MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez JużTuByłem 13 kwi 2013, 01:35
..

-- 14 kwi 2013, 10:11 --

Odstawiłem mirtę z 45 do zera jak narazie problem ze spanie co 2 godziny się budzę.Wrócę do połowy.
Wiem,wiem powinno się stopiowo odstawiać ,ale ja nie mam cierpliwości.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez barsinister 15 kwi 2013, 00:43
tymczasem na 30mg znowu sen zaczyna dobijać do 12h/dziennie, co mi mocno komplikuje życie, nie chciałbym zamieniać mirty na coś innego, ale może nie będę miał wyjścia
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez ona* 20 kwi 2013, 17:46
hej, biore Mirtor juz ponad rok, /depresja z lekami/ lek super jak dla mnie, stany lekowe ustapily, swietnie reguluje sen i apetyt. Mam pytanko czy probowaliscie go odstawiac? Ja probowalam oczywiscie za zgoda lekarza ale bardzo ciezko jest go calkowicie odstawic. Z 15 zeszlam na 7,5 - ta dawke bralam przez miesiac. Pozniej co drugi dzien az do odstawienia. Bylo ok jakies 2 tyg. a pozniej byle problem i wszystko wrocilo, bezsennosc, jadlowstret itp itd. Znow jestem na dawce 15, mam wrazenie, ze jestem skazana na antydepresant do konca zycia :?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 20 kwi 2013, 18:48
ona*, kiedyś odstawiłam po 1,5 roku brania i deprecha wróciła po paru miesiącach i cały czas były problemy z zasypianiem, więc wróciłam do niej, ale już wtedy uzyskanie poprawy wydawało mi się wówczas wręcz niemożliwe i dopiero po kilku miesiącach zaczęłam znowu trochę żyć. Pogodziłam się być może z braniem tego jeszcze dłużej, ale teraz wiem, że bez tego nawet bym nie spała jak człowiek, więc trzeba wybierać mniejsze zło, a wolę już coś tam zażywać a funkcjonować normalniej, nie męczyć się tak, niestety :roll:
aktualnie tak się mój organizm przywiązał do leku, ze nawet jak chciałam brać 3/4 tabletki to juz gorzej spałam,lekarz chciał bym brała połowę i po połówce prawie nocy nie przespałam. Więc zostałam na 15 mg
CórkaNocy

przez ona* 20 kwi 2013, 20:58
[quote="Bezimienna123"] no wlasnie, wole "mniejsze zlo" chociaz nie wiem czy jest mniejsze..jestesmy kurcze narkomanami jakby tego nie nazwac...Po odstawianiu wystepuje czesto zespol dyskontynuacji ale moje objawy byly takie, ze nie wiedzialam czy to jest to czy raczej nawrot depresji. Lekarz powiedzial mi, a co to za problem brac jedna mala tableteczke dziennie..niby nie problem ale kazdy myslacy czlowiek widzi, ze zmiany zachodzace w mozgu podczas terapii sa raczej slabo odwracalne. Po odstawieniu probowalam ratowac sie ziolami roznego kalibru ale nic na mnie nie dzialalo tak jakbym pila zwykla herbatke.

przez elfrid 22 kwi 2013, 19:37
miko84 napisał(a):W odróżnieniu do depresji melancholinej, depresja atypowa objawia się:

-dużą reaktywnością nastroju (ciągłe zmiany nastroju),
-nadwrażliwością emocjonalną (duża chwiejność emocjonalna, skoki nastroju),
-objadaniem się, ciągłym spaniem.

W przypadku depresji atypowej najlepsze są SSRI, bo stumią one reaktywność i chwiejność emocjonalną, stłumią te emocje, znieczulą.

W depresji atypowej reaktywność nastroju? Chyba niekoniecznie, zwłaszcza przy ciągłej senności. Atypowość ma polegać wyłącznie na tym, że zamiast zmniejszenia apetytu lub przedwczesnego wybudzenia, występuje nadmierna senność i łaknienie. Poza tym chyba nie ma podstaw, żeby różnicować która melancholijna, czy atypowa jest bardziej podatna na leki/psychoterapię. Na depresję atypową dobre są leki aktywizujące właśnie dlatego, że motywują, pobudzają w tym emocje.
Reaktywność nastroju jest charakterystyczna dla depresji wegetatywnej, czyli nerwicy z przewagą objawów somatycznych: kołatanie serca, nadmierna potliwość, "nogi jak zwaty", "gula w gardle" itp
pregabalina, wenlafaksyna

przez norma_baker 22 kwi 2013, 20:13
czy mirtazapina ma działanie przeciwlękowe? pytam, ponieważ męczą mnie silne napady paniki i w środę planuję z tej okazji wybrać się do doca, żeby coś zadziałał - właściwie to nie wiem co zrobi, może zwiększy kwetiapinę, może doda antydepresant... ale jeśli to drugie, to dużo antydepów już wybrałam. tak więc, jak mirta sprawuje się w roli anksjolityka?
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Michuj 22 kwi 2013, 20:19
odłożona. Nie odczułem żadnych zmian do okresu gdy brałem 30 czy 45.
Loża szyderców

przez blue space years 22 kwi 2013, 21:54
norma_baker, na mnie zdecydowanie dziala na leki

przez barsinister 22 kwi 2013, 22:48
u mnie umiarkowany wpływ na lęki, dużo bardziej pomogło zwiększenie dawki kwetiapiny
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez ona* 23 kwi 2013, 09:08
norma_baker, dziala na lęki spoko, poza tym tonuje emocje i gonitwe mysli. ale widze co organizm to inne reakcje

przez JużTuByłem 23 kwi 2013, 14:31
Zmniejszyłem dawkę mirty i chce się płakać,ma się rozkminy nad swoim życiem przy schodzeniu ,ale jak się "przetrwa" kilka dni ,to pozniej wraca wszystko do normy.Parę razy się tylko wybudziłem ,aktualnie ze spaniem ok.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Siding Spring 23 kwi 2013, 14:49
A jak naltrexone daje rade? Czujesz cos?

przez norma_baker 23 kwi 2013, 18:15
barsinister napisał(a):u mnie umiarkowany wpływ na lęki, dużo bardziej pomogło zwiększenie dawki kwetiapiny

do jakiej dawki zwiększenie kwetiapiny Ci pomogło? ja zwiększyłam do 300 z nadzieją, że podziała ale niestety, lęki atakują jak atakowały ;/
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

Sortuj wg