MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 08 lip 2013, 20:02
Marek1977 tak, senność jest mniejsza z czasem. Działanie na anhedonię odczułem po ok 2 tygodniach brania. Na początku były to przebłyski, łapałem się na tym, że coś co dawniej tak na mnie działało na powrót zaczynało mnie fascynować i cieszyć, z czasem działanie jest coraz lepsze. Warunkiem jest regularne branie, nie działa od razu.
miko84

przez Marek1977 08 lip 2013, 20:26
Dzięki za odp Miko
Fajnie działa mirta,tylko jest jeden problem-tycie-w ciągu trzech dni jej zażywania przytyłem 4 kg!!
Conscientia est, necesse est

przez Siding Spring 08 lip 2013, 20:46
szybko cos strasznie:>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marek1977 08 lip 2013, 21:25
Dosłownie jem i wciąż czuje głód,nawet w trakcie picia czuje pragnienie;mam wrażenie że mirtazapina zaburza zupełnie ośrodki sytości w mózgu.
Conscientia est, necesse est

przez CórkaNocy 08 lip 2013, 22:25
Ojej to strasznie szybko przytyłeś. Pewnie to też zatrzymanie wody w organizmie i może przydałby ci się lek brany w dzień redukujący apetyt?
Sama przytylam na mircie dużo ale jednak chyba te leki trochę mi go hamowały i nie chcę wiedzieć jakie wżeranie wszystkiego byłoby bez tego.
CórkaNocy

przez miko84 09 lip 2013, 10:40
Mirta zwiększa apetyt, potrawy bardziej smakują, ale to jest moim zdaniem pewien warunek konieczny do zadziałania na anhedonię. Bo przyjemność z jedzenia to jedna z większych przyjemności z życiu - jak to jest to inne przyjemności będą również. Ja miałem przez depresję i nerwicę obniżony apetyt, więc nie martwi mnie wcale jego zwiększenie.
miko84

przez depas 09 lip 2013, 16:34
Też nie miałbym problemu ze zwiększonym apetytem na mircie. Obecnie jem tylko jeden posiłek dziennie, późno wieczorem, zupełnie odzwyczaiłem się od jedzenia śniadań, podobno najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Tyle że na mnie mirta brana wcześniej nie bardzo działała w ten sposób, biorąc ją 2 miesiące nic nie przytyłem i nie zwiększył mi się apetyt. Zupełnie co innego niż neuroleptyki olanzapina i risperidon, po nich było tycie "samo z siebie", bez większego apetytu. Teraz jem kwetiapinę i zrzuciłem kilka kilo, pamiątki po eksperymencie z olnzapiną.

-- 12 lip 2013, 15:13 --

No i udało się, wziąłem wczoraj 15mg mirty na noc i spałem jak dziecko. Żadnych wybudzeń, nic. I absolutnie kosmiczne sny. Oby tak dalej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Morus1 15 lip 2013, 16:56
Witajcie, jestem tu nowa, ale kombinacja leków, jaką mi dziś przepisano, spowodowała, że potrzebuję konsultacji - doświadczenia. Bo ulotki mnie powalają. Mam brać przed snem Mirtagen 15 i rano rudotel 10. Do tej pory były bezskuteczne eksperymenty z fluanxolem i aciprexem, ale moja depresja na nie nie zaskoczyła. Zdycham dalej. Dzięki i pozdrawiam

przez miko84 15 lip 2013, 18:11
Morus1 bierz leki jak zalecono, lekarz na pewno dobrze wybrał. Docelowo pewnie zostaniesz na samym mirtagenie a rudotel zostanie odstawiony. Być może podbita Ci zostanie dawka mirtagenu na 30 mg, albo 45 mg. Ja biorę 45 mg bo tyle potrzebuję. Bardzo chwalę ten lek, inne u mnie nie zadziałały.
miko84

przez Anna Maria 15 lip 2013, 22:55
Biorę ponad miesiąc mirzaten i chudnę. Można? Można. To zależy od organizmu. Nie każdy po tym leku tyje.
Anna Maria

przez Popiół 15 lip 2013, 23:05
Marek to ładnie się opychasz jak w 4 dni nabrałeś tyle kilogramów ;) ale pewnie sam stolec waży z 2kg przy takim apetycie ;)
u mnie senność i apetyt znacznie zmniejsza się z czasem przy kuracji mirtą.

Miko dlaczego zamieniłeś mianse na mirte?
Popiół

przez miko84 16 lip 2013, 11:27
Popiół wydawało mi się, że mianseryna bardziej osłabia, szczególnie rano.
miko84

przez ladywind 16 lip 2013, 11:34
kasiątko, ja też nie tyłam po tym leku.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Popiół 17 lip 2013, 00:28
Miko to może mieć sens, bo też przy mianserynie wydaje mi się że jestem z rana bardziej otumaniony ale lubię mianse, sprawia wrażenie "mocniejszej" od mitry w tych samych dawkach, poza tym z czasem ten poranny efekt uderzenia młotem w głowę słabnie ;) później nie odczuwam praktycznie żadnego dyskomfortu i apetyt wraca do normy.

Z innej beczki napiszę że robiłem już kilka swoich eksperymentów i praktycznie każdy lek dopaminergiczny powoduje natychmiastową poprawę mojego stanu, nastrój wraca do poziomu na jakim powinien się utrzymywać, nie jest jakiś hiper itp....po prostu wszystko wraca do normy, powstaje taka zdrowa równowaga psychiczna, kiedy to potrzebne jest pobudzenie i dobry nastrój a kiedy potrzeba spokoju to jest spokój. Muszę dopasować lek który potrafił by utrzymać ten miły stan.
Sulpiryd niestety długo nie podziała jednak z początku daje efekty kosmiczne ;)

Tym czasem testuje moklobemid bo zawsze ciekawił mnie ten lek a nie próbowałem.
Popiół

Sortuj wg