MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 19 cze 2013, 11:39
elfrid mirta z czasem nie powoduje senności w ciągu dnia. Jest większy problem z porannym wstawaniem. Problemy z koncentracją, pamięcią itp. to typowy objaw zaburzeń kortyzolu (uszkodzenia hipokampu przez kortyzol), dlatego SSRI rzadko pomagają w tej kwestii.

Mirta do fluo a mirta sama to dwie różne sprawy.

Benzodiazepiny obniżają kortyzol (wychodzi w badaniach).

Wiem, że głównym powodem przez który nie skłaniasz się do mirtazapiny jest tycie. Faktem niezaprzeczalnym jest, że zwiększa apetyt, ale co z tym zrobimy to nasza sprawa. U mnie mirta przywróciła apetyt bo miałem obniżony przez stres i depresję (kolejny objaw melancholii...). Ale też zwiększyła mi aktywność, więcej chodziłem, ruch sprawiał przyjemność (na SSRI miałem awersję do wysiłku fizycznego, nawet po lizaka do kiosku jechałbym samochodem...).
miko84

przez elfrid 19 cze 2013, 11:48
miko84, ok powodzenia na mircie. Ja na razie trzymam sie swojego schematu leczenia.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 19 cze 2013, 12:49
a ja z kolei mam wrażenie, że mam wszystkiego po trochu, wybudzam się podczas snu, w dzień potrafię być pobudzony a później brak energii, jakby spowodowany przez to pobudzenie. Słabo znoszę duży stres, ale kiedyś ssri mi na to pomagało (miałem wyje.ane). Podobnie jak miko84 wierzę w teorię hipokampowo-kortyzolową i uważam, że na to najlepsze są stabilizatory, które odbudowują hipokamp oraz trochę mniej antydepresanty. Jak odstawiłem ssri (6mcy temu) na kilka dni a jednocześnie wszedłem na 15mg mirty pobudziło mnie jeszcze bardziej i myślałem, że zwariuję. W tą mirtę zatem nie wierzę do końca i nie chcę jej zwiększać ponad 7,5mg- ona zwiększa noradrenalinę- nie wiem czy jest dobra na zmniejszenie kortyzolu i odbudowę hipokampa-jestem laikiem w tej kwestii. Obojętnie jaki ruch w ssri (czy w dół czy w górę) wywołuje u mnie telepanie i mam już tego dość. Jedyny lek, który niczego nie pogarsza w głowie a wręcz poprawia - to lamotrygina, ale tu pech- powoduje u mnie wysypkę przy większych dawkach. Czuję się jak w trójkącie bermudzkim między sertrą, mirtą i lamo. Pewną nadzieję pokładam jeszcze w tianeptynie - hamuje oś HPA.
Wiecie, co mnie wq.wia najbardziej? Że pewnie te nasze depresje/dystymie/nerwice i chady w końcu wyleczymy (podleczymy), lecz wtedy będzie nam żal straconego na to czasu...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 19 cze 2013, 13:47
Tańczący z lękami, tak, czas już został stracony.
A nie możesz tej lamo zwiększać o 12,5 mg raz na dwa tygodnie. Groźnie wygląda ta wysypka? Ja przy 100mg nie mam żadnej. Wraz ze zwiększeniem tylko dekoncetracja, zapachany nos, drapania w gardle.

Jak się nie da, spróbuj Tegretolu albo Topamaxu. W końcu Lamitrin to nie jedyny normotymik.

PS Przepisali ci lomotryginę ze zniżką czy bez?

przez depas 19 cze 2013, 14:33
elfrid, czy lamotrygina albo topiramat nadają się do brania doraźnego, da się ich działanie odczuć "od razu"? Czy trzeba brać kilka tygodni żeby zauważyć jakieś efekty? Zastanawiam się czy może jednak któryś z tych leków nie pomógłby mi na roztelepanie po wenlafaksynie...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 19 cze 2013, 15:37
Tańczący z lękami odstawiłeś na kilka dni SSRI i wszedłeś na mirtę, myślę, że nie wypłukało Ci całkiem SSRI więc jej działanie było inne. Mirta jest chyba najlepszym dostępnym lekiem na nadaktywność osi HPA, bo jej antagonizm 5-HT2 hamuje wydzielanie kortyzolu, co wykazano w badaniach. Myślę, że jak będziesz chciał to mógłbyś spróbować odstawić SSRI i wejść na samą mirtę w wyższej dawce, ale musiałbyś przetrwać początkowe skutki uboczne. Nie sądzę by dawką jaką bierzesz znacząco wpływała na obniżanie kortyzolu u Ciebie, bo bierzesz dodatkowo SSRI.
miko84

przez elfrid 19 cze 2013, 15:44
depas, tak, ale tylko topamaxu, na pewno nie lamo. 25, 50mg topi tonizuje i wycisza tez brany doraznie. Efekt jest odczuwalny od razu w przeciwienstwie do lamo, ktora sie rozmreca, rozkreca, a po pierwszej tabletce nic ni3 czujesz. Dopiero przy 75 mg cos sie rusza ale niewiele

