MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Tańczący z lękami 17 cze 2013, 13:49
miko84, nie od parady mówi się, że trucizna od leku różni się jedynie dawką i zgadzam się z tutejszymi wypowiedziami, żeby nie przeginać a rozważnie i z dystansem. O zespole serotoninowym również czytałem przy tych 2 lekach więc leczenie zespołu serotoninowego mirtazapiną, która teoretycznie może go wywołać jest chyba paradoksem.
Rozsądek podpowiadał mi, skoro wspominałeś o OCD, że będzie brakować Ci serotoniny, dlatego chyba trafna decyzja o zastosowaniu miksu z eseserajem. Ale jeśli miks z miansą to może nie potrzebujesz aż 200mg sertry a np. wystarczy te 100mg? Nie wiem, sam wiesz pewnie najlepiej, ale czasem dobre duszki mogą szepnąć coś sensownego i warto je na tym forum posłuchać. Trzymaj się!
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 17 cze 2013, 14:35
Dzięki za rady, wezmę je pod uwagę :)

-- 17 cze 2013, 16:38 --

Pospieszyłem się z dodaniem tej sertry, bo nasiliła mi lęki i nie chce mi się przez to znowu przechodzić, więc zostanę na samej mianserynie i spróbuję powalczyć z moim OCD. Jedno co trzeba przyznać mianserynie/mirtazapinie to to, że nie nasila lęków tak jak SSRI...
miko84

przez elfrid 17 cze 2013, 21:45
miko84, w wątku o paro jeszcze dziś napisałeś, że jesteś skazany na SSRI

-- 18 cze 2013, 07:31 --

miko84, podobno sertralina w pierwszym okresie wywoluje najwieksze leki. U mnie spowodowala lęk przestrzenny, ktory nigdy samoistnie nie występował. Skoro jestes skazany na SSRI moze zacznij od dawki 25mg i zwiększaj co kilka dni zamiast od razu brać 100mg
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 18 cze 2013, 07:43
Tak, powolne dawkowanie to podstawa. Zmienię mianserynę na mirtazapinę bo zauważyłem, że mianseryna bardziej osłabia, pewnie przez to, że jest antagonistą alfa 1 - co obniża ciśnienie i może powodować niedociśnienie ortostatyczne.
miko84

przez Babilon 18 cze 2013, 07:49
według mnie równiez mianseryna bardziej osłabia, zdecydowanie

przez beladin 18 cze 2013, 10:54
Kurde, coś się dziwnie czuje na tym swoim duecie wen+mirta. Przez pierwsze dni było bardzo dobrze a teraz z każdym dniem jakieś rewelacje wychodzą.. przed południem zamula totalna, ale podejrzewam, że to wina porannej dawki wenlafaksyny, potem po południu zaczyna się nieprzyjemne nabuzowanie momentami ocierające się o panikę. Wczoraj wieczorem miałem pierwsze zwątpienie i chciałem dać sobie spokój z mirtą, bo czułem że jest wyraźnie gorzej zamiast lepiej, ale ostatecznie wziąłem. Dzisiaj obudziłem się w stanie tego lękotwórczego napięcia :| Poza tym jestem kompletnie roztargniony, wszystko leci mi z łap, zapominam co gdzie położyłem.. straszna lipa pod tym względem. No i nie wiem co robić. Dziś 12 dzień na mircie.
beladin

przez miko84 18 cze 2013, 11:08
A próbowałeś kiedyś samej mirty? Bo ona inaczej działa z innymi lekami a inaczej sama.
miko84

przez Siding Spring 18 cze 2013, 11:30
Wlasnie beladin takie atrakcje u mnie wystepuja na lekach. Zamulka z pobudzeniem/silne napiecie/akatyzja..nerwowosc . Wenle wspominam bardzo zle bo dzialala zamulajaca jak paroksetyna ale dochodzilo do tego silne napiecie pewnie przez wplyw noradrenalinowy.. Ale skoro pomaga innym to niech biora.

przez Stifler19 18 cze 2013, 12:42
pozwalam sobie wtrącić pare słów...moim zdaniem OCD głównie wymaga SSRI bądź klomipraminy, mianseryna zawsze zwiększała mi natręctwa, a więc mirtazapina analog też raczej będzie zwiększać, w OCD potrzebna jest stymulacja receptorów serotoniny a nie ich antagonizowanie tak jak robią to te dwa leki...w dodatku uwalnianie dopaminy wcale nie poprawia OCD wręcz przeciwnie nasila, przyśpiesza myśli i lęki....i dlatego w OCD potrzebne jest również delikatne hamowanie dopaminy i pewnie dlatego klomipramina jest tak skuteczna bo łączy w sobie zwiększanie serotoniny jak również antagonizm d2
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez Marek1977 18 cze 2013, 12:48
ZOK to wg hipotezy ujmującej owo zaburzenie w wymiarze biologicznym -brak równowagi między układem serotoninergicznym a dopaminergicznym-zatem skuteczne w jego leczeniu objawowym będą leki z grupy SSRI oraz neuroleptyki.
Conscientia est, necesse est

przez Lord Kapucyn 18 cze 2013, 12:55
Marek1977, O tym samym ostatnio pisałem- ze ZOK jest hipotetycznie spowodowane w modelu neurotransmiterów hypoaktywnością ukł. serotoninergicznego i hiperaktywnością ukł. dopaminergicznego.

Możesz coś więcej na ten temat podrzucić?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez beladin 18 cze 2013, 14:25
Czy moje natrętne prześladowcze myśli dotyczące tego, że stale wszyscy mnie obserwują, mówią na mój temat itp. mogą w jakiś sposób pod zok podchodzić? Nie są to urojenia podobne tym występującym w shizofrenii, bo jestem świadomy ich niedorzeczności, ale mimo tego one ciągle sobie pląsają po mojej głowie, żyją własnym życiem.
beladin

przez Marek1977 18 cze 2013, 14:43
Dark Passenger tu masz wyjeśnienie http://en.wikipedia.org/wiki/Biology_of ... e_disorder
Conscientia est, necesse est

przez beladin 18 cze 2013, 14:44
miko84, Nie. To moje pierwsze podejście do tego leku. Nie wydaje mi się, żeby to był lek dla mnie bo wpływa na sen w niekorzystny dla mnie sposób. Ewidentnie mam problem ze snem lecz mój sen jest zbyt głęboki. Poza tym jestem somnambulikiem a odkąd dołożyłem mirte znów zacząłem się rzucać w nocy. Leki z grupy Srri i wenla działają na mnie pod tym względem bardzo dobrze. A jak to wg Ciebie jest z tym czynnikiem TNF-alfa? Mój ojciec umarł na raka i tak się zastanawiam czy taki lek jest w ogóle dla mnie wskazany.
beladin

Sortuj wg