MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez barsinister 23 kwi 2013, 18:24
po zwiększeniu od 50mg do 200mg (ale jak tak sobie myślę, to nie mogę wykluczyć, że pomogła mi mirta - albo np. zaczęła mnie mocniej stabilizować lamotrygina, której dawki zwiększałem również w tym czasie)

generalnie mirtę oceniam bardzo wysoko, najlepiej spośród wszystkich branych przeze mnie antydepresantów, gdyby nie upierdliwy skutek uboczny (zbyt długi sen) to bym z niej pewnie nie rezygnował
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez JużTuByłem 23 kwi 2013, 20:57
lubudubu,rano tak jakby lepsze samopoczucie,nie boję się że przyjdą lęki czuje się pod tym względem silniejszy,ale po poludniu już nie mam takiego fajnego wrazenia.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez norma_baker 23 kwi 2013, 21:27
barsinister napisał(a):po zwiększeniu od 50mg do 200mg

no już napisałam, że zwiększenie kwetiapiny do 300 [a brałam kolejno 100 -> 200 mg] dało tylko tyle, że poprawił mi się nastrój, ale lęki dalej są, ba! pojawił się lęk przed lękiem, czyli cholerne błędne koło i przez niemal cały dzień chodzę znerwicowana i jakby "w gotowości", że "zaraz się zacznie..." :-|

barsinister napisał(a):generalnie mirtę oceniam bardzo wysoko, najlepiej spośród wszystkich branych przeze mnie antydepresantów, gdyby nie upierdliwy skutek uboczny (zbyt długi sen) to bym z niej pewnie nie rezygnował

hmmm... zatem jeśli doc zadecyduje o wprowadzeniu antydepa, to spróbuję poprosić o mirtę na spróbowanie. w ogóle mam nadzieję, że mnie przyjmie, bo to taka niezapowiedziana wizyta będzie, ale mówił, że w razie gdyby coś się działo to mam przyjść przed następną planową wizytą [którą mam dopiero za trzy tygodnie - nie wytrzymam tyle w napięciu, to mnie ogranicza w robieniu czegokolwiek].

-- 24 kwi 2013, 13:24 --

i stało się - od dziś testuję mirtazapinę [mirtagen]. narazie 15 mg. za 3 tygodnie kontrola.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 24 kwi 2013, 19:44
barsinister, a kwetiapinia nie usypia Cię bardziej niż mirtazapina?
pregabalina, wenlafaksyna

przez barsinister 24 kwi 2013, 20:27
elfrid napisał(a):barsinister, a kwetiapinia nie usypia Cię bardziej niż mirtazapina?

o dziwo nie, ale nie wiem, czy to na skutek w miarę dużej dawki; przy 50mg wyraźnie wpływała na senność
zresztą mam ten problem, że zasypianie idzie mi bardzo źle i na ogół dorzucam pół tabletki zolpidemu

przez elfrid 24 kwi 2013, 22:54
Czyli zestaw stabilizator + stabilizujący neuroleptyk chroni Cię też przed depresją? Rozumiem, że masz stwierdzony CHAD? Czy jakieś epizody hipomaniakalne były tylko po antydepresantach?
pregabalina, wenlafaksyna

przez barsinister 24 kwi 2013, 23:19
elfrid napisał(a):Czyli zestaw stabilizator + stabilizujący neuroleptyk chroni Cię też przed depresją? Rozumiem, że masz stwierdzony CHAD? Czy jakieś epizody hipomaniakalne były tylko po antydepresantach?

w zeszłym roku w stanie depresji brałem kombinację fluoksetyna + mirtazapina, potem była hipomania i jej drastyczne konsekwencje, potem stan mieszany, zmiana diagnozy z nawracających depresji na ChAD, dołożenie do antydepresantów lamotryginy i później kwetiapiny, potem odstawienie fluo i od niedawna również mirtazapiny

teraz stan stabilny, może lekko obniżony nastrój (ale to mi akurat odpowiada), wahania są, ale krótkie i niezbyt męczące

przez Agent Orange 26 kwi 2013, 20:55
Na mnie mirzapina nie działała w ogóle (poza dobrym snem). Dopiero po dołączeniu wenlafaksyny sprawy poszły w dobrym kierunku.
Będzie lepiej.

przez k1992 27 kwi 2013, 00:15
Agent Orange, czyli mitra+wenla to wg Ciebie dobre połączenie? bo sam nad takim się zastanawiam
k1992

przez barsinister 27 kwi 2013, 01:31
k1992 napisał(a):Agent Orange, czyli mitra+wenla to wg Ciebie dobre połączenie? bo sam nad takim się zastanawiam

jest osobny wątek poświęcony temu słynnemu połączeniu, znanemu jako California Rocket Fuel california-rocket-fuel-t38121.html

przez norma_baker 27 kwi 2013, 10:56
wczoraj wzięłam na noc trzecią tabletkę mirtagenu. jak narazie jest ok, tzn. po pół godzinie od wzięcia występuje senność ale nie śpię nie wiadomo ile, ponieważ jeśli wezmę mirtę o 22 to spokojnie budzę się o 5 i jestem wyspana. w ciągu dnia również nie ma zamuły. lęki niestety jeszcze w dalszym ciągu są ale czego się spodziewać po tak krótkim czasie?? co do apetytu nie zauważyłam jego wzrostu, zobaczę jednak za jakiś czas, czy faktycznie wpływa na tempo przemiany materii. no, to tyle z trzydniowego sprawozdania ;)
ChAD + EPI

przez CórkaNocy 27 kwi 2013, 11:38
k1992, mi ten mix na depresję nie pomógł, jedynie na lęki, było zero poprawy w nastroju a wręcz przez jakiś czas nawet pogorszenie i doszła uporczywa obojętność emocjonalna (która minęła po zmniejszeniu dawki wenlafaksyny), ale jestem nietypowym przypadkiem, bo większości to chyba pomaga
CórkaNocy

przez Anna Maria 29 kwi 2013, 16:03
Wracam do Mirtoru.Bardzo się cieszę.Poprzednio się sprawdził wyśmienicie na fobie społeczną i sen.Oby tym razem mnie nie zawiódł.
Anna Maria

przez norma_baker 29 kwi 2013, 16:46
kasiątko, a jaką dawkę Mirtoru brałaś na fobię?
ChAD + EPI

Sortuj wg