przez depas 19 cze 2013, 16:16
W takim razie poproszę doktora o Topamax na nast. wizycie, chyba że działanie wenli się unormuje do tego czasu. Ale nie sądzę, bo tym razem mam z nią problemy od początku. Kilka lat temu i działała lepiej, i uboków było mniej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Tańczący z lękami 20 cze 2013, 12:20
elfrid, jak byłem na stałej dawce 75mg przez okres ok 3 mcy wysypka się utrzymywała, nie było to co prawda jakoś dokuczliwe, trochę swędziało i kropki jak po uczuleniu. Teraz na 50mg to jest minimalne a czuję się dużo lepiej niż na 25mg, więc mam nadzieję, że to wystarczy a jak nie to zwiększam do 75mg i pie.dolę wysypkę. PS. Jeden lekarz przepisał ze zniżką, bo stwierdził chad a drugi bez zniżki i kazał odstawić z powodu wysypki. Opakowanie 100mgx60tabsów mam na kwartał, więc tanio.
miko84, myślałem na tym ruchem z ssri i mirtą, ale 3 lata temu kiedy brałem przez 2mce paro 20mg plus lerivon 20mg miałem większego agresora niż kiedy ten lerivon odstawiłem. Ale fakt pomógł mi na spanie po miesięcznej (tak! miesięcznej) bezsenności. Gdyby nie lerivon pewnie już bym wąchał kwiatki od spodu. Niestety później ten miks sprawował się coraz gorzej- agresor. A z ciekawostek: mirta i wenla są bardziej propadaczkowe od ssri...Ja zacząłem się zastanawiać czy w miansie/mircie podoba mi się ten antagonizm receptorowy, noradrenalina a może...działanie przeciwhistaminowe, który uspokaja, otumania i wycisza.
depas, próbuj, ale lamo rzadko upośledza intelektualnie a o innych stabilizatorach trudno powiedzieć
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez kalikali1 20 cze 2013, 17:27
Hmmmm tak wszystko czytam,i sie zastanawiam czy słusznie biore Paro do mirty.Według mnie mam depresje melancholijną z przewagą wysokiego napięcia/stresu,lęków,fobi społecznej i lekkiego OCD-natręctwa myślowe.

Miko84:
Też mi SSRI kasuje dosyć dobrze moje OCD,ale na fobie społeczną to ni huhu,czasami nasila niektóre lęki,nastroju wogule nie poprawia,tak miałem przy 200 sertry branej 7 tyg.

10 dzień na 20 PAro i 30 mirty,lęki nasilone,Paro zamula do tego stopnia że po wzięciu tabletki musze sie położyc na wyro na jakiś czas,masakra ;/

Jedyny plus to taki że benzodiazepiny w miare dobrze działają,na samej sercie jak byłem to nic nie czułem,wychodzi na to że SSRI u mnie osłabiają moc benzo a mirta wzmacnia benzosy.
Nie wiem czy pchać dalej na tym zestawie.....czy wywalić Paro?

przez miko84 20 cze 2013, 19:27
kalikali1 spróbuj może samej mirty. U mnie SSRI ani nie poprawiły odpowiednio nastroju ani nie zlikwidowały lęków (a niektóre nasiliły). Do tego ogromna niechęć do wszystkiego i spłycenie przyjemności z pasji (norma skoro zmniejszają przyjemność z seksu to czemu nie z innych rzeczy?).
miko84

przez elfrid 20 cze 2013, 20:00
miko84, skoro lekarze zalecil kalikali1, branie tego polaczenia, tzn ze z doswiadczenia lekarza i obrazu zaburzen pacjentki wynika, ze politerapia bedzie optymalniejsza od monoterapii. Nie namawiajmy do odstawiania lekow przepisanych przez lekarza, tym bardziej ze to dopiero 10 dzien na paro.
Sam nie bierzesz mirty na tyle dlugo aby rekomenxowac jej skutecznosc. Daj jej pol roku, czy doprowadzi do utrzymujacej sie remisji.

Tańczący z lękami, mialem tak samo na polaczeniu fluo z mirta. Agresor jeszcze wiekszy i jeszcze wiecej energii. Jedynie zasyoialem bez problemu dzieki mircie i jadlem bez problemu.
Ja Lamo biore w dawce 100mg od 10.06. Byl moment dribnej wysypki ale samoistnie ustapila. Mam ocenic dzialanie lamo w tej dawcd 15.07 i rozwazyc czy zwiekszac calej.
Skoro zle sie czujesz na antydepach czemu nie sprobujesz na samych stabilizatorach? Ja nie czuje sie idealnie ale nie ma juz tego cholernego uczucia sztucznosci po antydepach, sztucznego nastroju, niekontrolowanej energii. Jak to sie utrzyma bez zjazdu przez pol roku tzn ze faktycznie normotymiki w moim przypadku sa skuteczne.

-- 20 cze 2013, 20:04 --

depas, Tańczący z lękami, topamax niestety uposledza funkcje poznawcze i to przez caly okres brania. Gdyby nue to bralbym go dalej. I bardziej tonizuje, uspokaja niz lamotrygina.

przez miko84 21 cze 2013, 05:31
Mirta jest super :mrgreen:
miko84

przez JużTuByłem 21 cze 2013, 08:40
Miko84 pierwszy raz bierzesz mirtę ? Mi się zdaje ,że już kiedyś brałeś;)
Tak dobrze zadziałała ? Na co dokładnie? Jak się czujesz na niej ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Sortuj wg