MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez sylvek 04 lip 2013, 12:57
Ja odczuwam dzialanie mianseryny dokladnie odwrotnie - u mnie znacznie zwieksza anhedonie, mirty nie testowalem. Wytlumaczyc mozna to prosto - przyczyn moze byc kilkadziesiąt a leczenie musi byc maksymalnie dostosowane do konkretnej osoby. Jakkolwiek zaden z powszechnie dostepnych lekow nie pokazal niczego przy anhedonii towarzyszącej schizofrenii oraz przy anhedonii spolecznj w autyzmie. Dopiero rozwiazanie tej kwestii pozwoli nam powiedziec ze o anhedonii wiemy juz wszystko. W badaniach jedynie srodki dzialajace na mglu2/3 i ampakiny cos pokazaly (nie zniosły anhedonii całkowice ale poprawa była). Nie nalezy zapominać ze to glutaminian tworzy sygnal i odpowiada tutaj za krytyczne w tym przypadku LTP umozliwiajace wyzwolenie nagrody w odpowiedzi na konkretny bodziec. Większosc neurotransmiterów tłumi (w zdecydowanej wiekszosci przypadków) selektywnie (dopamina) bądź nie selektywnie (gaba) połączenia w których za transport informacji odpowiada wczesniej wspomniany neurotransmiter.

przez miko84 04 lip 2013, 13:16
"Adjunct mirtazapine for negative symptoms of schizophrenia." http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21950644
miko84

przez sylvek 04 lip 2013, 13:20
co do opoidowego to lubudubu, ma anhedonie zwiazana prawdopodobnie z ssri i bedzie zazywal naltrekson (antagonista r. opoidowych). Po dlugotrwalym przyjmowaniu receptory powinny ulec upregulacji i zniesc anhedonie jesli ten receptor jest tu glownym winowajcą.

-- 04 lip 2013, 12:26 --

negatywne symptomy schizofrenii to szereg objawów a poprawa nie musi dotyczyc anhedonii. W tym przygladzie badan stwierdzono jedynie ze mirtazapina była pomocna przy leczeniu objawów negatywnych a nie konkretnie anhedonii. Jest caly szereg abstraktów ktore udowadniaja ze antypsychotyki lecza objawy negatywne a w pelnej wersji badania okazuje się ze poprawa dotyczy jedynie niektórych objawów negatywnych.

-- 04 lip 2013, 12:36 --

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... ated=false

z kolei tutaj stwierdza sie ze mirtazapina nie wykazala zadnej skutecznosci przy leczeniu jakiegokolwiek objawu negatywnego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marek1977 04 lip 2013, 13:36
Odnośnie naltreksonu,pisałem już że upreguluje on nie tylko receptory opioidowe ale i dopaminergiczne.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 04 lip 2013, 15:03
sylvek a ile czasu brałeś mianserynę? U mnie działanie mirty na anhedonię pojawiło się trochę później, po 2-3 tygodniach.
miko84

przez sylvek 05 lip 2013, 09:48
2 miesiące jako dodatek do anafranilu pozniej 1,5 tygodnia w formie monoterapii. Moze spróbuje mirty ale do mianseryny z pewnością nie wróce.

przez miko84 05 lip 2013, 10:00
Jako dodatek to się nie liczy, a 1,5 tyg. to mało. Ale polecam mirtę.
miko84

przez Lord Kapucyn 05 lip 2013, 11:44
W czym mirta ma przewagę nad miansą i vice versa?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 05 lip 2013, 13:08
Mianseryna to dość silny antagonista alfa 1, co może obniżać ciśnienie i powodować osłabienie. Dodatkowo przez agonizm receptorów alfa 1 przez noradrenalinę następuje zwiększone uwalnianie serotoniny i agonizm 5-HT1a, ale nie sądzę by miało to jakieś większe znaczenie terapeutyczne. Mianseryna to także silniejszy antagonista H1 od mirtazapiny - więc możliwa większa zmuła i senność. Mianseryna to za to silniejszy od mirtazapiny antagonista 5-HT2c, więc możliwe szybsze działanie? Chociaż i ten lek i ten powoduje downregulacje tych receptorów więc leki są podobne w działaniu. Ja czułem większe osłabienie po mianserynie niż po mircie.
miko84

przez CórkaNocy 05 lip 2013, 16:48
co do ewentualnego pogorszenia wyników krwi, zmniejszania granulocytów czy czegoś tam, bądź rycia wątroby to tak źle nie jest. Odebrałam dziś wyniki badań i mimo że zdarzało mi się zażywać nawet 5 psychotropów niedawno, a obecnie biorę 3, to wyniki krwi idealne, ani jedna rzecz nie jest poniżej czy powyżej normy, super :)

nadal mam lęki po wellbutrinie niestety, w przyszłym tygodniu zobaczę czy dalej będzie tak samo, jak tak to albo zwiększę dawkę mirty, a jak to nie pomoże to spróbuję amitryptylinę, albo coaxil na obniżenie kortyzolu czy fluanxol na obniżenie lęków, cokolwiek, byleby pomogło, bo nie chcę go odstawiać :( najlepszy lek jaki brałam jeśli chodzi o działanie na nastrój

a po mircie dalej mam zamułę rano, problem ze wstaniem niestety, nawet jak długo śpię :P potem jak już wstanę, to trochę wolno się rozkręcam, ale źle nie jest
CórkaNocy

przez miko84 05 lip 2013, 17:02
Bo bierzesz najbardziej zamulającą dawkę mirty.
miko84

przez Marek1977 05 lip 2013, 20:57
Wiele razy podchodziłem do mirty i musiałem ją odstawić za każdym razem z jednego powodu-lek ten indukuje u mnie koszmary senne.
Conscientia est, necesse est

przez CórkaNocy 05 lip 2013, 21:09
miko84, jak próbowałam brać 22,5 czy jakoś tak bądź 30 to muliłam cały następny dzień i do tego byłam zdołowana, może to po kilku dniach by przeszło, nie wiem, ale nienawidzę uczucia zamulenia, na 15 mg zamułka jest tylko rano, potem przechodzi, nawet jeszcze przed zażyciem rano lekarstw i jestem cały dzień naładowana energią, aż za bardzo, poza tym aktywizacji więcej mi nie trzeba, wręcz przydałoby się odrobinkę sedacji, ale nie za dużo, tylko tyle, żeby uspokoić lęki, podenerwowanie, bo na razie za bardzo czuję działanie tej noradrenaliny, przedtem nie czułam w ogóle, teraz za bardzo i tak w kółko :/
CórkaNocy

przez Stifler19 05 lip 2013, 23:35
ma ktoś jakies doświadczenie z tym lekiem w kwestii natrętnych myśli, obsesji? szkodzi? pomaga?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

Sortuj wg