MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

Re: Mirzaten

przez Karen31 21 paź 2009, 07:43
Jestem po 2 dawce lekwu. Wczoraj wieczorem zasnęłam praktycnie tak jak stałam. Ledwo się umylam i wyszłam z wanny.
Teraz wzięłam mirzaten pół godziny temu i znowu zasypiam. Wzięłamurlop w pracy na dziś żeby zobaczyć jak będzie to wygladalo. Ale za dobrze nie jest. Ciekawe co będzie dalej bo jak będę taka senna to raczej nie popracuję :(

przez elfrid 21 paź 2009, 08:38
Wszystkie sedatywne leki antydepresyjne powoduja sennosc. Mnie na poczatku mianseryna tez scinala z nog,a na nastepny dzien oczy mi sie zamykaly. Ale po 4 dniach brania po sennosci nie zostalo ani sladu. Lykaj cala dawke wieczorem, bez sensu jest lykac mirtzapine rano. Nawet na otce jest zapis ze zaleca sie przyjmowac lek w jednej dawce dobowej przed snem.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Karen31 21 paź 2009, 10:38
No i własnie w poście powyzej wyszło, że sie jeszcze nie obudziło i mylę nazwy leków.
Rano łykam tylko ketrel. I też zasnęłam. BYć może jeszcze wieczorna dawka morzapiny na mnie tak działa że cały czas chce mi się spać ew. i ketrel tak na mnie działa.
Ja niegdy nie miałam problemów z bezsennością a nawet wręcz odwrotnie.

Ok, idę po kawę, może się w końcy obudzę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 21 paź 2009, 11:12
To gdy te leki nie przyniosą skutku poproś o lek aktywizujący, a jednocześnie przeciwlękowy np. wenlafaksynę. Ale wydaje mi się, że lekarz uznał iż to zmęczenie jest nerwicowe i paradoksalnie dołożenie leków przeciwdepresyjnych działających sedatywnie spowoduje, rozluźnienie i nie tak szybkie spalanie się przez co będziesz miała tej energii więcej. Ale jeśli po ponad miesiącu regulaarnego brania tak się nie stanie i ten scenariusz lekarza się nie sprawdzi, spróbuj lek z innej grupy. Takim przeciwwieństwem jest właśnie wenlafaksyna, która aktywizuje ale jednocześnie wywiera silne działanie przeciwlękowe. To dobry sprawdzony lek i warty wypróbowania. Szkoda, że po ponad dwóch latach przestał na mnie działać. Ale teraz bierz regularnie tą mirtazapine.

przez Karen31 21 paź 2009, 11:32
elfrid - miesiąc to trochę długo, ale jak się powiedizało A trzeba i B powiedzieć.

Zobaczę jutro w pracy co się będzie działo.

Ale nie sądziłam, że nerwica właśnie w ten sposób powoduje moje ciągłe zmęczenie i senność.
hmm, człowiek całe życie się uczy ;)

Dzięki za porady i wyjaśnienia. Czas brać się za robotę.

Ogólnie to czuję się całkiem dobrze. Wybudziłam się już i się nie trzęsę (ale to może dlatego, że jestem w domu a nie w pracy)
Powtórze po rtaz n-ty - wszystko okaże się jutro jak będę się zachowywała w pracy.

Pozdrawiam

przez Anna R. 21 paź 2009, 13:13
Na mnie mianseryna nie działa uspakajająco. Wręcz przeciwnie dodaje energii. Po mirtazapinie za to nie mogłam normalnie funkcjonować. Przespałam dwa miesiące wakacji i niestety powrót do pracy niczego nie zmienił. Byłam nieprzytomna, otępiała, obojętna i nie mogłam zebrać myśli. Musiałam pójść na zwolnienie, a potem na urlop zdrowotny.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Michaal 21 paź 2009, 14:04
Mam pytanie do osob ktore przyjmowaly mirzaten i przytyly. Po jakim czasie od rozpoczecia kuracji zaczelo przybywac Wam kilogramow?

przez Anna R. 21 paź 2009, 14:41
Po 10-14 dniach
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 22 paź 2009, 08:00
mam pytanie,ja odniosłam wrazenie,że w ciąu pierwszego roku przybierałam po lerivonie,teraz jakby mniej,czy to możliwe? ze tyje się do pewnego momentu i stop? czy tak można tyć w nieskończoność? jak to jest???

[Dodane po edycji:]

ANNO-mi lerivon dodaje doberj energi w ciągu dnia natomiast wieczorem po zażyciu leku uspakajam sie i spokojnie śpię,bo chyba nie dostajesz tej energi w nocy;-)))
kasia000

przez Karen31 22 paź 2009, 08:38
2 dzień na lekach

Siedzę w pracy i dobrze sie czuję. Nie chce mi się spać bardziej niż zwykle.
Pomijając atmoswerę w pracy która wcale mi nie pomaga, ale to nie ten wątek.

Więc jeśli nie zacznę za kilka dni tyć :? to może nie będzie tak źle.

przez elfrid 22 paź 2009, 10:57
Karen teraz powinno być już tylko lepiej :D

przez Anna R. 22 paź 2009, 11:32
Kasiu, ta energia niestety nie zawsze daje się wyłączyć. No jakoś nie mogę jej wytłumaczyć, ze pora spać ;)
Herbert Grönemeyer

przez elfrid 22 paź 2009, 17:19
Specjalnie dla Karen i Ani dołączam linka o skuteczności nowych leków przeciwdepresyjnych

http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=45543

Wynika z niego jednoznacznie, że najskuteczniejszymi lekami nowej generacji są właśnie mrtazapina i wenlafaksyna.

przez Karen31 22 paź 2009, 19:02
albo nie potrafię znaleźć albo nie ma tu jeszce wątku dla KETREL'u??

Sortuj wg