MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez miko84 07 cze 2013, 10:07
beladin sny na mircie/mianserynie są kosmiczne i aż dziw bierze, że mózg jest zdolny to takiej złożoności fabuły i wyobraźni!
miko84

przez CórkaNocy 07 cze 2013, 10:42
miko84, tak sny są niezwykłe i u mnie mimo długiego brania nadal są takie. Na szczęście nie koszmary a przyjemna wizja życia ;-)
CórkaNocy

przez beladin 07 cze 2013, 20:58
Drugi dzień na mircie i powiem, że jak na razie jest git. Jestem w dalszym ciągu jakby w swoim świecie, sfazowany, ale jak trzeba to wracam i jakoś funkcjonuję. Checi do aktywności na plus, mimo kiepskiego samopoczucia. Nie zastanawiam się nad niczym tylko cisnę ostro do przodu.

Ciekawy jestem czy u Was występował taki dziwny efekt a mianowicie.. kiedy coś mnie zaskoczy i się przestraszę to odczuwam chwilowe napięcie od palców aż po czubek głowy, szpilki na całym ciele, jakby ktoś mnie pod prąd na sekundę podłączył. Im silniejszy impuls tym odczucie jest silniejsze. Odczuwał ktoś coś takiego?
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tiktalk 07 cze 2013, 21:10
ja mam to do tej pory a mirtę biorę o d 6-7 lat :D
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez CórkaNocy 07 cze 2013, 22:17
beladin, ja tak nie miałam, jak coś mnie przestraszyło to raczej jest szok, podskoczenie czy wzdrgnięcie i mega szybkie bicie serca dłuższą chwilę. Odkąd doładowuję sobie tyle noradrenaliny łatwo mnie przestraszyć :smile:
CórkaNocy

przez tiktalk 07 cze 2013, 23:20
noradrenalina why? sport wojna wymiana żarówki nic poza tym po cholere ktoś to wymyślił
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez beladin 08 cze 2013, 14:58
tiktalk, Ja pier.., powiem Ci, ze mi się to wcale nie podoba, zwłaszcza teraz, w stanie nasilonych ubocznych.

Bezimienna123, No to właśnie kiedy jest wzdrygnięcie czuje jakby mnie ktoś pod 230 na sek podłączył :| ..i faktycznie częściej mi się zdarza przestraszyć, np. kiedy jest cisza i tel zacznie dzwonić, huk, hałas ..cokolwiek

-- 08 cze 2013, 15:16 --

Dużo czytałem opinii, że mirta zwiększa apetyt. U mnie jak na razie apetyt się unormował, bo po samej wenli miewałem jadłowstręt. Poza tym nie ciągnie mnie jakoś specjalnie do koryta. Poza tym biorę ją kiedy jestem nastawiony na spanie ..mycie, piżamka, tabletka, sofa, ..Zzzzz :)
beladin

przez CórkaNocy 08 cze 2013, 15:18
beladin, też właśnie przy ciszy to jest najgorsze. Wczoraj w kinie nagle był w filmie huk to myślałam, że mnie z fotela wystrzeli. Albo raz szłam i ktoś nagle kichnął bardzo głośno i serce tak mi podskoczyło, że aż myślałam, że mi wysiądzie :P

nadal dla mnie koszmarem jest podniesienie się rano z łóżka. Dziś nie nastawiłam budzika i się obudziłam o 13 :shock: mimo że nie zasnęłam bardzo późno, spałam ponad 12 godzin :roll:
Podobno trazodon nie robi takiej zmuły rano i łatwiej jest wstać, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce, bo nigdy nie brałam.
Spróbuję brać 3/4 tabletki, może nie będzie rano takiego kaca. Kilka razy próbowałam brać taką dawkę, ale w końcu zasnąć nie mogłam.

Wenla ani bupro nie powodują u mnie jadłowstrętu, może trochę zmniejszają apetyt. A w nocy to nawet jak chce mi się strasznie spać, to znajduję siły na zaglądanie co chwila do lodówki, bo ciężko mi się powstrzymać. I chętniej bym zjadła słodycze niż samą kolację.
CórkaNocy

przez kalikali1 11 cze 2013, 22:40
Czy mirtazapina działa słabiej od mianseryny na noradrenaline,podoba mi sie efekt nasenny tych leków ale dzisiaj po nocce na 30mg mianseryny tak mi wywaliło lęki po południu po kawie ze masakra,zdecydowanie noradrenalina mi nie służy fuuuu takie sztuczne nakręcenie i mega lęki.

Dziś wziąłem 15mg lerivonu,i sie zastanawiam czy nie lepsza by była mirtazapine. :bezradny:

przez miko84 12 cze 2013, 11:21
Te leki działają podobnie. Bierzesz coś poza mianseryną?
miko84

przez kalikali1 12 cze 2013, 11:45
Biorę 20 mg paroksetyny z rana,po pierwszej tabletce straszna senność i zamułka.

Dzisiaj spałem na 15mg lerivonu i było fatalnie,obudziłem sie w środku nocy,po 30mg zdecydowanie lepiej sie zasypia,chyba wrócę do 30mg jednak i przeczekam.

przez CórkaNocy 12 cze 2013, 12:00
kalikali1, napisałam do Ciebie pw.
CórkaNocy

przez miko84 12 cze 2013, 12:19
kalikali1 zostań na stałej dawce mianseryny, ona początkowo w połączeniu z SSRI może pogarszać stan, ale to powinno minąć z czasem.
miko84

przez kalikali1 12 cze 2013, 15:48
Czytałem,że mianseryna jest inhibitorem noradrenailny,i ogulnie bardziej przy niej majstruje od mirty.
Za 2 tyg mam lekarza i poprosze właśnie o mirtazapine.

Jakie są najtańsze odpowiedniki mirty 15mg w normalnych tabletkach nie rozpuszczalnych?

Bezimienna123:
Jak ci się śpi po 15mg mirty?

Sortuj wg