MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez beladin 06 cze 2013, 11:31
Jak się czuliście na drugi dzień rano po pierwszej dawce miry???

Wczoraj wziąłem 15mg. Spałem dobrze a na drugi dzień otworzyłem oczy i normalnie obraz zaczął mi fiksować, jakbym dzień wcześniej ostro popił. Po każdym ruchu czułem coś jakby łaskotki zakończeń nerwowych. Kiedy zmuszę się do aktywności to jakoś idzie a tak to tkwię w bezruchu zawieszony zupełnie. Nie nazwał bym tego sennością. No pijany jestem i tyle :) Jak z tym było u Was? Czy to normalne objawy???

Zastanawiam się czy wobec tego trzymać się planu i już dziś sobie podbić do 30mg czy jednak lepiej odczekać jakiś czas.
beladin

przez tiktalk 06 cze 2013, 12:29
beladin, było to dawno temu ale mój pierwszy ;) był podobny wieczorem zwaliło z nóg a na drugi dzień byłem wypruty. Ja od razu brałem 30 ale prawda jest taka ze na dobry sen lepiej 15, większe dawki dobre na depresje.
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez miko84 06 cze 2013, 12:43
beladin dawaj od razu 30 mg, nie baw się z 15 bo to zbyt niska dawka żeby było działanie na depresję. Ja brałem 60 mg i nie czułem już senności, tylko trzeba przetrzymać pierwsze dni.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 06 cze 2013, 12:52
beladin, też miałam tak przez pierwsze dni. Potem było w miarę dobrze, teraz znowu rano mnie fatalnie muli.
CórkaNocy

przez beladin 06 cze 2013, 13:45
Okej. Już myślałem, że to ja tak osobliwie reaguje na ten lek. Teraz czuje się dosyć dobrze. Zmułki nie mam, zawroty minimalne, tylko czasem mnie trochę zarzuca na zakrętach ;P

miko84 Tak zrobię, tylko nie chciałem od razu wrzucać większej dawki bo 150mg wenli biorę. Myślałem, myślałem i wziąłem po paczce 15 i 30. Polecę na 30tce jakiś czas i będę miał w razie czego coś na dokładkę.
beladin

przez miko84 06 cze 2013, 14:05
Jak efekty będą średnie to proponuje Ci zamienić wenlę na silniejszy lek serotoninowy - np. sertrę. SSRI a SSRI z mirtą/mianseryną to dwa zupełnie różne leki. Wenla działa słabiej od SSRI na serotoninę a pozytywny efekt mirty z wenlą to w większości moim zdaniem efekt serotoninowy. Mirta z sertrą się dobrze komponują, na zagranicznych forach sporo osób chwali to połączenie.
miko84

przez beladin 06 cze 2013, 16:20
miko84, Sertralina to świetny lek. Niestety jestem jakimś odosobnionym przypadkiem, u którego występują zaburzenia rytmu serca po tej substancji. Dwa razy podchodziłem i za każdym razem było to samo. Wenla mi jak na razie pasuje. Nie dałem co prawda jej szansy porządnie się rozkręcić, bo biorę dopiero mniej więcej od 6 tygodni, a już z mirtą kombinuję, ale co tam.. w takim duecie nie ma wyjścia - musi działać! :)
beladin

przez tiktalk 06 cze 2013, 18:39
mnie wenla rozpiepszała serducho szkoda mi było zdrowia, po bieganiu był już totalny mad max. Do tego w nocy po mircie i dodatkowej blokadzie receptorów tej noradrenaliny bylo jeszcze więcej i tak 24 H. Nie dla mnie CRF. Teraz 2 dzień sertra + mirta zapowiada się na strzał w 10 ;)

przez CórkaNocy 06 cze 2013, 20:18
lekarz wydał mi przez pomyłkę 30 mg zamiast 15. Czy w aptece wydadzą mi opakowanie 15 zamiast 30? nie chce mi się do niego znowu jechać, bo blisko nie mam.
CórkaNocy

przez miko84 06 cze 2013, 20:21
No właśnie po wenlafaksynie bym się spodziewał wpływu na serce, bo podnosi noradrenalinę. Szkoda, że sertralina tak na Ciebie działa beladin, bo to dość silnie działający dopaminowo lek. No a w połączeniu z mirtą robi się jeszcze lepiej.

tiktalk to super, większość ludzi pisze, że ta kombinacja rozkręca się na dobre po ok 2 tygodniach, ale ja działanie czułem od pierwszych dawek. Jak mianseryna sama nie wypali to dodam sertralinę. Jakie dawki sertry i mirty bierzesz? Zrezygnowałem z mirty bo nie refundowana, a mianseryna działa bardzo podobnie.

Słabszy Ci mogą chyba przepisać zamiast silniejszego ale pewnie zależy od apteki. Jak się ma znajomości to Ci przepiszą psychotropy bez recepty - nie wiem jak oni to robią.
miko84

przez CórkaNocy 06 cze 2013, 20:23
to dobrze, bo jak nie to będzie trzeba kroić a to nie zawsze po równo idzie
CórkaNocy

przez tiktalk 06 cze 2013, 20:32
Bezimienna123, mirta jest podzielna przynajmniej w wydaniu Mirzatenu :) ja bym nie odpuścił będziesz mieć zawsze trochę w zapasie ;)

miko84, zacząłem od 50 mg serty i różnie z mirtą zależy co chcę osiagnąć jak tylko sen to 15 jak bardziej na depresje to 30. Ale 50 mg tylko parę pierwszych dni, później wchodzę na 100 mg po następnych 150 mg. Sajko nie ma nić przeciwko więc pewnie sprawdzę nawet 200 mg bo bardzo mnie interesuje to dopaminowe działanie na wyższych dawkach. Myślę że szybko dam radę do takich dawek dojść po downregulacji na wenli :) zobaczymy

przez elfrid 06 cze 2013, 20:34
beladin napisał(a):miko84, Sertralina to świetny lek. Niestety jestem jakimś odosobnionym przypadkiem, u którego występują zaburzenia rytmu serca po tej substancji. Dwa razy podchodziłem i za każdym razem było to samo. Wenla mi jak na razie pasuje. Nie dałem co prawda jej szansy porządnie się rozkręcić, bo biorę dopiero mniej więcej od 6 tygodni, a już z mirtą kombinuję, ale co tam.. w takim duecie nie ma wyjścia - musi działać! :)

Za dużo zacząłeś forum czytać i teraz z dawkami kombinujesz, za szybko zwiększasz, coś dokładasz...
A nie tak dawno byłeś oazą rozsądku. Lek trzy miesiące w stałej dawce się rozkręca, Twoje słowa
pregabalina, wenlafaksyna

przez beladin 07 cze 2013, 09:13
elfrid, Oazą rozsądku to ja oczywiście jestem, ale wyłącznie kiedy doradzam komuś. W swojej sprawie o wiele trudniej zdobyć się na cierpliwe czekanie. Brałem samą sertraline ponad 3 miechy a teraz wenlę ponad 1,5 mies i jak widać wenla nie wpływa pozytywnie na cierpliwość ;)

A ja myślałem, że śnię dużo i intensywnie, ale to co teraz, po mircie w nocy przeżywam to jest po prostu jakiś totalny odjazd! Najdziwniejsze uczucie pojawia się nad ranem. Wybudzam się kilkakrotnie i wydaje mi się jakbym za każdym razem budził się w kolejnym śnie. Incepcja? ;P
beladin

Sortuj wg