseryna rzeczywiście istotnie silniej antagonizuje receptory 5HT2 od mirtazapiny (blisko 10-krotnie mocniej);dodatkowo mianseryna silniej antagonizuje receptor 5HT2c od 5HT2a co też ma istotne znaczenie kliniczne.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 17 sie 2013, 07:20
Tu właśnie nie, mirtazapina 2 razy silniej antagonizuje receptory 5-HT2c od 5-HT2a, mianseryna na odwrót.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nobody25 18 sie 2013, 01:01
czy jeśli podczas brania miansegu bardzo utyłem to istnieje duże prawdopodobieństwo że po mitrazapinie apetyt też się zwiększy? i czy można mitrazapinę stosować np. z seronilem ?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez barsinister 18 sie 2013, 01:22
nobody25 napisał(a):czy jeśli podczas brania miansegu bardzo utyłem to istnieje duże prawdopodobieństwo że po mitrazapinie apetyt też się zwiększy? i czy można mitrazapinę stosować np. z seronilem ?

nie ma reguły, ja na mianserynie tyłem szybko, na mirtazapinie w ogóle - ale sporo osób jednak tyje, czasem bardzo mocno
z seronilem bardzo dobra para (dla mnie była aż za dobra bo dostałem ostrej hipomanii)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez nobody25 18 sie 2013, 01:33
barsinister, a jaka w ogóle jest różnica pomiędzy mianseryną a mitrazapiną? która jest starsza ? długo brałeś mitrazapinę? dobrze działa na lęki?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Loris 18 sie 2013, 12:09
hania33
Gdy lekarzowi powiedziałam , ze źle się czuje po niej wywalił oczy,,niemożliwe,,wszyscy chwalą.

Też tak miałem potem przez ten lek miałem kłopoty w pracy a jak o tym powiedziałem to niemożliwe bo pacjenci sobie chwalą a ona ma samych starszych bo ona wie lepiej odemnie co mi pomaga to co ja mam 50 + żeby mi to przepisywać ? Nie wiem czy oni są sponsorowani przez koncerny farmaceutyczne czy co. Niech sami spróbują to zażywać a potem się wypowiedzą czy dany lek pomaga czy nie.
Loris

przez CórkaNocy 18 sie 2013, 12:15
to napisze mi ktos jak silnie w tej jakiejs sile wyrazonej w knm czy nm, nie pamietam jak to bylo, ale jak silnie mirta dziala na dopamine. nie wiem gdzie szukac takich rzeczy
CórkaNocy

przez hania33 18 sie 2013, 12:18
Loris

Masz racje, wyobraź sobie , ze po Mirtazepinie schudłam 15 kg, również lekarz się na mnie patrzył , jak na ufoludka i znów niemożliwe, wszyscy tyją raczej po tym leku.Do dzisiaj mnie bolą mięśnie i drgają , lek mnie osłabił a minął już przeszło miesiąc , jak nie biorę.Na sen jest super lekiem to trzeba oddać, lecz na nerwice lekowa nic mi nie pomógł a taka miałam nadzieje, gdyż lekarz zapewniał, ze dobra na leki jest. :(

Obrazek

przez Loris 18 sie 2013, 12:27
hania33, No na sen super naprawdę po połowce po 20 minutach czułem się jakby ktoś mnie młotkiem ogłuszył a w nastepny dzień do 14 nie mogłem nogami przebierać
Loris

przez hania33 18 sie 2013, 12:32
Loris

Zgadza się :D Mnie tylko raz namówił lekarz na 30 mg , nie wiedziałam , gdzie jestem rano a takie nerwy w środku , ze uciekać sama przed sobą chciałam :D Innym może ten lek pomoc, ponieważ na każdego działa inaczej , lecz mi te 3 miesiące dały niezłą nauczkę.

Obrazek

przez miko84 18 sie 2013, 14:51
Nie widziałem osoby której pomogło 15 mg. Jest sporo osób którym ten lek pomógł, potrzeba tylko odpowiednio dużo czasu na odpowiednio wysokiej dawce. Piszecie o efektach które z czasem mijają. Rozumiem, że negatywny wpływ na krew jest niebezpieczny i jest natychmiastowym wskazaniem do odstawienia, ale jest to rzadki efekt uboczny.

CórkaNocy ten lek nie działa bezpośrednio na dopaminę. Lek antagonizuje receptory 5-HT2c, których blokowanie powoduje zwiększenie uwalniania dopaminy. Także przez pośredni agonizm 5-HT1a uwalnia dopaminę.
miko84

przez hania33 18 sie 2013, 14:55
miko84

Ja rozumiem , również znam sporo osób , którym ten lek pomógł, lecz ja nie byłam w stanie brać 30 mg, mi nie służył , lecz innym może pomoc.
To nic złośliwego , czytam forum od pol roku , wiem ,ze znasz się na lekach.Nikogo nie chciałam zniechęcać. :(

-- 18 sie 2013, 15:15 --

Rozumiem, że negatywny wpływ na krew jest niebezpieczny i jest natychmiastowym wskazaniem do odstawienia, ale jest to rzadki efekt uboczny.

Właśnie , mnie ten efekt uboczny dopadł, teraz mecze się na Paro :( Badajcie krew , miko84 a czy od tych złych wyników krwi mogły mnie bolec mięśnie i stawy ,pozostało mi jeszcze to drżenie mięśni,biorę magnez , wapno , potas..nic nie pomaga. :( Chciała bym wiedzieć co o tym sadzisz.Pozdrawiam.

Obrazek

przez miko84 18 sie 2013, 15:21
Bóle mięśni i ogólne osłabienie mogło być z powodu pogorszenia krwi. Objawem obniżenia białych krwinek które to najczęściej występują przy braniu tego leku jest rozbicie, osłabienie, bóle mięśni, łatwe łapanie infekcji, krew z nosa itd.

Powodzenia z paro, to lek działający w przeciwny sposób i nie ma na nim możliwości pogorszenia krwi, może nawet wróci to do normy. A jak z efektem przeciwdepresyjnym? Paro to lek któremu dałem najwięcej czasu licząc, że zadziała na moją depresję - brałem go w różnych dawkach (dochodzących do 40 mg) około roku, ale nie zadziałał na moją depresję. Nie miałem na nim poprawy nastroju jakiej oczekiwałem - tego uczucia optymizmu i nadziei z którym żyłoby się w miarę normalnie. Pogorszył też w pewnych aspektach moją anhedonię - moje pasje nie cieszyły tak jak kiedyś i nic mi się nie chciało, wysiłek fizyczny to był koszmar.
miko84

Sortuj wg